Zło konieczne

Okładka książki Zło konieczne Alex Kava
Okładka książki Zło konieczne
Alex Kava Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 5) Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
Maggie O'Dell (tom 5)
Z zimną krwią
A Necessary Evil
Edipresse, HarperCollins
2016-03-17
2006-01-01
9788327620040
seryjny morderca alex kava maggie o'dell

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria, choć najlepsze tomy pierwsze/początkowe i ostatnie. Bardzo dobra otoczka obyczajowa, świetnie oddane emocje. Co do zagadek kryminalnych, każda powieść to osobne śledztwo. Jednak najlepsze są te kryminalne. A niektóre tomy dotyczą spisku itp.
Bardzo niefajnie kończy się ostatni tom, ale już w opisie widzę, ze jest kolejny cykl z Ryderem i tam też występuje Maggie - tamten cykl stanowi kontynuację.
Trochę też mnie irytowała główna bohaterka, która jest taką świetną śledczą, a robi wszystko, co może, żeby zepsuć swoje życie osobiste. Ale jak rozumiem, miało to dodatkowo zachęcić czytelników.
Podobała mi się cała seria, polecam!

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria,...

Z pierwszych pięciu (tyle dotychczas przeczytałem) książek z tej serii, zdecydowanie najsłabsza. Mnóstwo wątków, byle tylko Maggie O'Dell (do której i tak do końca nie jestem w stanie się przekonać) miała jak najmniej do roboty i chyba najłatwiejsza zagadka - nie sposób nie zgadnąć, kto jest mordercą. Historia napisana jednak ciekawym językiem i pojawia się też Nick Morelli, który ma co nieco do roboty. 5/10 to moim zdaniem sprawiedliwa ocena.

Ohhhh. Przypomniałam sobie, że dawno temu czytałam jakoś książkę tej autorki z tego cyklu. I tak jak dawniej jestem pod wrażeniem całokształtu.
Rozbudowana fabuła, duża liczba zbrodni jak na jedną powieść stanowi na początku lekkie zawirowanie. Ale wraz z tempem akcji wszystko się rozjaśnia.
Książka która na pierwszy rzut kojarzy mi się ze słowem "likwidator zła". Po latach krzywd pojawia się postać, która podejmuje to wyzwanie- zwalczenia zła a konkretnie księży, którzy dopuścili się tego zła w postaci molestowania, gwałcenia dzieci. Przy okazji autorka wplotła również tematykę wykorzystywania seksualnego w życiu innych bohaterów.
Całość bardzo dobra. Świetny klimat, dobrze dobrani bohaterowi i to zakończenie. Jak dla mnie majstersztyk. Lubię sytuacje gdzie sprawiedliwość i pewnego rodzaju godności góruje nad prawe....
Gorąco polecam.

Książka która na pierwszy rzut kojarzy mi się ze słowem "likwidator zła". Po...

Jednym słowem ŚWIETNA.
To już 6 część o przygodach agentki Maggie O'Dell. Tym razem Maggie poszukuje mordercę księży. Wracają bohaterowie z wcześniejszych tomów,.wraz z ojcem Michaelem Kellerem.

Książkę przeczytałam jednym tchem. Nie mogłam się od niej oderwać. Książka trzyma w napięciu, po prostu chce się czytać kolejne rozdziały.

Temat molestowania nieletnich dzieci przez księży niestety cały czas aktualny.

Na koniec nie zabrakło emocji. Ostatnie dwa rozdziały dość kontrowersyjne. To takie otwarte zakończenie o branie prawa we własne ręce.

Samego rozwiazania zagadki kto stoi za morderstwami księży łatwo się domyśleć.

W książce jest też drugi wątek zbrodni. Morderstwa młodych kobiet, który prześladuje przyjaciółkę Maggie.
Niby odzielne wątki a jednak coś je będzie łączyć. Tego mordercę też jesteśmy w stanie szybko wyłapać na kartach książki.

