Syrena

Wydawnictwo: Jaguar
The Siren
syreny, morze
Sophie

Kahlen to syrena, która musi być posłuszna rozkazom wydawanym jej przez Ocean. Jej głos, odbierający rozsądek i budzący pragnienie rzucenia się w morską toń, jest śmiertelnie groźny dla ludzi. Akinli to zwyczajny człowiek – pełen ciepła, przystojny chłopak, dokładnie taki, o jakim od dawna marzy Kahlen. Jeśli się w nim zakocha, narazi ich oboje na ogromne niebezpieczeństwo… ale nie jest w stanie wytrzymać rozłąki. Czy zaryzykuje wszystko, by pójść za głosem serca?

Debiutancka powieść Kiery Cass, autorki kochanego przez czytelniczki cyklu „Rywalki”.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gratka2 | 2019-07-15

Szczerze mówiąc sięgnęłam po tę książkę ze względu na nazwisko autorki. Jej seria "Rywalki" podbiła moje serce, więc chciałam przeczytać powieść równie wspaniałą. Zabierałam się do tej historii trzy razy, a początkowe rozdziały nudziło mnie. Jednak w miarę przewijania kartek coraz bardziej zatapiałam się w losy Kahlen. W trakcie czytania moje domysły co do końca książki zmieniały się bardzo szybko. Raz chciałam, aby tytułowa Syrena została wierna Matce Ocean, a raz pragnęłam, aby wątek romantyczny skończył się szczęśliwie. Tak samo było z moimi odczuciami w stosunku do bohaterów. Czasem ich kochałam całym sercem, a czasem nienawidziłam i chciałam własnoręcznie ich udusić. Muszę też przyznać, że ostatnie rozdziały totalnie mnie zaskoczyły i zmieniło mój pogląd na całą historię. A doczytują tę historię płakałam jak bóbr, a kiedy myślałam, że już nic nie może mnie jeszcze bardziej wzruszyć, kolejna strona wymuszała na mnie płacz. Ostatecznie, uważam żebym "Syrena" jest zdecydowanie...

Zachęcona i bardzo pozytwynie nastawiona ,sięgnęłam po kolejną powieść pani Kiery Cass pt '' Syrena"/ znanej z cyklu ,,Rywalki" ( w której to się zakochałam -przygody Maxona oraz Ameriki były cudowne)/
Opis bardzo tajemniczy i zachęcający :

'' DLA MIŁOŚCI WARTO PODJĄĆ KAŻDE RYZYKO!
Byliśmy Gwiazdami,
Byliśmy Muzyką,
Byliśmy czasem "

Niestety..... niestety :(:(:( nie dobrnęłam do końca.

Moja przygoda z tym nijakim romansidłem skończyłam po 186 stronach.

DLACZEGO?????? A NO JEST MASA MINUS ALE PODAM KILKA

Kahlen*główna bohaterka*

egoistka ,zadufana w sobie panienka która obraża się na wszystko
Akinli*główny bohater*

serio ... totalnie mdła i bezbarwna postać nie wnosząca nic do fabuły

Zwiazek Kahlen i Akinliego

Nie wiem szczerze mówiąc. W życiu nie spotkłam w ksiązce tak beznadziejnej pary(ich watek w ksiąze jest dla mnie osobiście bez wyrazu)

Nie polecam ,szkoda czasu. Ta książka w wogóle nie powinna powstać!!!!...

wieczornyczytelnik | 2019-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Było w stylu Kiery i mi się podobało, a końcówka super, a zwłaczsza wątek z Casey na ich ślubie, jeju cudowne ! Niestety było bardzo przewidywalnie, lecz słodko dlatego 6/10. Taka lekka na wakacje, idealnie bo je właśnie mamy !

książek: 2029
MaratikS | 2019-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Trzeba przebrnąć przez "jaki on śliczny, jaki słodki, oj jakbym go chciała". Potem już bardzo fajnie. Naprawdę ciekawy koncept Matki Ocean.

