Zakazany owoc

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Forbidden fruit
powieść
Dorota_1988

Historia grzechu w dusznej scenerii Nowego Orleanu: zakazane namiętności, grzech pierworodny i odkupienie. Losy trzech kobiet... Lily Pierron: właścicielka legendarnego domu schadzek w Nowym Orleanie. Gotowa zapłacić każdą cenę za szczęśliwą przyszłość swej córki, przyszłość wolną od niechlubnego dziedzictwa kolejnych kobiet z rodu. Hope Pierron St. Germaine: wyrzekła się matki i zerwała z nią...

Losy trzech kobiet...
Hope Pierron St. Germaine: wyrzekła się matki i zerwała z nią wszelkie więzy. Za dnia wytworna i pobożna małżonka bogatego właściciela hotelu i troskliwa matka Glorii, w nocy oddaje się wyuzdanym namiętnościom, ociera o świat przestępczy.
Gloria St. Germaine: nieświadoma mrocznych rodzinnych tajemnic ponosi konsekwencje zła i występku, o których istnieniu nie ma pojęcia. Uparta i lekkomyślna, znajduje swoją zakazaną miłość - mężczyznę w przedziwny sposób związanego z losami jej rodziny. Nie wie, że matka zrobi wszystko, by zniszczyć tę miłość. Nie wie także, że tylko ten mężczyzna może odkryć tajemnice kobiet z rodu Pierron.

Bożena | 2013-11-07
Przeczytana: listopad 2013

"Zakazany owoc" to książka o grzechu i ciążącej przeszłości, o emocjach, relacjach rodzinnych, uczuciach i zakrętach losu trzech kobiet z rodziny Pierron. Erica Spindler tym razem skupia uwagę czytelnika na doświadczonych przez los bohaterach, którzy borykają się ze swoimi kompleksami, ponoszą konsekwencje nie tylko swoich czynów ale także tych popełnionych przez ich przodków. Jak cholernie trudno jest wyrwać się ze szponów niechlubnej przeszłości, tajemnica zżera Hope Pierron St. Germaine od środka i prowadzi do obsesji a nawet do obłędu.
"...Hope wciągnęła głęboko powietrze... już gotowa była uwierzyć, że udało jej się umknąć, że wyzwoliła się z zaklętego kręgu... Uwolniła się od matki i od stygmatu dziwkarskiego bękarta...
Zostawiła przeszłość za sobą, lecz nie mogła od niej uciec. Dzisiaj okazało się, że dosięgła ją klątwa ciążąca nad jej nazwiskiem... Urodziła córeczkę, nie synka. Jak jej matka i babka, jak wszystkie kobiety w rodzinie Pierron, od wielu wielu...

wiejskifilozof | 2015-07-29

Zaczynam co raz bardziej lubić książki pani Erici.Bo są naprawdę bardzo dobre.Gdy czytałem Zakazanego Owoc,miał takie wrażenie,że czytam obyczajowy thriller.
Autorka w książce pokazuje niesamowite wydarzenia.Morderstwo prostytutki.Koleje losu jej syna.Który potem wyrasta na porządnego człowieka.
Ale mamy i pewno bogatą rodzinę.Gdzie króluje pieniądz i dewocja.Przynajmniej w wykonaniu jednej z pań.
Zakazany Owoc,czyta się lekko i zgrabnie.Język jest prosty i łatwo przystępny.
Autorka tworzy bardzo charakterystyczne cechy psychologiczne swoich bohaterek i bohaterów.
Możemy wręcz wnikać w ich umysły.Poznawać ich myśli.Podobało mi się,że jest też napisana data przy kolejnym rozdziale książki.
To ułatwia kojarzenie faktów.
Cóż książkę polecam i uważam,ją za bardzo dobrą.
E-book.

Ach ta Erica! wodzi na pokuszenie, istna Kusicielka!
Doskonale wie jak znęcić i zbałamucić słabą duszyczkę,
która za dnia nie zazna spokoju,
w nocy nie zmruży oka,
nie skupi się na nauce
dopóki nie podda się i nie zgrzeszy zaglądając do ZAKAZANEGO OWOCU.
A wtedy przepadnie w odmętach tekstu niczym kamień w wodę
i na próżno jej szukać, dzwonić czy pisać.

Teraz oczami wyobraźni chadza po skąpanych w słońcu ulicach Nowego Orleanu,
podziwia bujne ogrody i wspaniałe posiadłości tchnące historią,
skręca we French Quarter, gdzie przy akompaniamencie jazzu kontempluje burzliwe dzieje kobiet z rodu Pierron.
A los ich nie oszczędzał!
I choć opływają w luksusy niczym zdradziecki wąż podąża za nimi CIEŃ.
Jego nie da się przechytrzyć, nie da wywieść się w pole!
Znajdzie je i niczym bestia wyciągnie swe brudne łapy dopóki nie ulegną.
Dopiero wtedy poczuje się nasycony!

Lily, Hope, Gloria! - czy którąś z nich oszczędzi?
Czy któraś zdoła mu się wymknąć?

