Zanim miłość nas połączy

Cykl: Beautifully Broken (tom 3) | Seria: New Adult
Wydawnictwo: Amber
Before We Fall
karollllllla

Dwudziestoczteroletni Dominic Kinkaide przeżył taką chwilę w dniu, w którym skończył liceum. Tragedia odmieniła go na zawsze. Teraz jest sławnym aktorem. W oczach świata zblazowanym i cynicznym, a naprawdę załamanym i nieszczęśliwym. Czasami człowieka niszczy nie jedno zdarzenie, lecz chwile, których nigdy nie przeżył… Dwudziestotrzyletnia Jacey Vincent wiele przeszła. Jest jak ptak ze...

Czasami człowieka niszczy nie jedno zdarzenie, lecz chwile, których nigdy nie przeżył… Dwudziestotrzyletnia Jacey Vincent wiele przeszła. Jest jak ptak ze złamanym skrzydłem – silna, ale krucha. Dryfuje przez życie, szukając akceptacji w ramionach przypadkowych facetów. Wszystko po to, by zapełnić pustkę.
Oboje rozpaczliwie szukają miłości, ale to co w sobie niosą – jego sekret i jej przeszłość – to niszcząca energia, która przerodzi się w burzę. Czy zdołają rozliczyć się z dawnych win, odkryć tajemnice, których nie byli świadomi, i uwierzyć, że kiedyś chmury się rozwieją?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Weronika Pabianek | 2019-02-20
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Historia Dominica i Jacey też jest typowa dla new adult. Jednak bohaterowie są tak wyraziści i fajni, że podsumowując książkę nie można powiedzieć, że jest kiepska.
Dominic jest sławnym aktorem, bratem frontmena sławnego zespołu rockowego. Na skutek znalezienia narkotyków w jego aucie zostaje skazany na prace społeczne. Jacey też. Akurat Dominic ją odwoził kiedy wybuchła afera z chłopakiem jego siostry, przyjechały gliny i po sprawie. Skazani na prace społeczne i na siebie nawiązują nić przyjaźni. Oboje się przyciągają, jednak nie chcą się wiązać. On przeżył wielką miłość i rozczarowanie, ona zawsze musiała mieć chłopaka dla bezpieczeństwa. Jacey obiecała bratu, że weźmie się w garść i będzie odpowiedzialna. Razem z Dominiciem wiele przejdą, ale na końcu będzie dobrze.

mary1984 | 2018-02-25
Na półkach: Przeczytane, Legimi 2018, 2018
Przeczytana: 25 lutego 2018

Powiem krótko: wieje nudą. Po kilkudziesięciu stronach poczułam znużenie tą lekturą, ale chciałam poznać koniec historii więc przekartkowałam książkę. Po 2 godz dobiegłam do mety. Czuję rozczarowanie i prawdopodobnie jutro już nie będę pamiętać imon głównych bohaterów.

Bebe | 2017-10-25
Na półkach: Przeczytane, Legimi
Przeczytana: 25 października 2017

Książka mnie w ogóle nie porwała. W ogóle nie przekonały mnie zjawiska "paranormalne". Nie specjalnie mnie porwała akcja, dodatkowo to kolejna książka w której mam wrażenie, że autorka nie do końca ogarnia ramy czasowe. W jednym miejscu jest, że Gabe wrócił z Afkanistanu ponad dwa lata temu, w drugim że niewiele ponad rok... I tym podobnych nieścisłości jest niestety sporo. Z wahaniem, ale jednak sięgam po ostatnią część serii.

gabigab | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Trochę przypomina "Ugly love", a może "Ugly love" przypomina to.

Podoba mi się zawsze ten moment na samym końcu gdy autorka opisuję jak ktoś nad nimi czuwa. To doprowadza mnie do łez szczęścia, naprawdę.

Bardzo dobra.

Magnolia0401 | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Z każdą częścią mam wrażenie że coraz lepiej...czyżby autorka nabierała wprawy???? Zakończenie zaskakujące...nie spodziewałam się tego zupełnie...

k_a_s_i_a | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Poprzednie części były ciekawsze ta jakoś nie przypadła mi do gustu. Dobrze się czytało ale nie porwała mnie opowieść.

Anita | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

"Zanim miłość nas połączy" to trzecia część z cyklu Beautifully Broken, C. Courtney. Autorka i tym razem nie zawodzi. Pokazuje, że każdy skrywa jakąś tajemnicę, oraz udowadnia że niezamknięte sprawy z przeszłości maja wpływ na teraźniejszość i kształtują osobowość. Udowadnia, że osoba cyniczna i arogancka w głębi duszy może być zranioną i nieszczęśliwą, rozpaczliwie potrzebującą miłości. Potrzeba jej jedynie kogoś kto dostrzeże "drugie dno" i wydobędzie te dobre cechy.
Kolejny raz pokazuje siłę miłości, która zwalcza wszelkiego rodzaju bariery i przeciwności losu, usprawiedliwia wybory oraz pozwala na wybaczenie, jednak pod warunkiem, że jest to prawdziwa miłość.
Książka pisana jest przejrzystym językiem, szybko się czyta, przedstawia niebanalną historię, zaskakującą w pewnym momencie, jak najbardziej polecam.

andjeo | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Kiedy umiera ktoś, kto był elementarną cząstką naszego jestestwa, wraz z nim umieramy my sami.
Dominic stracił w tragicznych okolicznościach dziewczynę, która nie tylko była jego pierwszą miłością, ale miała też być tą ostatnią.
Po jej odejściu, wykorzystał fakt bycia gwiazdą filmową i postanowił korzystać z wszystkich dobrodziejstw sławy - łatwego dostępu do brudnego seksu, pieniędzy, niekończących się imprez. Mimo otaczającego go roju wpatrzonych w niego kobiet, każdej nocy zasypiał czując wszechogarniającą go samotność.
Zbiegiem okoliczności w życiu Dominica pojawia się zwykła, pracująca i studiująca dziewczyna - Jacey.
Nie traktuje ona Dominica jak gwiazdy i nie boi się mu mówić wprost, co o nim myśli.
Jacey zdaje sobie sprawę, że taki chłopak jak Dominic, może złamać jej serce, jednak postanawia się do niego zbliżyć. W efekcie dziewczyna uświadamia Dominicowi, że jest wart miłości drugiego człowieka. Chłopak jednak jest całkiem innego zdania i postanawia to Jacey...

Małgorzata | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Dobra, emocjonująca historia. Coś w niej jest, że nie mozna się od niej oderwać...

Kasiek | 2016-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Kolejna część serii, podobnie jak dwie poprzednie, jest dość przeciętna. Nie porywa, nie czyta jej się z zapartym tchem, jednak mimo wszystko nie odłożyłam jej i dobrnęłam do końca. Jest to kolejna historia młodych ludzi obarczonych trudnymi doświadczeniami, którzy starają się odnaleźć w codziennej rzeczywistości, stawić jej czoło, a przy tym próbują stworzyć związek. Początkowo jest on dość nietypowy, jednak z czasem relacje pomiędzy głównymi bohaterami zmieniają się, rodzi się między nimi uczucie, przed którym nie mogą już uciec. Oczywiście, jak to w takich historiach bywa, na przeszkodzie ku ich szczęściu, stoi przeszłość. Akcję uzupełnia wątek erotyczny, który ma tu ogromne znaczenie.
Historia dość banalna i przewidywalna. Można po nią sięgnąć w ramach kontynuacji, jednak nic nie wyróżnia jej spośród innych pozycji z tego gatunku.