Absolute Power
9788360192801
złodziej, morderstwo, agent
dona

Inne wydania

Zawodowy złodziej, Luther Whitney, chce zakończyć karierę skokiem na bogatą, chwilowo opuszczoną przez właścicieli wiejską willę. Kiedy jednak włamuje się do środka, okazuje się, że nie jest tam sam. Ukryty za weneckim lustrem zostaje świadkiem wydarzenia, które na zawsze niszczy jego wiarę w sprawiedliwość. W morderstwo młodej kobiety zamieszany jest prezydent Stanów Zjednoczonych, a jego ludzie rozkręcają kampanię medialna, żeby ukryć ten fakt przed opinią publiczną i obarczyć winą włamywacza. Whitney jest jedynym, który zna prawdę, ale jego tropem podążają już agenci federalni...

Barbara | 2015-05-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2015

Dawno nie czytałam tak dobrej książki z Kategorii: Kryminał, sensacja, thriller.
Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

betina360 | 2014-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra sensacja caly czas akcja i trudno sie oderwac mimo innych zajec. Podobalo mi sie ze prawo zadzialalo w koncu jak nalezy i nawet prezydent nie mial wladzy absolutnej.Ksiazka warta przeczytania.

dorcia2633 | 2016-02-05
Przeczytana: 22 października 2015

W obronie prezydenta USA Alana Richmonda agenci Secret Service zabijają jego kochankę, żonę wpływowego przemysłowca - miliardera. Jednym naocznym świadkiem zdarzenia jest włamywacz Luther Whitney; z miejsca zabójstwa zabiera kompromitujący prezydenta dowód rzeczowy. Na polecenie Richmonda i jego najbliższej współpracowniczki - bezwzględnego szefa personelu Glorii Russell - agenci Tajnych Służb zacierają ślady likwidując wszystkie osoby, które mogłyby doprowadzić policję do Białego Domu. Luther musi zginąć, ale młody zdolny prawnik Jack Graham, któremu pomaga jego była narzeczona, a zarazem córka Luthera, zaczyna domyślać się prawdy...

Evita | 2014-01-12
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Siegnelam po te ksiazke glownie dlatego, ze kiedys, dawno dawno temu, widzialam film na jej podstawie i jakos mgliscie pamietalam, ze byl calkiem niezly... Coz... Mysle, iz najlepszym komentarzem dla tej ksiazki bedzie fakt, ze po jej przeczytaniu natychmiast zaopatrzylam sie we wszystkie dostepne ksiazki tego autora. Rewelacja. Cos jak Grisham i Coben naraz. Nie sposob sie oderwac. Goraco polecam. Kolejne moje wielkie odkrycie po Harlanie Cobenie i Charlotte Link.

Weronika | 2011-12-26
Przeczytana: grudzień 2011

Baldacci udowodnił, że wcale nie jest drugim Grishamem... W moim mniemaniu obaj panowie wiodą prym jako mistrzowie i klasycy gatunku thriller prawniczy. "Władza absolutna" wgniotła mnie w fotel.

Doskonała wielowątkowa intryga - jest. Ciągłe zrywy akcji - są. Wyraziste postaci - jak najbardziej. Nieprzewidywalny tok wydarzeń - oczywiście. Te elementy dobrego thrillera sprawiły, że nie potrafiłam rozstać się z lekturą. A co sprawiło, że jestem nią zachwycona? To, że Baldacci w niebanalny sposób ukazał dwutorowość pragnień, dualizm człowieczego umysłu, możliwość wyboru.

Można za wszelką cenę próbować utrzymać się na szczycie, na który dotarliśmy i skupiać się na tuszowaniu swoich błędów. Można zrezygnować z pozornego szczęścia i luksusu w imię przyjaźni. Multum ścieżek, multum alternatyw, które towarzyszą nam przy podjęciu tysięcy decyzji. Kontrast, dwubiegunowość, walka dobra ze złem, rywalizacja dobrych ze złymi… Gdyby „Władza absolutna” była lekturą szkolną to na jej podstawie...

Nina | 2017-01-30
Przeczytana: 28 lipca 2016

David Baldacci: Absolute Power (ebook + audiobook)

Luther Whitney po 20 latach uczciwego życia powraca do swojego starego zawodu i włamuje się do rezydencji bogaczy. Kiedy buszuje w schowku przy sypialni, służącym właścicielom za mały skarbiec, do pokoju wchodzi mocno podpita para. Włamywacz może ich obserwować dzięki zainstalowanemu w schowku weneckiemu lustru. Młoda kobieta jest żoną nieobecnego właściciela. W mężczyźnie Luther rozpoznaje amerykańskiego prezydenta. Wstępna gra miłosne przeradza się w sadystyczną jatkę. Prezydent dusi swoją partnerkę. Ta w obronie sięga po nóż do papieru. Na krzyk prezydenta wbiegają ochroniarze i zabijają kobietę.

Książka powstała w 1996 roku, niedługo po jej opublikowaniu Clint Eastwood nakręcił na jej podstawie film, który cieszył się dużą popularnością. Jednak scenariusz filmowy mocno różni się od powieści. W sieci można nawet znaleźć stronę dokładnie wyliczającą te różnice, a widzowie i czytelnicy, jak to zwykle bywa, spierają się o to, co...

LeniwyCzłowiek | 2017-02-13
Na półkach: Pwr17, Przeczytane
Przeczytana: 13 lutego 2017

Dynamiczna, czasami nieprzewidywalna no i doskonale napisana. Mimo że jest to debiut Pana Davida, książka jest niesamowita.

Ola | 2012-08-15

rewelacyjna! tak wciągnęła, że przeczytałam w jeden dzień:)

Sonny | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Książka fajna, zważywszy, że jest to debiut D. Baldacciego, jednak późniejsze jego książki, podobały mi się bardziej, chociaż to prawdopodobnie przez wydanie takie a nie inne. Jednak sama historia ciekawa i warta zapoznania. Wieczorem obejrzę film pod tym samym tytułem z Clintem Eastwoodem. Ciekawe czy choć w połowie będzie taki dobry jak książka.

Patrycja | 2012-10-31
Na półkach: Teraz czytam

Bardzo fajna książka, trochę się dłuży, ale akcja jest naprawdę bardzo dobrze przemyślana. Jeszcze nie skończyłam jej czytać, ale wciągnęła mnie na maksa.

Przepis na literacki sukces: David Baldacci

Od chłopca, który lubił pisać, do bestsellerowego pisarza: popularny amerykański autor, David Baldacci, jest przykładem człowieka, który całe życie poświęcił pisarskiej pasji. Oto jego przepis na literacki sukces.