Podejrzany

Okładka książki Podejrzany Lee Child
Okładka książki Podejrzany
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 4)
Albatros
2015-02-04
2015-02-04

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Czwarty tom cyklu to przede wszystkim rewelacyjny,perfekcyjny kryminał.
Jest tu wprawdzie mniej akcji i sensacji niż wcześniej ,ale to moja ulubiona część z pierwszych czterech.
Niezaprzeczalnym atutem całej serii jest to ,że poszczególne części można czytać w dowolnej kolejności.

Czwarty tom cyklu to przede wszystkim rewelacyjny,perfekcyjny kryminał.

Niestety odstaje trochę od części które do tej pory przeczytałem

Niestety odstaje trochę od części które do tej pory przeczytałem

Kolejny fajny tom opowiadający o dalszych losach Reachera. Końcówka zaskakująca, zdecydowanie nie wpadłabym na to kto był mordercą :)

Bardzo intersująca książka z dużą ilością psychologicznego napięcia. To nie jest typowy Jack Reacher. Największa bójka ma miejsce na samym początku powieści. Poza tym w trakcie czytania zastanawiałem się, w jaki zbrodnie są popełniane. Przez chwilę może nawet wyadawać się,że to magia

Jack Reacher to bohater cyklu Lee Chida, którego bardzo lubię za odwagę, bezkompromisowość, bezstronność, pomaganie innym, dociekliwy umysł, zdolność łączenia różnych wydawałby się błahych informacji, luźny styl życia, interesujących i pomocnych przyjaciół i znajomych itd., itd. Rozumiem także, że różne organizacje chcą czasami skorzystać z jego usług ale drażni mnie gdy podejmuje się takich misji niezupełnie z własnej woli. Nie podobał mi się sposób włączenia Jacka do pracy przez FBI. A jeszcze bardziej nie podało mi się jak go traktowali i w jaki sposób zakończyli współpracę. Podziwiam Reachera za spokój i opanowanie. To Jack znalazł mordercę a jakie otrzymał za to podziękowanie od FBI to sprawdźcie sami jakie zakończenie ma ta książka. A i jeszcze trochę mi przykro, że prywatnie nie ułożyło mu się najlepiej ale koczowniczy tryb życia, który przyjął nie każdy jest w stanie zaaprobować.

Moim zdaniem strasznie nudna część. Reacher praktycznie przez całą książkę nic nie robi a tylko odbija się jak ping pong od miejsc i osób, i przez całą książkę tylko powtarza, że wszyscy "są w błędzie". Ale sam na nic ciekawego nie wpada i nie podsuwa żadnych konkretnych pomysłów.
Oczywiście na końcu, że niby on wszystko wiedział.. ciekawe. Zakończenie również zawodzi, spodziewałem się czegoś wyjątkowego, rozwiązania które zaskoczy.. a dostałem najbardziej z trywialnych odpowiedzi.

Szkoda, bo poziom tego cyklu spada po każdej przeczytanej przeze mnie pozycji i pewnie znów kilka miesięcy minie zanim sięgnę po kolejną.

Powrót Reachera w dobrej formie.

Bardzo przypomina mi pierwszy tom pod względem intrygi, skupienia się na szczegółach, dedukcji. Mamy akcję ale fabuła nie koncentruje się wokół tzw. mordobicia.

Nie przeszkadzało mi też mniejsze zainteresowanie rozterkami sercowymi Reachera. Jack to bardzo kochliwy facet, zdecydowanie wolę gdy wybranki jego serca są co najwyżej dodatkiem a nie główną osią wydarzeń.

Powrót Reachera w dobrej formie.

Przy takiej ilości tomów wiadomo, że będą wzloty i upadki albo chociaż zakrzywienia linii. Tom numer cztery przygód Jacka jest tym w górnej bądź wznoszącej się części linii.

Jack kontra seryjny zabójca kobiet. Reacher w kręgu podejrzeń. Reacher prowadzący własne śledztwo. Reacher próbujący wybrać między miłością i wolnością.

Czytało się naprawdę rewelacyjnie. Z napięciem. Zdecydowanie z tych czterech tomów które przeczytałem chyba najlepszy - między innymi dlatego, że człowiek zaczyna już Reachera poznawać ;)

Czytało się naprawdę rewelacyjnie. Z...

Bardzo ciekawa część, w której świetnie podkreślony jest upierdliwy charakter Reachera. Napięcie, wartka akcja i ciekawy wątek kryminalno-detektywistyczny.

Minęło kilka lat odkąd zakończyłem przygodę z Jackiem Reacherem, a do powrotu skłonił mnie serial od Amazona. Otóż okazał się być naprawdę niezły, obejrzałem oba sezony hurtem, i nakręcony postanowiłem wrócić do lektury.

Oczywiście, że nie pamiętam już o co chodzi z tym, że Reacher ma dziewczynę. Ale nie szkodzi, autor pisze tak, że ważny jest fakt, a nie jego przyczyny. Tym razem nasz bohater zostaje „zdjęty” przez służby, bowiem według profilerki z FBI pasuje jako morderca kobiet-wojskowych, które wcześniej miały przykre doświadczenia w relacji wojsko a ich płeć.

Książka jest niezła, bohater fajny, przegadywanie się z FBI pozwala się uśmiechnąć tu i ówdzie, a jedyną wadą poza specyficznym klimatem (ach, ten Reacher) jest jej długość. „Podejrzany” zdecydowanie nie musiał mieć aż tylu stron. Ale Lee Child widać lubi gadać, cóż poradzić. Sytuację ratuje fakt, że tym razem pomysł na fabułę jest doprawdy ciekawy, i opowieść nie ma już aż tylu rozwiązań, których czytelnik się spodziewa.

• Lee Child
  • Jack Reacher