Złodziej

Cykl: Isaac Bell (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
The Thief
don_mate

Isaac Bell w wyścigu o epokowy wynalazek, który może zadecydować o losach nadciągającej wojny. Rok 1910. Luksusowy transatlantyk „Mauretania” płynie do Nowego Jorku. Na pokładzie są dwaj niemieccy naukowcy, autorzy epokowego wynalazku. Isaac Bell, najlepszy śledczy agencji detektywistycznej Van Dorna, udaremnia próbę porwania uczonych, lecz wkrótce jeden z nich zostaje zamordowany. Kim jest...

Kim jest morderca? Czym jest ten wynalazek, cenniejszy niż ludzkie życie? Dlaczego dwa gangi walczą o niego na śmierć i życie, a człowiek zwany Akrobatą usiłuje go wykraść za wszelką cenę?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...»

fik | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Hmm.
Taka sobie lekka powieść detektywistyczno- przygodowa można powiedzieć typowo
cusslerowska.
Chociaż nie, jest ona pisana trochę jakby na siłę bez polotu, końcówka trochę nadrabia co nie zmienia faktu że pomysł na fabułę jest nijaki a wręcz śmieszny no i generał major armii carskiej sam wykonujący zadanie, no proszę to trochę za dużo.
Ale przecież zdarzają się książki i lepsze i gorsze a ta stanowi niejako odskocznię od poważniejszych pozycji

spectator_zm | 2018-09-22
Przeczytana: 22 września 2018

Piąty tom przygód dzielnego detektywa Isaaca Bella niczym specjalnym się nie wyróżnia. Owszem, dowiedzieliśmy się trochę o początkach kina dźwiękowego i o niezwykłych problemach, które przysparzały pomysłodawcom tego projektu przed wprowadzeniem ich w życie na początku XX w. Największym problemem była synchronizacja - w żaden sposób nie potrafiono zgrać projektora filmowego z urządzeniem do odtwarzania dźwięku.
Powieść opowiada o genialnym niemieckim wynalazcy, który w 1910 r rzekomo znalazł sposób na uniknięcie tych problemów, tym samym stając się celem niemieckiego wywiadu wojskowego. A szczególnie jednego niezwykle przebiegłego osobnika o nadludzkich cyrkowych umiejętnościach zwanego Małpą...
Akcja, jak to u Cusslera, toczyła się żwawo, była nawet wciągająca i nie brakowało dramatycznych momentów. Jednak zakończenie z uwagi na historyczne fakty związane z pierwszymi seansami kina dźwiękowego zostało przeniesione aż do lat 20-tych, tym samym dając do zrozumienia, że Isaac Bell...

kałach | 2018-06-30

Jestem fanem książek Cusslera i jego Świty, ale ta jakoś średnio do mnie trafiła. Strasznie to było... nieczytelne i przegadane. Szósta gwiazdka za ciekawy rys historyczny. Były znacznie lepsze powieści.

Jacek47 | 2018-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Po prostu dobry kryminał sensacyjno-przygodowy. Fajnie spędzony czas w latach 20-tych ubiegłego wieku.
Czasy początków kinematografii i związane z tym problemy w USA i Europie.

Jacek_T | 2017-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2017

Poziom powieści z Bellem jest całkiem niezły. Ta też mnie nie zawiodła.

AntekZaLasu | 2016-10-26
Przeczytana: 24 października 2016

Przeczytałem prawie wszystkie książki C. Cusslera bądź sygnowane jego nazwiskiem i jak dla mnie ta książka jest jedną ze słabszych, nie da się jej czytać, beznadzieja.

Reijo | 2016-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2016

Muszę przyznać, że nie byłem zachwycony pomysłem Clive'a Cusslera i jego współpracowników stworzenia nowego bohatera - Isaaca Bella oraz przeniesienia akcji powieści z jego udziałem o sto lat wstecz. Tworzone dotychczas akcje, osadzone mocno w realiach teraźniejszości, a nawet przenoszące czytelnika w nieodległą przyszłość wydawały mi się naturalnym środowiskiem pisarza. Jego bohaterowie, w szczególności uwielbiani przeze mnie Dirk Pitt, Al Giordino, Kurt Austin, Joe Zavala, czy Juan Cabrillo, całkowicie wystarczali mojej wyobraźni i wydawało się, że nie ma w niej miejsca dla następnego. Tak właśnie to wyglądało. Jednak z biegiem czasu i z ilością przeczytanych powieści z Isaac'iem Bellem w roli głównej zacząłem inaczej spoglądać na ww. tezę. Być może troszeczkę to zajęło, ale teraz, po przeczytaniu piątej części cyklu, jestem już całkowicie przekonany do nowego cusslerowskiego herosa. "Złodziej" to świetna przygodowo - sensacyjna pozycja. Świat początku XX wieku kipi emocjami,...

Marczewek | 2016-06-02
Przeczytana: 28 maja 2016

Po kilku latach, wydawnictwo Amber powoli zasypuje tą lukę, jaka pojawiła się z cyklu Isaac Bell. Dostaliśmy piąty tom, a już w kolejce czeka szósty.
Czytelnicy za oceanem już niedługo dostaną tom dziewiąty, więc Jeszce jest sporo do nadrobienia.
Wszystkie tomy nadal pisze Justin Scott, co pokazuje że widać współpraca obu panów ma się dobrze.

Złodziej jest troszkę lepszy od wcześniejszych części, ale do poziomu Pościgu jeszcze trochę brakuje. Mam wrażenie że autor co chwilę zapomina, że akcja nie dzieje się w 2010 roku, a sto lat wcześniej. Bohaterowie trochę zbyt szybko o wszystkim wiedzą, a internetu i telefonów komórkowych to przecież wtedy nie było.

Magnis | 2016-05-30

To już czwarta część przygód Isaaca Bella opowiada historię niezwykłego wynalazku i walki o niego z wyrachowanym oraz zręcznym przeciwnikiem.
Postacie są dobrze nakreślone, ale nie wychodzą ponad pewien schemat i niczym nie zaskakują.
Najbardziej ciekawymi postaciami jest sam bohater i jego wróg. Isaac Bell po pewnych perypetiach żeni się, ale wplątuje również w sprawę ochrony dwóch pasażerów mających wynalazek, który może zrewolucjonizować kino.
Drugą postacią jest tajemniczy Akrobata. Niebezpieczny i zwinny jak małpa osobnik wymyka się wszystkim i nie wiadomo, kiedy zaatakuje. Isaac Bell ma z nim bardzo duży problem.
Historia zaprezentowana przez Justina Scotta odkrywcza nie jest, bo jak się czytało wiele podobnych książek to wiadomo, czego się spodziewać. Dostajemy powieść wypełnioną dużą ilością akcji, pościgów i intryg. Dzięki temu nie sposób się nudzić. Śledztwo prowadzone przez Isaaca Bella zostało dobrze poprowadzone i nie sposób się tutaj do czegoś przyczepić. Ciekawie...

Tomas | 2016-03-06
Przeczytana: 05 marca 2016

Stary dobry Clive Cussler i jego Isaac Bell. Nic tylko czytać! =)

Ebooka pobrałem stąd: http://pobierzebooka.pl/7297546d