Storm Season
joly_fh

Jeden niszczycielski żywioł, trzej groźni zbrodniarze. Potężna nawałnica, którą przyniósł prąd strumieniowy z Kanady, przetaczająca się przez USA, zyskała przydomek Alberta Clipper. Jest początek października, a burza z furią atakuje Stany Zjednoczone od Illinois po Florydę, gdzie zderza się z tropikalnym niżem, ponownie rusza na północ i sieje spustoszenie na Wschodnim Wybrzeżu. W samym centrum wichury, ulewy i śnieżycy detektyw Mary Catherine Riggio, agentka FBI Maggie O’Dell i porucznik Taylor Jackson muszą stawić czoło nie tylko żywiołom, ale przede wszystkim trzem groźnym zbrodniarzom.

Alex Kava to autorka bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Jej książki, tłumaczone na ponad dwadzieścia języków, cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno w Polsce, jak i na świecie, i niezmiennie figurują na listach bestsellerów. Powieści otrzymały znakomite recenzje, nominowano je do licznych nagród literackich.

Erica Spindler napisała ponad trzydzieści powieści, m.in. Złodziej tożsamości, Krwawe wino i Opętanie, które ukazały się w wielomilionowym nakładzie. Książki znalazły się na listach bestsellerów „New York Timesa”, „USA Today” i Amazon.com. Przetłumaczono je na ponad dwadzieścia języków. Autorkę uhonorowano prestiżową nagrodą Daphne du Maurier i dwukrotnie wyróżnieniem Kiss of Death.

J.T. Ellison jest wielokrotnie nagradzaną autorką ośmiu powieści sensacyjnych, entuzjastycznie przyjętych przez krytykę i wydanych w ponad dwudziestu krajach. Pracowała m.in. w Białym Domu oraz dla dostawców sprzętu obronnego i lotniczego. Pisząc książki, współpracuje z policją w Nashville, FBI oraz innymi instytucjami, które zajmują się zwalczaniem przestępczości.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Mollinka_90 | 2017-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2017

Jak podsumować "Żywioły"? Najkrócej - mistrzynie thrillera połączyły siły i wokół burzy śnieżnej osnuły akcję trzech opowiadań z wątkiem kryminalnym. O ile jednak autorki sprawdzają się w dłuższych formach, opowiadania wypadają co najwyżej przeciętnie. Są krótkie i schematyczne, bardzo mocno przewidywalne. Żadne nie zapada w pamięć na dłużej.

To babska książka, bo kobiety - policjantki i agentki federalne, a nawet kobieta-szpieg - są jej głównymi postaciami. Są silne i niezależne, mają swoje traumy przeszłości, ale wciąż przyświeca im jeden cel - eliminowanie złoczyńców i szerzenie sprawiedliwości.

Szalejący żywioł urozmaica akcję opowiadań, jest klamrą spinającą losy wszystkich bohaterów. Jest to jednak książka na jeden wieczór, taki trochę odmóżdżacz, bo nawet laik w temacie kryminałów szybko zorientuje się, kto jest czarnym charakterem.

Joanna | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 stycznia 2014

" Żywioły" to trzy różne tematycznie krótkie powieści sensacyjne , których spoiwem wiążącym są niekorzystne warunki pogodowe. Akcja powieści rozgrywa się w czasie nadciągającej burzy o nazwie Alberta Clipper , która przetacza się od Środkowego Zachodu USA po stan Florydy. Synoptycy ostrzegają przed silnymi nawałnicami , śnieżycami i sztormem.
W samym centrum szalejącego żywiołu rozgrywają się dramatyczne i sensacyjne wydarzenia.
W powieści E. Spindler - " Wielki chłód" detektyw M.C. Riggio z wydziału zabójstw musi rozwikłać zagadkę tajemniczego utonięcia młodej studentki, dawnej narkomanki , która po rzuceniu nałogu podlega kuratorowi będącego jednocześnie jej pracodawcą. Liczne tropy śledztwa , wyścig z czasem utrudniają niesprzyjające warunki pogodowe.
" Elektryczny błękit" A. Kavy - to brawurowo przeprowadzona akcja agentki FBI Maggie O'Dell z helikoptera na luksusowy pokład jachtu, aby wyjaśnić tajemnicze zniknięcie rodziny pani senator. Akcje w Zatoce Meksykańskiej...

