Złodziej

Clive CusslerJustin Scott Wydawnictwo: Amber Cykl: Isaac Bell (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
The Thief
kryminał, sensacja, thriller
Jan Złotnicki

Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
6,8
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
7,4
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Nożownik Clive Cussler, Justin Scott
7,0
Nożownik Clive Cussler, Just...
Okładka książki Gangster Clive Cussler, Justin Scott
6,2
Gangster Clive Cussler, Just...
Okładka książki Pirat Robin Burcell, Clive Cussler
7,0
Pirat Robin Burcell, Cliv...

Hmm.
Taka sobie lekka powieść detektywistyczno- przygodowa można powiedzieć typowo
cusslerowska.
Chociaż nie, jest ona pisana trochę jakby na siłę bez polotu, końcówka trochę nadrabia co nie zmienia faktu że pomysł na fabułę jest nijaki a wręcz śmieszny no i generał major armii carskiej sam wykonujący zadanie, no proszę to trochę za dużo.
Ale przecież zdarzają się książki i...

Piąty tom przygód dzielnego detektywa Isaaca Bella niczym specjalnym się nie wyróżnia. Owszem, dowiedzieliśmy się trochę o początkach kina dźwiękowego i o niezwykłych problemach, które przysparzały pomysłodawcom tego projektu przed wprowadzeniem ich w życie na początku XX w. Największym problemem była synchronizacja - w żaden sposób nie potrafiono zgrać projektora filmowego...

Jestem fanem książek Cusslera i jego Świty, ale ta jakoś średnio do mnie trafiła. Strasznie to było... nieczytelne i przegadane. Szósta gwiazdka za ciekawy rys historyczny. Były znacznie lepsze powieści.

Po prostu dobry kryminał sensacyjno-przygodowy. Fajnie spędzony czas w latach 20-tych ubiegłego wieku.
Czasy początków kinematografii i związane z tym problemy w USA i Europie.

Poziom powieści z Bellem jest całkiem niezły. Ta też mnie nie zawiodła.

Przeczytałem prawie wszystkie książki C. Cusslera bądź sygnowane jego nazwiskiem i jak dla mnie ta książka jest jedną ze słabszych, nie da się jej czytać, beznadzieja.

Muszę przyznać, że nie byłem zachwycony pomysłem Clive'a Cusslera i jego współpracowników stworzenia nowego bohatera - Isaaca Bella oraz przeniesienia akcji powieści z jego udziałem o sto lat wstecz. Tworzone dotychczas akcje, osadzone mocno w realiach teraźniejszości, a nawet przenoszące czytelnika w nieodległą przyszłość wydawały mi się naturalnym środowiskiem pisarza....

Po kilku latach, wydawnictwo Amber powoli zasypuje tą lukę, jaka pojawiła się z cyklu Isaac Bell. Dostaliśmy piąty tom, a już w kolejce czeka szósty.
Czytelnicy za oceanem już niedługo dostaną tom dziewiąty, więc Jeszce jest sporo do nadrobienia.
Wszystkie tomy nadal pisze Justin Scott, co pokazuje że widać współpraca obu panów ma się dobrze.

Złodziej jest troszkę lepszy...

To już czwarta część przygód Isaaca Bella opowiada historię niezwykłego wynalazku i walki o niego z wyrachowanym oraz zręcznym przeciwnikiem.
Postacie są dobrze nakreślone, ale nie wychodzą ponad pewien schemat i niczym nie zaskakują.
Najbardziej ciekawymi postaciami jest sam bohater i jego wróg. Isaac Bell po pewnych perypetiach żeni się, ale wplątuje również w sprawę...

Stary dobry Clive Cussler i jego Isaac Bell. Nic tylko czytać! =)

Ebooka pobrałem stąd: http://pobierzebooka.pl/7297546d

Dyskusje