Zakazany owoc

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Forbidden fruit
HarperCollins

Historia grzechu w dusznej scenerii Nowego Orleanu: zakazane namiętności, grzech pierworodny i odkupienie. Losy trzech kobiet... Lily Pierron: właścicielka legendarnego domu schadzek w Nowym Orleanie. Gotowa zapłacić każdą cenę za szczęśliwą przyszłość swej córki, przyszłość wolną od niechlubnego dziedzictwa kolejnych kobiet z rodu. Hope Pierron St. Germaine: wyrzekła się matki i zerwała z nią...

Hope Pierron St. Germaine: wyrzekła się matki i zerwała z nią wszelkie więzy. Za dnia wytworna i pobożna małżonka bogatego właściciela hotelu i troskliwa matka Glorii, w nocy oddaje się wyuzdanym namiętnościom, ociera o świat przestępczy.
Gloria St. Germaine: nieświadoma mrocznych rodzinnych tajemnic ponosi konsekwencje zła i występku, o których istnieniu nie ma pojęcia. Uparta i lekkomyślna, znajduje swoją zakazaną miłość - mężczyznę w przedziwny sposób związanego z losami jej rodziny. Nie wie, że matka zrobi wszystko, by zniszczyć tę miłość. Nie wie także, że tylko ten mężczyzna może odkryć tajemnice kobiet z rodu Pierron.

źródło opisu: http://www.empik.com/zakazany-owoc-spindler-erica,2296957,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/zakazany-owoc-spindler-erica,2296957,ksiazka-p

gwiazdka | 2017-09-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 30 września 2017

Spindler zaskoczyła mnie „Zakazanym owocem”. Przede wszystkim książka okazała się lepsza, niż się spodziewałam. Nie dostałam taniego romansu z wątkiem kryminalnym, ale całkiem niezłą powieść obyczajowo- psychologiczną. Śledztwo kryminalne było tylko tłem całej historii. Co prawda postać głównej bohaterki nie była zbyt dojrzała, nie do końca też sympatyczna, a mam wrażenie, że wzbudzenie pozytywnych odczuć w stosunku do Glorii było jednak zamiarem Spindler. Dla mnie dziewczyna była niedojrzałą i rozpieszczoną dziewczynką do ostatnich stron. Ale niech tam będzie, ponadto mogę też wybaczyć bardzo przewidywalny wątek romantyczny. Cała reszta była bardziej interesująca i dopracowana. Bardzo spodobał mi się wyczarowany klimat, szczególnie z początków powieści. Czytało mi się dobrze, bo styl lekki. Oczywiście pewne schematy znane z innych książek autorka tutaj też zastosowała, mimo to powieść wzbudziła moje zainteresowanie.

Bożena | 2013-11-07
Przeczytana: listopad 2013

"Zakazany owoc" to książka o grzechu i ciążącej przeszłości, o emocjach, relacjach rodzinnych, uczuciach i zakrętach losu trzech kobiet z rodziny Pierron. Erica Spindler tym razem skupia uwagę czytelnika na doświadczonych przez los bohaterach, którzy borykają się ze swoimi kompleksami, ponoszą konsekwencje nie tylko swoich czynów ale także tych popełnionych przez ich przodków. Jak cholernie trudno jest wyrwać się ze szponów niechlubnej przeszłości, tajemnica zżera Hope Pierron St. Germaine od środka i prowadzi do obsesji a nawet do obłędu.
"...Hope wciągnęła głęboko powietrze... już gotowa była uwierzyć, że udało jej się umknąć, że wyzwoliła się z zaklętego kręgu... Uwolniła się od matki i od stygmatu dziwkarskiego bękarta...
Zostawiła przeszłość za sobą, lecz nie mogła od niej uciec. Dzisiaj okazało się, że dosięgła ją klątwa ciążąca nad jej nazwiskiem... Urodziła córeczkę, nie synka. Jak jej matka i babka, jak wszystkie kobiety w rodzinie Pierron, od wielu wielu...

