The jagged orbit - John Brunner

Wydawnictwo: Victor Gollancz
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Wspaniała i poruszająca wizja społeczeństwa rozpadającego się pod ciśnieniem przemocy, narkotykówi korupcji.

PetyrJ | 2015-10-12
Przeczytana: 12 października 2015

Powszechne narkotyki, introwertyzacja społeczeństwa, doktor pragnący usunąć całkowicie indywidualność jednostki - to jest formować ludzkie charaktery wedle komputerowych wykresów, a wszystko to w formie podobnej do "Wszyscy na Zanzibarze". Napisane znakomicie, kopalnia aforyzmów, ze świetną klamrą (I-Solationism, You-Nification, kto czytał ten wie ;) ). Małym mistrzostwem są też tytuły rozdziałów. Niestety w końcówce pojawia się wątek deus ex machina, a odpowiedzi są czytelnikowi dostarczone w jednej długiej "spowiedzi". Za to gwiazdka w dół.

Karolina | 2016-10-28
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam