Zanim miłość nas połączy

Cykl: Beautifully Broken (tom 3) | Seria: New Adult
Wydawnictwo: Amber
Before We Fall
karollllllla

Dwudziestoczteroletni Dominic Kinkaide przeżył taką chwilę w dniu, w którym skończył liceum. Tragedia odmieniła go na zawsze. Teraz jest sławnym aktorem. W oczach świata zblazowanym i cynicznym, a naprawdę załamanym i nieszczęśliwym. Czasami człowieka niszczy nie jedno zdarzenie, lecz chwile, których nigdy nie przeżył… Dwudziestotrzyletnia Jacey Vincent wiele przeszła. Jest jak ptak ze...

Czasami człowieka niszczy nie jedno zdarzenie, lecz chwile, których nigdy nie przeżył… Dwudziestotrzyletnia Jacey Vincent wiele przeszła. Jest jak ptak ze złamanym skrzydłem – silna, ale krucha. Dryfuje przez życie, szukając akceptacji w ramionach przypadkowych facetów. Wszystko po to, by zapełnić pustkę.
Oboje rozpaczliwie szukają miłości, ale to co w sobie niosą – jego sekret i jej przeszłość – to niszcząca energia, która przerodzi się w burzę. Czy zdołają rozliczyć się z dawnych win, odkryć tajemnice, których nie byli świadomi, i uwierzyć, że kiedyś chmury się rozwieją?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Kasiek | 2016-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Kolejna część serii, podobnie jak dwie poprzednie, jest dość przeciętna. Nie porywa, nie czyta jej się z zapartym tchem, jednak mimo wszystko nie odłożyłam jej i dobrnęłam do końca. Jest to kolejna historia młodych ludzi obarczonych trudnymi doświadczeniami, którzy starają się odnaleźć w codziennej rzeczywistości, stawić jej czoło, a przy tym próbują stworzyć związek. Początkowo jest on dość nietypowy, jednak z czasem relacje pomiędzy głównymi bohaterami zmieniają się, rodzi się między nimi uczucie, przed którym nie mogą już uciec. Oczywiście, jak to w takich historiach bywa, na przeszkodzie ku ich szczęściu, stoi przeszłość. Akcję uzupełnia wątek erotyczny, który ma tu ogromne znaczenie.
Historia dość banalna i przewidywalna. Można po nią sięgnąć w ramach kontynuacji, jednak nic nie wyróżnia jej spośród innych pozycji z tego gatunku.

magpie101 | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

Dominic znuzony zyciem, a jednoczesnie mroczny, bardzo slawny aktor, ktory kilka lat wczesniej przezyl tragedie tracac milosc swojego zycia. Od tamtego czasu jest zimny, nie dopuszcza do siebie nikogo i ma niecodzienne upodobania seksualne.
Jacey znana z poprzedniej czesci cale zycie pakuje sie w klopoty, brak zainteresowania ze strony rodzicow rekompensuje sobie zwiazkami jednak ciagle zakochuje sie w nieodpowiednich facetach.
Pewne zdarzenie zmusilo ich dwojke do spedzania wspolnie czasu. Ona wie, ze nie moze znowu sie zakochac, bo Dominic to mezczyzna, ktory ja zniszczy i dlatego zawieraja miedzy soba uklad. On chce sie przekonac, ze ona nie jest taka jak inni ludzie i bedzie z nim spedzac czas dla niego samego, a nie jego slawy, ona chce sobie udowodnic, ze czas spedzony z nim to dobra zabawa i nie ma w niej miejsca na milosc, a ona panuje nad sytuacja na tyle aby nie pozwolic sie skrzywdzic.
Mimo, ze maja uklad to zycie pisze zupelnie inny scenariusz. Obydwoje cierpia,...

Pinina_Paulina | 2016-05-18
Przeczytana: 17 maja 2016

Zdeterminowana Jacey i załamany Dominic to prawdziwy rollercoter uczuć.
Książka pokazuje jak bardzo zdarzenia z przeszłości wpływają na naszą psychikę. Wybaczyć sobie grzechy które popełniło się w młodości to najtrudniejsze z czym przyjdzie zmierzyć się Dominicowi. I wbrew jego niechęci to tylko Jacey będzie w stanie mu pomóc. Pytanie tylko z jakim skutkiem?
Mroczna, ale bardzo dobra ksiązka! Polecam.

mania_kch | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2016

Dominic Kinkaide to klasyczny zły chłopiec, z mroczną przeszłością, zbuntowany i zamknięty w sobie, odgradzający się od wszystkich i wszystkiego. Jego świat burzy Jacey nieco lekkomyślna, porywcza dziewczyna.
Najpierw jest intrygujący prolog, potem wszystko jakoś tak powoli się rozkręca a następnie jak już dochodzi do wyjawienia wielkiej tajemnicy, wszystko idzie tak szybko jak błyskawica z nieba, rach-ciach i po historii. Historia sama w sobie też mnie nie zachwyciła a momentami wręcz irytowała.

Miśkaa | 2016-05-06

Znacznie lepsza niż poprzednie.

Anita | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

"Zanim miłość nas połączy" to trzecia część z cyklu Beautifully Broken, C. Courtney. Autorka i tym razem nie zawodzi. Pokazuje, że każdy skrywa jakąś tajemnicę, oraz udowadnia że niezamknięte sprawy z przeszłości maja wpływ na teraźniejszość i kształtują osobowość. Udowadnia, że osoba cyniczna i arogancka w głębi duszy może być zranioną i nieszczęśliwą, rozpaczliwie potrzebującą miłości. Potrzeba jej jedynie kogoś kto dostrzeże "drugie dno" i wydobędzie te dobre cechy.
Kolejny raz pokazuje siłę miłości, która zwalcza wszelkiego rodzaju bariery i przeciwności losu, usprawiedliwia wybory oraz pozwala na wybaczenie, jednak pod warunkiem, że jest to prawdziwa miłość.
Książka pisana jest przejrzystym językiem, szybko się czyta, przedstawia niebanalną historię, zaskakującą w pewnym momencie, jak najbardziej polecam.

andjeo | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Kiedy umiera ktoś, kto był elementarną cząstką naszego jestestwa, wraz z nim umieramy my sami.
Dominic stracił w tragicznych okolicznościach dziewczynę, która nie tylko była jego pierwszą miłością, ale miała też być tą ostatnią.
Po jej odejściu, wykorzystał fakt bycia gwiazdą filmową i postanowił korzystać z wszystkich dobrodziejstw sławy - łatwego dostępu do brudnego seksu, pieniędzy, niekończących się imprez. Mimo otaczającego go roju wpatrzonych w niego kobiet, każdej nocy zasypiał czując wszechogarniającą go samotność.
Zbiegiem okoliczności w życiu Dominica pojawia się zwykła, pracująca i studiująca dziewczyna - Jacey.
Nie traktuje ona Dominica jak gwiazdy i nie boi się mu mówić wprost, co o nim myśli.
Jacey zdaje sobie sprawę, że taki chłopak jak Dominic, może złamać jej serce, jednak postanawia się do niego zbliżyć. W efekcie dziewczyna uświadamia Dominicowi, że jest wart miłości drugiego człowieka. Chłopak jednak jest całkiem innego zdania i postanawia to Jacey...

książek: 2072
Sybi | 2016-05-27
Przeczytana: 26 maja 2016

Mam taki głupi zwyczaj, że jak już zacznę czytać jakąś serię, gdy tylko zobaczę kolejny tom, w mojej głowie natychmiast pojawia się myśl: "Oooo, kontynuacja, trzeba przeczytać". Czasem wiem, że poprzednie tomy były słabe, ale żywię nadzieję, że może ten będzie lepszy, a czasem nawet już dobrze nie pamiętam, czy mi się podobały, czy nie, a jestem zbyt leniwa, żeby sprawdzić własne oceny. ;) Tak było z tą książką - zerknęłam, aha, czytałam poprzednie, w sumie słabo pamiętam, a oceny wysokie (recenzji nie czytałam, nigdy nie czytam ich przed połknięciem książki, żeby się niczym nie sugerować), więc czemu nie?

Nie mam pojęcia, czym w cudzej opinii ta książka zasłużyła sobie na tak wysoką ocenę (którą notabene niniejszym obniżam). Co do fabuły - aż mnie palce swędzą, żeby napisać, co sądzę, ale byłoby w tym zbyt wiele spojlerów. Napiszę więc tylko, że każda dziewczyna mająca choćby odrobinę rozumu zwiewałaby od Dominica jak najdalej już na samym początku, a gdyby coś ją zaćmiło, to po...

Monika Zjawińska | 2016-03-20

Czasami jedna koszmarna chwila wystarczy, by pogrążyć cały twój świat w mroku.
Kiedy los styka ze sobą zblazowanego Dominica oraz zdeterminowaną Jacey, jego sekret i jej problemy tworzą mroczną, defektywną energię, która wkrótce przerodzi się z wzajemnego zainteresowania w burzę z piorunami.
I chociaż gdy chmury wreszcie się rozwieją, a kurz opadnie, oboje skończą niemal całkiem wyniszczeni... w międzyczasie odbierając bezcenną lekcję.

Magnolia0401 | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Z każdą częścią mam wrażenie że coraz lepiej...czyżby autorka nabierała wprawy???? Zakończenie zaskakujące...nie spodziewałam się tego zupełnie...