The Jagged Orbit

John Brunner Wydawnictwo: Victor Gollancz fantastyka, fantasy, science fiction
Victor Gollancz
fantastyka, fantasy, science fiction
2004-01-01

Ciekawa wizja 2014 roku napisana w 1969. Zatomizowane, rasistowski społeczeństwo zmierzające ku zagładzie. Ciekawe pomysły i postacie, trochę gorsze zakończenie.
Angielski trudny - wielokrotnie złożone zdania, bogate słownictwo i neologizmy.

Obszerna recenzja po angielsku: http://fantasticworlds-jordan179.blogspot.com/2012/06/retro-review-john-brunner-jagged-orbit.html

Powszechne narkotyki, introwertyzacja społeczeństwa, doktor pragnący usunąć całkowicie indywidualność jednostki - to jest formować ludzkie charaktery wedle komputerowych wykresów, a wszystko to w formie podobnej do "Wszyscy na Zanzibarze". Napisane znakomicie, kopalnia aforyzmów, ze świetną klamrą (I-Solationism, You-Nification, kto czytał ten wie ;) ). Małym mistrzostwem...

• Artefakty
  • -Książki które chcę kupić