Pomimo, że zbrodniarzy można się dość szybko domyśleć to książka bardzo mi się spodobała. To jednak z lepszych części serii jaką czytałam

Jednym słowem ŚWIETNA.

Temat molestowania nieletnich dzieci...

Świetny wielowątkowy thriller. Udało mi się wytypować sprawcę:) Intryga była dość przejrzysta.

Po kilku miesiącach znów sięgnąłem po kolejny tom z agentką FBI Maggie O'Dell. Jest coś intrygującego w tej postaci, choć kryminalne historie przedstawiane przez autorkę nie są jakoś nadzwyczaj wyszukane i trzymające w napięciu. Troszkę za dużo aspektów obyczajowych i psychologicznych w rozterkach i przemyśleniach głównych bohaterów...
Temat pedofilii w kościele katolickim to temat rzeka. Końca nie widać niecnych procederów ludzi w sutannach. Większość tomów tej serii ma związek z ludźmi kościoła, którzy dopuszczają się najbardziej haniebnych zbrodni. To ogromny problem tej instytucji na całym świecie. Instytucji, która robi wszystko, by ukryć te procedery i chronić winowajców...
Nie jest to powieść, która by mnie jakoś zachwyciła. Tempo dość wolne, a dochodzenie prowadzone na kilku frontach nie dawało żadnych rezultatów. Dopiero zakończenie znacznie podniosło ciśnienie i wyzwoliło trochę emocji. Clifhanger na samym końcu oznacza, że to jeszcze nie koniec wątku ojca Kellera, który przebija się w zasadzie od pierwszego tomu.
Powieść dobra, ale mnie na kolana nie powaliła. Myślę jednak, że swoich zwolenników znajdzie, więc im jak najbardziej polecam!

Temat pedofilii w kościele katolickim...

Jedna z lepszych kryminałów tej autorki jakie czytałam. Mamy tu zbrodnie katolickich księży, zemstę ich ofiar oraz układ będący złem koniecznym a przy tym wszystkim niezastąpiona agentka Maggie O'Dell. W wielu miejscach Ameryki giną w tajemniczych okolicznościach księża, okazuję się że ich ofiary kontakt na forum internetowym. ,,Zło konieczne" to bardzo dobry kryminał, jest dynamiczny i nie nudzi jak kilka wcześniejszych powieści tej autorki. Bardzo dobre ukazanie "polowania na mordercę" oraz tego że czasami trzeba się zgodzić na jedno zło by powstrzymać inne. W przypadku tej książki również nie miałam wrażenia że gdyby się wycięło kilkadziesiąt stron to fabuła byłaby bardziej zwięzła. Zdecydowanie dobry kryminał.

To była bardzo ciekawa książka, może nie była aż tak bardzo przerażająca, jak niektóre momenty z poprzednich części, jednak sama w sobie fabuła jest znakomita. Nie mogłam się oderwać.

Ostatnie kilkadziesiąt stron uważam za najlepsze, dodatkowo na zakończeniu okazało się, że mordercą była osoba, którą już na samym początku wytypowałam... To była tylko i wyłącznie moja intuicja, a okazała się słuszna. Jednak jeszcze na ostatniej dosłownie stronie autorka nas zaskakuje plot twistem i po tym już niczego nie można być pewnym... Świetna część.

Książka super! Ciężko się od niej oderwać. Jak dla mnie mogłaby mieć jeszcze drugie tyle stron! Tematyka również super.
Polecam!

Polecam!

Ta książka jest chyba moją ulubioną częścią cyklu, bo wiele wątków zostało rozwiniętych, a sama filozofia życiowa „złych” postaci wydaje się akceptowalna dla każdego, kto nie ma serca z kamienia. Rozwiązanie tej zagadki postawi Maggie przez ogromnym dylematem moralnym.

• Alex Kava
  • Kryminały