Tatiasza Aleksiej | 2018-06-03

Wciągająca.
Tajemnica rodzinna, grzech, choroba psychiczna, trudne relacje rodzinne, miłość, pożądanie...
Akcja toczy się na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Wątek kryminalny ciekawy, ale nie jest rozbudowany.
Losy głównych bohaterów w szczególności Glorii i Victora podobały mi się.
Dużo emocji...

filozof | 2015-07-29

Zaczynam co raz bardziej lubić książki pani Erici.Bo są naprawdę bardzo dobre.Gdy czytałem Zakazanego Owoc,miał takie wrażenie,że czytam obyczajowy thriller.
Autorka w książce pokazuje niesamowite wydarzenia.Morderstwo prostytutki.Koleje losu jej syna.Który potem wyrasta na porządnego człowieka.
Ale mamy i pewno bogatą rodzinę.Gdzie króluje pieniądz i dewocja.Przynajmniej w wykonaniu jednej z pań.
Zakazany Owoc,czyta się lekko i zgrabnie.Język jest prosty i łatwo przystępny.
Autorka tworzy bardzo charakterystyczne cechy psychologiczne swoich bohaterek i bohaterów.
Możemy wręcz wnikać w ich umysły.Poznawać ich myśli.Podobało mi się,że jest też napisana data przy kolejnym rozdziale książki.
To ułatwia kojarzenie faktów.
Cóż książkę polecam i uważam,ją za bardzo dobrą.
E-book.

Ach ta Erica! wodzi na pokuszenie, istna Kusicielka!
Doskonale wie jak znęcić i zbałamucić słabą duszyczkę,
która za dnia nie zazna spokoju,
w nocy nie zmruży oka,
nie skupi się na nauce
dopóki nie podda się i nie zgrzeszy zaglądając do ZAKAZANEGO OWOCU.
A wtedy przepadnie w odmętach tekstu niczym kamień w wodę
i na próżno jej szukać, dzwonić czy pisać.

Teraz oczami wyobraźni chadza po skąpanych w słońcu ulicach Nowego Orleanu,
podziwia bujne ogrody i wspaniałe posiadłości tchnące historią,
skręca we French Quarter, gdzie przy akompaniamencie jazzu kontempluje burzliwe dzieje kobiet z rodu Pierron.
A los ich nie oszczędzał!
I choć opływają w luksusy niczym zdradziecki wąż podąża za nimi CIEŃ.
Jego nie da się przechytrzyć, nie da wywieść się w pole!
Znajdzie je i niczym bestia wyciągnie swe brudne łapy dopóki nie ulegną.
Dopiero wtedy poczuje się nasycony!

Lily, Hope, Gloria! - czy którąś z nich oszczędzi?
Czy któraś zdoła mu się wymknąć?

Jest też i Liz.

Grzech, niechlubna...

alicjuszka | 2015-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Tym razem nie wystawiam oceny. Sięgnęłam po książkę, bo jak do tej pory pozycje Ericki Spindler czytała z zaciekawieniem. Tym razem jednak przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron i pierwszy raz nie pamiętam już od jakiego czasu nie dokończyłam książki.
Jeśli chodzi o samą ocenę autorki przez te kilkadziesiąt stron spisywała się dobrze, nie wiem jak dalej. Mi najzwyczajniej w świecie nie podszedł temat.

Ania | 2016-12-21
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Polecam!

KaSia | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Nie do końca wiem co miałabym napisać.. ..Przeczytałam wiele książek pani Spindler, ta jednak zdecydowanie różni się od poprzednich pozycji tej autorki. Akcja rozciagnięta jest na kilkanaście lat,mniej więcej do połowy czułam zaciekawienie lecz z czasem historia zaczęła mnie nużyć. Wydaje mi się, że nie jest to winą autorki. Chyba padłam ofiarą własnych oczekiwań. Spodziewałam się thrillera a dostałam powieść obyczajową z wątkiem romantycznym. Gdybym nie wiedziała kto ją napisał obstawiałabym Norę Roberts- z całym szacunkiem do obu autorek. Książka jest napisana dobrze, ciekawy wątek psychologiczny choć główna bohaterka raczej antypatyczna, minusem może być też przewidywalność fabuły. Moja ocena jest mocno subiektywna, choć książka mi się podobała to jednak pozostał mi niedosyt i chyba lekki zawód.

darkangel | 2012-04-01
Przeczytana: 31 marca 2012

Ciekawa, nie jest to kryminał typowy, jednak elementy kryminału znalazły się. Akcja toczy sie w ciągu kilku lat a nawet kilkunastu lat, zawiłe losy i skrywana od lat tajemnica....

Paris | 2015-11-01

Świetna powieść, ciekawa, wciągająca, z tajemnicą w tle ;)