Absolute Power
9788360192801
złodziej, morderstwo, agent
dona

Inne wydania

Zawodowy złodziej, Luther Whitney, chce zakończyć karierę skokiem na bogatą, chwilowo opuszczoną przez właścicieli wiejską willę. Kiedy jednak włamuje się do środka, okazuje się, że nie jest tam sam. Ukryty za weneckim lustrem zostaje świadkiem wydarzenia, które na zawsze niszczy jego wiarę w sprawiedliwość. W morderstwo młodej kobiety zamieszany jest prezydent Stanów Zjednoczonych, a jego ludzie rozkręcają kampanię medialna, żeby ukryć ten fakt przed opinią publiczną i obarczyć winą włamywacza. Whitney jest jedynym, który zna prawdę, ale jego tropem podążają już agenci federalni...

Barbara | 2015-05-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2015

Dawno nie czytałam tak dobrej książki z Kategorii: Kryminał, sensacja, thriller.
Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

betina360 | 2014-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra sensacja caly czas akcja i trudno sie oderwac mimo innych zajec. Podobalo mi sie ze prawo zadzialalo w koncu jak nalezy i nawet prezydent nie mial wladzy absolutnej.Ksiazka warta przeczytania.

dorcia2633 | 2016-02-05
Przeczytana: 22 października 2015

W obronie prezydenta USA Alana Richmonda agenci Secret Service zabijają jego kochankę, żonę wpływowego przemysłowca - miliardera. Jednym naocznym świadkiem zdarzenia jest włamywacz Luther Whitney; z miejsca zabójstwa zabiera kompromitujący prezydenta dowód rzeczowy. Na polecenie Richmonda i jego najbliższej współpracowniczki - bezwzględnego szefa personelu Glorii Russell - agenci Tajnych Służb zacierają ślady likwidując wszystkie osoby, które mogłyby doprowadzić policję do Białego Domu. Luther musi zginąć, ale młody zdolny prawnik Jack Graham, któremu pomaga jego była narzeczona, a zarazem córka Luthera, zaczyna domyślać się prawdy...

Evita | 2014-01-12
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Siegnelam po te ksiazke glownie dlatego, ze kiedys, dawno dawno temu, widzialam film na jej podstawie i jakos mgliscie pamietalam, ze byl calkiem niezly... Coz... Mysle, iz najlepszym komentarzem dla tej ksiazki bedzie fakt, ze po jej przeczytaniu natychmiast zaopatrzylam sie we wszystkie dostepne ksiazki tego autora. Rewelacja. Cos jak Grisham i Coben naraz. Nie sposob sie oderwac. Goraco polecam. Kolejne moje wielkie odkrycie po Harlanie Cobenie i Charlotte Link.

Weronika | 2011-12-26
Przeczytana: grudzień 2011

Baldacci udowodnił, że wcale nie jest drugim Grishamem... W moim mniemaniu obaj panowie wiodą prym jako mistrzowie i klasycy gatunku thriller prawniczy. "Władza absolutna" wgniotła mnie w fotel.

Doskonała wielowątkowa intryga - jest. Ciągłe zrywy akcji - są. Wyraziste postaci - jak najbardziej. Nieprzewidywalny tok wydarzeń - oczywiście. Te elementy dobrego thrillera sprawiły, że nie potrafiłam rozstać się z lekturą. A co sprawiło, że jestem nią zachwycona? To, że Baldacci w niebanalny sposób ukazał dwutorowość pragnień, dualizm człowieczego umysłu, możliwość wyboru.

Można za wszelką cenę próbować utrzymać się na szczycie, na który dotarliśmy i skupiać się na tuszowaniu swoich błędów. Można zrezygnować z pozornego szczęścia i luksusu w imię przyjaźni. Multum ścieżek, multum alternatyw, które towarzyszą nam przy podjęciu tysięcy decyzji. Kontrast, dwubiegunowość, walka dobra ze złem, rywalizacja dobrych ze złymi… Gdyby „Władza absolutna” była lekturą szkolną to na jej podstawie...

Ola | 2012-08-15

rewelacyjna! tak wciągnęła, że przeczytałam w jeden dzień:)

Sonny | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Książka fajna, zważywszy, że jest to debiut D. Baldacciego, jednak późniejsze jego książki, podobały mi się bardziej, chociaż to prawdopodobnie przez wydanie takie a nie inne. Jednak sama historia ciekawa i warta zapoznania. Wieczorem obejrzę film pod tym samym tytułem z Clintem Eastwoodem. Ciekawe czy choć w połowie będzie taki dobry jak książka.

Patrycja | 2012-10-31
Na półkach: Teraz czytam

Bardzo fajna książka, trochę się dłuży, ale akcja jest naprawdę bardzo dobrze przemyślana. Jeszcze nie skończyłam jej czytać, ale wciągnęła mnie na maksa.

Tomek G | 2016-02-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2016

Książka dobra i tyle. Ciekawy początek, narzucający od razu wysokie tempo, później jest z tym już różnie. Fajne, dynamiczne momenty, pełne akcji przeplatają się z gorszymi, wręcz nudnymi, które nic nie wnosiły. Dodatkowo styl nie powalał. Opisy dość schematyczne, czasami toporne. Przez co nie czytało się tego tak płynnie jak bym chciał. Trzeba jej jednak oddać, że trzyma napięcie w decydujących momentach, zaskakuje zwrotami akcji, zachowując przy tym spójną i logiczną fabułę.

Milanowa | 2012-12-15

Jeden z lepszych kryminałów, jakie czytałam.