Dom na święta

2022-10-26
2022-10-26
Agnieszka Bednarczyk
spadek podróż testament rodzina

Bardzo przyjemna książka. Byłam mile zaskoczona. Klimat zimy, surowości Alaski, troski i miłości do ludzi czuje się niemal namacalnie. Jest nieco rzeczywistości wojennej, jednak taka niewielka a wartościowa dawka. Bardzo miło spędzony czas. Polecam na okolice wigilijnego wieczoru. Po tej lekturze sięgnę po inne książki autorki.

W tej chwili mogę się pochwalić, że przeczytałam wszystkie świąteczne książki tej autorki i każda z nich zachwyciła mnie niesamowicie, ale w tej chwili skupmy się na "Domu na święta" . Sam opis książki był dość intrygujący by przekonać mnie do sięgnięcia po tą książkę i od samego początku byłam pochłonięta przez tą historię w końcu stary dom w wieloma sekretami i historiami ukrytymi w ścianach. Sama postać Pipper jest bardzo ciekawa, ta dziewczyna od życia dostała już bardzo wiele złego najpierw w wypadku giną jej rodzice, a teraz dwa tygodnie przed świętami umiera jej ukochana babcia i dziewczyna zostaje sierotą na szczęście w domu są pracownicy, którzy są namiastką rodziny, a jednak w dniu w którym Pipper znajduje list oraz kompas, który zostawiła dla niej babcia przeżywa przygodę, której można jej tylko pozazdrościć, ponieważ przenosi się do 1944 roku i ma okazję poznać swoich przodków, ale przede wszystkim poznać babcię jako młodą pełną życia dziewczynę. W tej historii pojawia się również Lane, żołnierz który właśnie wrócił do domu. W otoczeniu swoich przodków Pipper dostaje odpowiedzi na pytania, które zadawała sobie od chwili śmierci babci, a także odkrywa co tak naprawdę jest najważniejsze w jej życiu. Jednak jak dziewczyna wróci do swoich czasów? Czy może już na zawsze zostanie w 1944? Tylko co wtedy? No i co z Lane'm do którego Pipper czuje coraz więcej?
Gorąco polecam wam przeczytać tę książkę jest to niezwykle piękna i wzruszająca historia, którą naprawdę warto poznać!

czy udało wam się przeczytać książki w świątecznym klimacie?
Mnie udało się dwie, a ta pozycja była jedną z nich.
Owszem zaczynałam jakieś na Legimi, ale żadna nie wciągnęła mnie na tyle, aby je skończyć.
Przełom nastąpił przy tej książce. ❄️
Muszę przyznać, że nie miałam jej w swoich planach czytelniczych. Bardzo kusił mnie napis na okładce, mówiący, że autorka jest na liście bestsellerów The New York Times, ale nie znalazłam pióra autorki, więc ciągle odkładałam ją na później.
Jak ja się cieszę, że egzemplarz trafił w moje w ręce!
Z pewnością będzie to jedna ze świątecznych książek, które zapamiętam do końca życia.
Ba! Jak zauważyliście na moim TikToku, będę ją często polecała innym.
Już czytać opis miałam przeczucie, że treść przypadnie mi do gustu.
I właśnie tak było!
Niesamowita.
Urokliwa.
Ciepła.
Klimatyczna.
Otulająca.
Wciągająca powieść o sile rodziny.
Ogromnie podobał mi się motyw podróży w czasie. Uważam, że dzięki niemu powieść nabrała wielowymiarowości.
Brawa dla autorki za pomysł na fabułę. Pierwszy raz mam przyjemność poznać jej styl, ale już wiem, że chcę poznać jej inne książki.
Poza tym mamy tutaj motyw listu, który uwielbiam.
Ta powieść otuliła mnie swoim klimatem. Poczułam więź z bohaterami, ich dobre serce. Dzięki nim poczułam magię świąt. To niesamowite, jak bieda może zjednoczyć ludzi. Mam wrażenie, że ta książka uratowała mnie przed zastojem czytelniczym. Jak wiecie, jestem świeżo upieczoną mamą i nie mogę poświęcić tyle czasu na czytanie jak wcześniej. Jednakże od tej historii ciężko mi było się oderwać.
Jeżeli szukacie ciepłej, klimatycznej powieści, idealnie wprowadzającej i utrzymującej świąteczny nastrój, to gorąco polecam.
Wiem, że Boże Narodzenie mamy już za sobą, ale ta powieść zasługuje na rozgłos. Polecam zatracić się w niej i przenieść na surową, zimną Alaskę i poznać ciepłe serca tamtejszych mieszkańców.