Ania | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Książka zawiera trzy różne i krótkie opowiadania,których tłem jest śmiertelnie grożna burza.Bohaterowie każdej z opowieści zmagają się nie tylko z nieprzyjazną aurą w ich życiu.Lektura jest bardzo interesująca,trzymająca w napięciu.Czyta się ją z dużym zainteresowaniem a dzięki temu że opowiadania są krótkie to szybko pochłania się książkę.Polecam!

ZARAZA | 2014-04-04
Przeczytana: kwiecień 2014

Rozczarowałam się tym zbiorem, chociaż nie oczekiwałam na początku, że ta książka będzie jakaś nadzwyczajna, ale myślałam, że utrzymają dobry poziom.

"Wielki chłód" Erici Spindler zapowiadał się ciekawie, ale wyszło z tego bardzo nudne i banalne opowiadanie. Nic wyjątkowego i godnego większej uwagi. 3/10

"Elektryczny błękit" Alex Kavy rozczarował mnie swoją schematycznością. Wątek z przemycaniem narkotyków ciekawy, ale po za tym bardzo słabo. 4/10

"Niewidoczni" J.T Elliason to opowiadanie, które podobało mi się, ponieważ miało w sobie ogromny potencjał. Ale wyszyło inaczej, a szkoda. 4,5/10

Zbiór jest naprawdę słaby, tak naprawdę męczyłam się z nim, aby przebrnąć do końca. Nie polecam.

kasandra_85 | 2013-09-25
Przeczytana: wrzesień 2013

Koala | 2014-11-18

Zawiodłam się. Te krótkie opowiadania średnio mnie wciągnęły.

Wkp | 2013-10-25
Przeczytana: 24 października 2013

PORA BURZ

Autorki "Cieni nocy" powracają w ideologicznej choć i treściowej kontynuacji swego dzieła. Tym razem jednak każda pisze samodzielną opowieść, które łączy jedna tylko rzecz: huragan atakujący stany.

I trzeba przyznać, że wszystkie napisały historie na podobnym bardzo poziomie, do tego ułożywszy je od najsłabszej do najlepszej.

Ale po kolei.

WIELKI CHŁÓD Erici Spindler to opowieśc o M.C., która musi rozwiązać sprawę morderstwa dziewczyny. Stylistycznie ascetyczne aż do granic, ale mimo wszystko przyjemne, choć schematyczne.

ELEKTRYCZNY BŁĘKIT Alex Kavy to opowieść o Maggie O'Dell, która musi odnaleźć zaginioną na morzu rodzinę pani senator. Niezłe, choć równiez schematyczne, ale dla mnie, fana autorki, ciekawe ze względu na powrót do bohaterów znanych z "Kolekcjonera" - tylko czemu, skoro regularne powieści Kavy wpływają na t6akie zbiorki jak "Żywioły", zbiorki te nie wpływają na regularne powieści?

I ostatnia historia:

NIEWIDOCZNI J. T. Ellison Taylor vs morderczyni...

Całkiem dobre, ale nie porywające. Najbardziej podobało mi się opowiadanie Kavy.

dilbi | 2015-09-09
Przeczytana: 08 września 2015

Lepsze niż "Cienie nocy", ale prawda jest taka, że w każdym z tych opowiadań czegoś brakuje. Nie czuje się nimi specjalnie usatysfakcjonowana. Jeśli macie coś innego do czytania - omińcie tę pozycję. Zresztą tak samo jak "Cienie.."

Kuuuba | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, Alex Kava

Opowiadania nudne i nieciekawe.