Zło konieczne

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Maggie O'Dell (tom 5)
Wydawnictwo: HarperCollins
A NECESSARY EVIL
kava, ksiądz, zemsta, internet

Inne wydania

W wielu miejscach Ameryki prawie w tym samym czasie giną katoliccy księża. Niemal identyczny scenariusz rytualnych zbrodni wskazuje na jednego sprawcę. Maggie O`Dell, specjalistka od portretów psychologicznych seryjnych morderców, znów prowadzi dochodzenie. Poszlaki wskazują na to, że zamordowani księża za życia skrzywdzili wielu młodych mężczyzn. Jednak Maggie nie wie, że ofiary księży od pewnego czasu kontaktowały się ze sobą na specjalnym forum internetowym, planując zemstę. Tymczasem w życiu Maggie ponownie zjawia się ksiądz Keller. Podejrzany o potworne zbrodnie wymknął się wymiarowi sprawiedliwości. Teraz jemu ktoś grozi śmiercią. Ksiądz proponuje Maggie układ: w zamian za osobistą nietykalność pomoże schwytać seryjnego zabójcę. Maggie już od lat bezskutecznie poszukuje Kellera. W imię wyższych racji godzi się na umowę to zło konieczne. Dla młodych ludzi z forum internetowego ich zmowa to także zło konieczne. Grupa będzie istnieć, dopóki jej członkowie nie zrealizują celu...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2006

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Anika | 2013-02-03
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Ciekawy thriller z dobrze zbudowanym napięciem i szybkimi zwrotami akcji. Na pewno zainteresuje miłośników gatunku. Książkę czyta się świetnie, jednakże rozwiązania zagadki można domyślić się z dość dużym wyprzedzeniem i z tego powodu ocena tylko "dobra".

Korobek | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Tym razem nie będę grymasić. Kava stanęła na wysokości zadania.
Wprawdzie szybko domyśliłam się zakończenia ale nie popsuło mi to odbioru książki.

Kacper | 2015-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Alex Kava jest pisarką, której książki często czytam, i jeszcze na żadnej się nie zawiodłem.
Dzieciństwo głównej bohaterki było wypełnione złem. Przed miłością broni się wszelkimi sposobami, a całe życie poświęca krucjacie przeciw złu Naszego świata jako Agentka FBI.
Tytuł ,,Zło Konieczne,, odnosi się do sytuacji, w której Maggie O'Dell, musi zawrzeć pakt z diabłem, aby móc złapać zabójcę ucinającego głowy kobietom i zabijającego, księży oskarżonych o molestowanie nieletnich. Tym diabłem jest Ojciec Keller, który chłopców molestowanych zabija, ponieważ uważa, że to sposób na uratowanie ich. Koniec jest zaskakujący!

POLECAM!

Thriller dobry. Ciekawie napisany, dobrze budowane napięcie i zwroty akcji. Lubię powieści Alex Kavy choć się są rewelacyjne, to miło spędza się przy nich czas.

SeVIIen | 2014-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Na samym początku radziłbym zapoznać się z pierwszym tomem serii i kategorycznie NIE czytać opisu, strasznie dużo w niej spoilerów, których macki sięgają przez prawie 3/4 książki. Ja przeczytałem i teraz żałuję, gdyż streszczono mi esencję całej fabuły, którą był pomysł.

Widać że umiejętności autorki znacznie ewoluowały, od pierwszej części cyklu. Owszem powracają mordercy, pedofile ale znacznie większy nacisk położono na samą intrygę, która z początku przypomina niezwykle skomplikowane równanie algebraiczne z wieloma niewiadomymi. Ale o ile początek i pierwsza połowa jest naprawdę udana (a będzie jeszcze bardziej, bez znajomości z opisem), to druga odbyła się bez fajerwerków. Strzeliłem bez pudła, kiedy padło pytanie kto jest głównym antagonistą, który niestety był słabo zakamuflowany. Dostawałem na tacy multum podpowiedzi, na które nasza bohaterka była ślepa i głucha. Sam nie mogłem uwierzyć że postać Maggie O'Dell która od samego początku mnie tak fascynowała, miała problemy z...

Sakeena | 2017-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2017

Wróciłam do twórczości Alex Kavy po dość sporej przerwie, po "Zło konieczne" sięgnęłam w sumie z dwóch powodów: po pierwsze opis książki naprawdę intrygował, a po drugie ciekawa byłam dalszych losów Maggie O'Dell. Miałam nadzieję na naprawdę intrygująca powieść - jednak kolejne wieczory mijały, a mi książki nie ubywało. I to wcale nie dlatego, że książkę źle się czyta (króciutkie rozdziały są świetne w czytaniu). Zwyczajnie fabuła nie porywa i nie pozwala się wkręcić w akcję. Na początku miałam nadzieję, że wstęp jest drętwy, a później się rozkręci. Nic z tych rzeczy, po 3/4 objętości książka w dalszym ciągu nie miała "tego czegoś". Ogólnie trup ściele się gęsto, ale ilość wcale nie idzie w parze z jakością. Nie jestem jakoś super wrażliwa, w końcu lubię kryminały, ale pomiędzy jednym a drugim morderstwem powinno się mieć możliwość wkręcić w resztę, narracja powinna płynąć sama, a nie gubić się gdzieś pomiędzy rozdziałami. Co do bohaterów - za mało Maggie w Maggie, za dużo...

kasandra_85 | 2011-11-22
Przeczytana: listopad 2011

Arleta | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Z ręką na sercu mogę każdemu polecić tę książkę . Jeśli szukasz dreszczyku emocji i ciekawej fabuły to jest to książka idealna dla ciebie. Fani wątków romantycznych także znajda coś dla siebie. Zakończenie całkowicie was zaskoczy. I mogę założyć się,że wielu z Was czytając nie będzie się tego spodziewało.Polecam ;)

jamczyk | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Agentka O`Dell zaangażowana w śledztwo z mordercą księży. Tak sobie, ale może dlatego, że nawiązanie do pierwszej książki cyklu, której niestety nie czytałem.

Kotkad | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017

"Zło konieczne" to kontynuacja pierwszego tomu "Dotyku zła". Wracamy do Nica Morreliego, jego siostrzeńca i księży. Tym razem jednak uciekający przed Maggi ksiądz Michał Keller zwraca się o pomoc do samej agentki. Maggi prowadzi sprawę zabójstw księży a Keller jest następny na liście mordercy.
Niebywale wciągająca lektura. Cały czas zastanawiałam się którą drogę wybierze Maggi, jak cała sprawa się zakończy. Nie będę wam zdradzała finału. Polecę natomiast bo kawałek dobrego czytadła.