Zabójcze wibracje

Okładka książki Zabójcze wibracje Clive Cussler
Okładka książki Zabójcze wibracje
Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 13) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 13)
Shock wave
Amber
2013-10-15
1996-01-01
1996-06-26
Paweł Wieczorek

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Tajna straż Clive Cussler, Jack Du Brul
Tajna straż Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Złoto Spartan Grant Blackwood, Clive Cussler
Złoto Spartan Grant Blackwood, Cl...
Okładka książki Szpieg Clive Cussler, Justin Scott
Szpieg Clive Cussler, Just...

Jeżeli liczysz na naukowe podejście , oparcie w faktach , logikę polityczną ( co to jest ? ) , to nie bierz tej książki do ręki .
Cussler po raz kolejny potwierdza , że trochę szalony i nieprzewidywalny w pomysłach na kolejną powieść o przygodach Dirka Pitta .
Szalona przygoda , niezniszczalni bohaterowie to jest w tej książce . Logika ? Po co ona w takim gatunku .
Taką literaturę albo się uwielbia , albo nie nawiedzi . Mi osobiście sprawia frajdę.

Taką...

Pomysł jak zawsze fajny. Jak zawsze w jego książkach zupełnie brak logiki. Brak logiki to mało powiedziane, wręcz absurdalny brak logiki. Błędy tego typu praktycznie co 10 zdanie. W tej książce było tyle tego wszystkiego, że odrobinę brakowało mi jeszcze pojawienia się ufoludków z pytaniem do pit-a. Jak naprawić i ich statek oraz, aby dał im kilka dobrych rad na przyszłość.

Dalszy ciąg przygód Dirka. Kolejny raz podobny schemat czyli wydarzenia z przeszłości mające wpływ na losy Dirka. Kolejny raz piękna kobieta lecz tym razem jest szansa po raz drugi na coś więcej niż tylko romans. Czy to jest Ta kobieta z którą to Dirk spędzi resztę życia czy jednak autor bez sumienia wciśnie czytelnikom świeżo krojoną cebulę prosto w oczy? Warto sprawdzić.
PS.To już trzeci(?) raz gdy autor użycza swojego nazwiska postaci trzecioplanowej :)

Tę część przygód Dirka Pitta czytałem szybko. Wartka akcja, w klimatach "zabili go i uciekł" łatwo wchodzi do głowy. Tym razem Dirk musi przeciwstawić się bogatej rodzinie i uchronić Hawaje przed kataklizmem. Historia szczerze naciągana, nawet jak na Cussler-a. Ale co tam i tak chce się dowiedzieć co będzie dalej.

Tym razem Dirk Pitt wraz z przyjaciółmi podejmuje niebezpieczną walkę z magnatem rynku diamentów. Co z tego wyniknie dla bohaterów? To już musicie przekonac się sami.

Żałuję, że nie czytam książek z Dirkiem Pittem jako głównym bohaterem w kolejności wydawania. Mam niestety tylko kilka w swojej bibliotece, a to z czym się zapoznałem daje mi obraz bardzo wciągającej i intrygującej serii. Duża ilość wartkiej akcji i świetnie napisane postacie to cechy charakterystyczne pisarstwa Cusslera. Jak zacznie się czytać to nie można już się oderwać....

Klasyczna, typowa powieść przygodowa: główny bohater („postać dobra”, wspaniała, posiadająca ogromne talenty i zdolności itp.) odkrywa niebezpieczeństwo zagrażające całej ludzkości i rusza na ratunek światu. Po drodze poznaje piękną kobietę która również potrzebuje jego pomocy, staje do konfrontacji z człowiekiem („postać zła”, szalona, bezduszna itp.) który jest powodem wszystkich problemów, całej zaistniałej katastrofy. W pierwszej fazie starcia dzielny bohater przegrywa, ale nie poddaje się i staje przeciwko
nieprzychylnemu losowi, siłom natury aby zapobiec nieszczęściu. Mimo oklepanego schematu książka jest ciekawa, wciągająca, dobrze się czyta i co najważniejsze nie nudzi.

Wiem, że czytałem ale juz jej nie pamiętam. Podobna do innych tego autora.

Wiem, że czytałem ale juz jej nie pamiętam. Podobna do innych tego autora.

Jedna z najlepszych książek Cusslera! Akcja jest niesamowicie wciągająca, aż słyszy się tajemnicze wibracje kiedy przewracamy kolejną stronę. to trzeba przeczytać koniecznie! Dirk Pitt w czystej postaci.

Czyta się super mimo że od początku wiadomo jak się skończy. Schemat goni schemat ale warsztat porządny.

Kolejna przygoda Pitta i Giordino (który według mnie jest fajniejszą postacią). Znów sporo akcji, humoru i przygody. Jest dobrze!

• Clive Cussler
  • Przygodowe
  • Cussler

Dodaj cytat z książki Zabójcze wibracje