Wydobyć z niepamięci

Wydawnictwo: Psychoskok
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Monika

„Wydobyć z niepamięci” to powieść, którą Autor określa w krótki sposób: Stop! Kumulacja nadzwyczajna uczuć, wrażeń i wydarzeń! Książka skierowana do tych, którzy mięli szczęście kiedyś kochać innego człowieka. Może stracili tę osobę, a może zwyczajnie zapomnieli o niej w natłoku spraw codziennych. To chwilowy powrót do czasów naszego szkolnego mundurka, kiedy chłopcy nosili jeszcze w...

Książka skierowana do tych, którzy mięli szczęście kiedyś kochać innego człowieka. Może stracili tę osobę, a może zwyczajnie zapomnieli o niej w natłoku spraw codziennych. To chwilowy powrót do czasów naszego szkolnego mundurka, kiedy chłopcy nosili jeszcze w tornistrze generalskie lampasy czy też buławy marszałkowskie, a dziewczęta za wszelką cenę chciały być tak piękne jak Brigitte Bardot czy Claudia Cardinale. Autor zaprasza nas do spaceru po młodzieńczych miłostkach każdego z nas, większych czy też malutkich, spełnionych w latach następnych czy też na zawsze odstawionych do sfery pożółkłych wspomnień. Każdemu chyba z nas coś pozostało w pamięci z tamtych pierwszych wzruszeń, zauroczeń płcią przeciwną, wspomnienie dziewczęcego warkocza koleżanki z sąsiedztwa, czyjeś cudowne oczy i głos niczym u Franka Sinatry. Teraz, kiedy być może już daleko jesteśmy od czasów tej szalonej młodości, można chociaż popatrzeć do tyłu, za siebie, odkurzyć fotografie i listy z dawnych lat, wspomnieć dobre czasy, bo te złe pamięć sama odrzuciła…! Jaki piękny i kolorowy, jakże pachnący był wtedy świat, kiedy wszelkie przeszkody pokonywało się bez zastanowienia, przecież to było dla niej, dla niego, tak miało wyglądać nasze życie!

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: Internet

tercja | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Ciekawa ksiazka,przeczytala!am z zainteresowaniem. Akcja dzieje się w Kielcach generalnie współcześnie, ale są też powroty do lat sześćdziesiątych. Kuba, emerytowany pracownik policji i Joanna - żona,matka i pracownica hurtowni, kiedyś w latach szkolnych byli nierozłączni, planowali wspólną przyszłość, ale jak to w życiu bywa głupi przypadek sprawił, że ich drogi się rozeszly. Ale inny przypadek sprawił, że po latach, gdy już byli dojrzałymi ludźmi drogi ich się jednak zeszły ponownie. Tym razem mieli być już razem na zawsze, ale....
Jest też w tej powieści wątek kryminalny, różne ciemne interesy, półswiatek oprychów różnej maści, czyli szerokie spektrum postaci. Ponad 600 stron wielowątkowej powieści. Wszystko byłoby OK gdyby nie liczne błędy stylistyczne, mylenie imion bohaterów i kilkakrotnie pojawiające się w teksie COFANIE SIE WSTECZ!!!

Monika | 2016-02-29

Autor powieści „Wydobyć z niepamięci” zaprasza nas na taką sentymentalną wyprawę do swojej szkoły średniej, gdzie niejednej parze młodych ludzi dane było przeżyć uczuciową inicjację. To nic, że później był czasami żal i rozgoryczenie. Przeznaczenie nie zawsze daje samą radość i drogę usłaną różami.