czy udało wam się przeczytać książki w świątecznym klimacie?
Mnie udało się dwie, a ta pozycja była jedną z nich.
Przełom nastąpił przy tej książce. ❄️

,, A poza tym przez całe życie kochała tylko mojego dziadka. Myślę nawet, że był jej pierwszą miłością. Nigdy nie przestała go kochać. Nawet po jego śmierci. "

Nie wiem jak wy, ale dla mnie zawsze jest odpowiedni moment na czytanie świątecznych książek. Choćby z tego powodu, że zawsze mają dla nas jakieś przesłanie. Ukazują prawdę przez pryzmat zmartwień i sprawiają, że bardziej się docenia to, co posiadamy. Opowieść z tej książki dzieje się przed świętami Bożego Narodzenia. Jednej z postaci umiera babcia i tak naprawdę jej koniec jest tutaj dla innych nowym początkiem. Od początku osoba babci jest tajemnicza. Poznajemy ją za pomocą rozmów innych ze sobą. Niby mają o niej swoje przekonania, jednak długo nie mamy pewności, czy są one słuszne. Jest tu ktoś, kto bardzo po niej rozpacza, lecz podkreślona zostaje miłość małżeńska. Wszystko spisane tak, byśmy nigdy nie byli wszystkiego pewni. Dziedziczka spadku staje przez ogromnym dylematem, gdyż prezent, który dziedziczy nie ma nic wspólnego z życiem jakie wcześniej wiodła. Pojawiają się trudne wybory i przeszłość, która wychodząc na wierzch sprawia same niespodzianki. Jeśli ktokolwiek z was wciąż przypomina sobie bliskich, których już z nim nie ma, to przy tej lekturze bardzo się wzruszy. Sama chciałabym ostatni raz przytulić tych, którzy odeszli z którymi nie zdążyłam się pożegnać. Tutaj będzie to ukazane w sposób magiczny, ale i poruszający.
Autorka znana jest z tego, że lubi otaczać opowieść tajemniczością i sekretami, które sami chcemy aby się wyjaśniły. Buduje w nas wielkie napięcie odkrywając kawałek po kawałku tego co było, o czym nikt wcześniej nie wiedział. Mimo iż czasami bywa tutaj nostalgicznie, to jednak postacie potrafią żartować wiedząc, że życie ma prawo zsyłać na nich nawet drobne radości. To, co nieznane, wcale nie musi okazać się gorsze, wystarczy, że sami się o tym przekonamy. Podobało mi się to jak podkreśliła, że kiedyś ludzie byli szczęśliwsi. Teraz dużo czasu poświęca się na rzeczy elektroniczne, a kiedyś był to czas człowieka z człowiekiem. Bez obecnych nerwów żyli dłużej i szczęśliwiej. Bardzo ją polecam:-)

Alaska to największy stan USA.

Alaska to największy stan USA.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka poprawna, natomiast bez przesadnego efektu wow. Oczywiście w moim odczuciu, więc zachęcam do sprawdzenia samodzielnie. :)

"Dom na święta" to magiczna i klimatyczna książka. Jedna z najpiękniejszych jakie przeczytałam jeśli chodzi o temat świąteczny. Czekała na półce cały rok, a kiedy w końcu się za nią zabrałam dosłownie "połknęłam" ją w dwa wieczory.

Netflix powinien to zekranizować! Byłby to cudowny film. Serdecznie polecam.

W tle moja ukochana Alaska. Uwielbiam ten motyw w książkach. Surowa przyroda, bajeczne klimaty, cudowni bohaterowie, dwie perspektywy czasowe....

Dom na święta nie jest zwykłą świąteczną książka. Opowieść dziejąca się na Alasce skłania do refleksji. Powieść Coutrney Cole to historia Pipper, która otrzymuje prezent po zmarłej babci. Czy drobiazg, który zostawiła po sobie seniorka sprawi, że dziewczyna, która jest na życiowym rozdrożu znajdzie swoje szczęście przekonaj się czytając książkę.

Świetna! Nie mogłam się od niej oderwać. Pokazuje jak ważna jest rodzina i przodkowie. Uwielbiam!

Nie doczytałam, że to pozycja z gatunku fantasy, za którym nie przepadam. Napisana poprawnie ale bez zachwytu.

• Przeczytane 2022
  • Świąteczne

Dodaj cytat z książki Dom na święta