Jest też i Liz.

Grzech, niechlubna...

alicjuszka | 2015-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Tym razem nie wystawiam oceny. Sięgnęłam po książkę, bo jak do tej pory pozycje Ericki Spindler czytała z zaciekawieniem. Tym razem jednak przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron i pierwszy raz nie pamiętam już od jakiego czasu nie dokończyłam książki.
Jeśli chodzi o samą ocenę autorki przez te kilkadziesiąt stron spisywała się dobrze, nie wiem jak dalej. Mi najzwyczajniej w świecie nie podszedł temat.

Marzin | 2012-04-01
Przeczytana: 31 marca 2012

Ciekawa, nie jest to kryminał typowy, jednak elementy kryminału znalazły się. Akcja toczy sie w ciągu kilku lat a nawet kilkunastu lat, zawiłe losy i skrywana od lat tajemnica....

Paris | 2015-11-01

Świetna powieść, ciekawa, wciągająca, z tajemnicą w tle ;)

FoggyChild | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Dość ciekawa książka, nie powiem...
Zaznaczyłam ją jako thriller, choć wątek kryminalny jest w niej akurat wątły. Stanowi jednak tło wydarzeń, więc pod kryminał troszkę można tę książkę podciągnąć :)
Cóż - na początku lepiej mi się ją czytało niż idąc dalej "w las" ;) Zakończenie dość nieoczekiwane. Całkiem to sympatyczne aczkolwiek potwierdzam jedną z opinii - również wolę kiedy zabójcą okazuje się ktoś bezpośrednio powiązany z akcją, jeden z bohaterów, który w pewnym momencie pokazuje swoje prawdziwe "ja", nie zaś ktoś z zewnątrz ;)
Poza tym uważam, że dialogi są trochę niedopracowane - jakieś te bohaterki są strasznie natrętne i narzucające się ;] Jeszcze można to znieść w momencie, gdy bohaterowie mają po 16 lat...ale potem są starsi i dialogi są prowadzone podobnie. Krótko mówiąc - zapowiadało się troszeczkę lepiej niż było w rzeczywistości.
Nie mam jednak zamiaru przekreślać autorki po przeczytaniu jednej książki, która tak naprawdę nie była krwawym thrillerem :) Prawie...

ennkaa | 2011-10-16
Przeczytana: 16 października 2011

Książka magiczna. Trochę nietypowa dla autorki, chociaż już wiem,że spod jej ręki wychodzą książki bardzo różne. Nie jakościowo, bo wszystkie trzymają bardzo wysoki poziom, ale tematycznie. Autorka pisze doskonałe kryminały, trzymające w napięciu thrillery ale czasem stworzy własnie...zakazany owoc. Wątek kryminalny, chociaż bardzo istotny dla życia bohaterów, nie jest głównym. Ostateczie nawet przestało mnie interesować kto się okaże zabójcą i w rezultacie samo rozwiązanie było ....tylko rozwiązaniem.
Niesamowicie interesujące za to były losy głównych bohaterów, z których każdy jest człowiekiem pogmatwanym, doświadczonym przez los i nieodparcie fascynującym. Bohaterowie ponoszą konsekwencje swoich i nie swoich decyzji, przypadków, zbiegów okoliczności. Niejednokrotnie podczas czytania miałam łzy w oczach, niejednokrotnie chciałam krzyknąć żeby ten czy inny się opamiętał. Bo postacie są naprawdę wielowymiarowe. Mają swoje słabości, podejmują niesłuszne decyzje i czasem irytują....

dorcia2633 | 2016-02-05
Przeczytana: 18 listopada 2014

Losy trzech kobiet...
Lily Pierron: właścicielka legendarnego domu schadzek w Nowym Orleanie. Gotowa zapłacić każdą cenę za szczęśliwą przyszłość swojej córki, przyszłość wolną od niechlubnego dziedzictwa kobiet z rodu Pierron.

Tully | 2016-10-11
Przeczytana: 01 października 2016

Musze powiedziec ze ksiazka mile mnie zaskoczyla, nie jest to co prawda kaliber ktory rzucilby mnie na ziemie, uderzyl mocno emocjonalnie czy rozbil na drobiny... jednak ta ksiazka ma cos w sobie. Mimo ze nie lubie takiego rozwarstwionego watku czytalo sie dosc ciekawie a postac Hope wprowadzala ten element emocjonalnego rozchwiania ktory uwielbiam, w scenie z Danniem naprawde sie balam ! Historia Glorii chyba najciekawsza chociaz powiem szczerze sanotsa nie udalo mi sie polubic, wydaje mi sie ze Erica ma problem z meska postacia, ktora jest jakas taka nijaka. ale postacie kobiece po prostu rzadza zarowno Gloria jaki i Hope to naprawde ciekawie i realnie skonstruowane osobowosci... szkoda mi troche watku Tiny i nie jestem przekonana do sensacyjnego ale ksiazke naprawde czyta sie fajnie, wzbudza uczucia jest mroczna i wprowadza nerwowosc dzieki genialnej hope...