Linka090 | 2019-04-01
Przeczytana: 31 marca 2019

A miało być tak pięknie ...
Kiera Cass zachwyciła mnie serią "Rywalki",polubiłam bohaterów już od pierwszej strony. Było to coś nowego ,ciekawego i przede wszystkim dobrze napisanego. Oczywiście w każdym tomie można było znaleźć lepsze i gorsze momenty , jednak cała seria jeśli brać pod uwagę całość wyszła bardzo fajnie. Stąd moje oczekiwania względem Kiery Cass.
Bez ociągania sięgnęłam po "Syrenę" licząc ,że będzie tak samo dobra ,a może nawet lepsza . Jak wielkie było moje rozczarowania , gdy okazało się ,że jednak nie będzie tak pięknie .
Historia opowiedziana z punktu widzenia Kahlen , która została uratowana przez Matkę Ocean w zamian za stuletnią służbę jako syrena . Sam pomysł ,żeby w jakiś sposób uosobić ocean , potraktować wodę na ziemi jako boski byt i nadać mu cechy kobiece ,był moim zdaniem bardzo ciekawy . Niestety na oczekiwaniach się skończyło . Pierwsze 100 stron było męczące nie wnoszące do historii praktycznie nic . Za dużo pisania o niczym . Nie chciałam...

LydiaPL | 2019-03-05
Przeczytana: 05 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Początek, szczerze mówiąc, trochę nudził. Jednakże pokazywał życie, przez które musiały przechodzić syreny. Moim zdaniem był on długi i nużący, ale zapewne książka zmieniłaby się znacznie bez niego.
W historię zostajemy wciągnięci bez końca dopiero po spotkaniu Akinli'ego. Od tamtej pory naprawdę "poczułam" tą historię, ale "nie urywa".
Romans jest trochę za szybki. Jakby bohaterowie byli sobie niemożliwie wręcz przeznaczeni. Bohaterka przeżywa sytuacje za bardzo.
Wiele rzeczy też jest przewidywalnych, np. od początku byłam pewna, że nawiążę się relacja pomiędzy Matką Ocean a Kahlen. Nie wspominając już o przypadku z Aisling. Jeżeli ktoś czytał Rywalki to raczej nie powinien się zdziwić tą postacią i tym jaka będzie jej historia.
Z książką mam dobre wrażenia. Tylko dobre. Nie należy do moich ulubionych. Nie wzrusza tak bardzo, a romans nie porywa. Ogólnie można znaleźć lepszą książkę.

Inesska | 2019-01-23

Książka jest intrygująca. Na początku podeszłam do niej z dystansem. Pomyślałam że to jakaś baja dla 12-lastek. Okazało się że bardzo się myliłam. Bardzo dobrze mi się ja czytało. Jest wzruszająca. O miłości i przyjaźni. Polecam.

marzycielka | 2019-01-11

Bardzo ciekawa książka, ale nie dla zwolenników dużej ilości dialogów takich jak ja. Mimo to świetna książka i nadal bardzo polecam

gabitec | 2019-01-06

Oprócz tego, że akcja rozpoczyna się dopiero w połowie książki, to nie mam uwag :D

Maria Legawiec | 2019-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dość dobra, lekko i przyjemnie napisana książka z gatunku fantasy. Bardzo emocjonalna,trzymająca w napięciu. Kahlen to syren,wybrana do wieloletniej służby pod opieką Matki Ocean. Razem z współtowarzyszkami przemierza cały świat, poznaje różne kultury i ludzi. Matka Ocean dba, by jej córkom niczego nie zabrakło na lądzie. Każda przestrzega pewnych zasad,w tracie funkcjonowania wśród ludzi,by sekret nie wyszedł na wierzch. Przynajmniej do czasu,aż w życiu Kahlen nie pojawia się chłopak.. Ukryte pragnienia,obowiązek,walka rozumu z sercem,tajemnica,morski klimat i rozdarcie. Co wybierze? Przekonajcie się sami.