Korona

Cykl: Selekcja (tom 5)
Wydawnictwo: Jaguar
The Crown
Patt_bro

Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z "Jedynej". Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości . Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać..

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Księżniczka się obudziła. W końcu!
Nie straciła wszelkich swoich negatywnych cech, bo nadal zarozumiała jest, ale wreszcie naumiała się w empatię. Najwyższy czas, bo zajęła ważne miejsce w swoim państwie.
Decyzję też podjęła piękną i szlachetną. Nie wierzę jej tak do końca że altruistycznie wszystko robiła, ale ma przebłyski bycia człowiekiem. Eadlyn po prostu dorasta.

Ale, ale. Kiera Cass zrobiła kilka rzeczy których jej tak lekko nie wybaczę.
Maxon i Ami zostali przedstawieni jak stetryczałe stare dziadki. A ileż mogą mieć lat? 40? No max 45. A chwilami wrażenie miałam jakby mieli po 90 co najmniej. Szkoda, bo ich bardzo lubię a przez to zdziadzienie ich obraz się skrzywił.

Kolejna rzecz. Nadal ta książka, jak jej poprzedniczka, to pitolenie o polityce o tym jaka to Eadlyn jest cudna, albo jaką to ona ma rolę. Super. Ale to nadal miał być romans. A romansu to tu jak na lekarstwo. Właściwie z TYM JEDYNYM to ona romansowała tak, że ja w ich związek jakoś nie wierzę.
Uroczo jest...

Beata | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

Doskonałe zwieńczenie serii. Genialna bajka dla... ? Każdej dziewczyny, bez względu na wiek:)
W tej książce jest MAGIA. Magia baśni, magia uczuć... Coś pięknego! Ten tom z całej serii podobał mi się najbardziej, a raczej niezmiernie mnie ujęła cała historia Eadlyn, jej dorastanie i poszukiwanie miłości (czyli tomy 4-5):) Zakończenie przeczułam i bardzo mnie ucieszyło.

„- Zaręczyć się: zrobione. Zmienić kraj: zrobione. Jakie jest następne zadanie?
- Zmienić moje życie.”

Księżniczka Eadlyn kontynuuje poszukiwanie męża pośród chłopców. Jako baczni obserwatorzy już drugich Eliminacji wiemy co zaraz nastąpi. Elita, a potem finałowa 3 po której Eadlyn będzie miała tylko kilka dni, aby wybrać ukochanego. Jak się okaże, tą decyzję będzie musiała podjąć w ciągu 7 minut, ale obiecuję wam, że wybór będzie jak najbardziej dobry.

Wątki przemian bohaterów można tu świetnie zauważyć i prawie każdy ich doświadcza. Nie zabraknie trudnych chwil, ale to właśnie one torują nam drogę na szczyt. I to dosłownie. Piękny finał, przepięknej historii.

Polecam!

kaktusowaona71 | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

Już nawet nie zliczę, ile razy płakałam w trakcie lektury tego tomu.
Myślałam, że zanim skończę- zmienię się w fontannę :)
Wzruszałam się nawet w momentach, które najprawdopodobniej wcale w zamyśle autorki nie miały wyciskać łez z czytelnika. Po prostu. Ta książka przemawiała wprost do mojego serca, duszy i sumienia.
Rewelacyjne zakończenie serii. Bardzo przemyślane. I nawet zabieg ze stworzeniem takiego, a nie innego tomu czwartego, zyskał głęboki sens i pełna pokory, uznaję geniusz autorki.
Jestem pełna szacunku dla pani Kiery Cass. Wspaniała historia i cudowny styl prowadzenia akcji.
JESTEM ZACHWYCONA CAŁOKSZTAŁTEM TEJ SERII
Eadlyn odzyskała człowieczeństwo, serce i sumienie- i zaskarbiła sobie nareszcie moja sympatię.
Wielu pozostałych bohaterów, zyskało nową twarz.
Wiele sytuacji, zyskało nową wymowę i sens.
Ja odzyskałam wiarę w profesjonalizm pani Cass.
Tom finałowy odzyskał cały należny mu blask glorii.
To chyba świetny wynik ?
Wszystko jest tu mocno zaskakujące i...

Nelyt | 2016-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie lepsza część niż "Następczyni". Eadlyn nie jest już taka denerwującą, rozpieszczoną księżniczką, a stała się odpowiedzialną, myślącą o innych przyszłą królową. Ta część bardziej skupia się na jej obowiązkach wyglądem państwa, a same eliminacje schodzą na dalszy plan.
America tak jak i w poprzedniej części nie jest już tą samą osobą. Wszystkim się zamartwia i brakuje jej tej iskry i buntowniczej nuty.
Zakończenie mi się podobało, chociaż moim faworytem był kto inny ;)
Szkoda tylko, że to już ostatnia część serii.

| 2016-05-28
Na półkach: Przeczytane, E-book, ***5, Maj 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To jakaś totalna porażka. Jak Kiera mogła tak beznadziejnie zakończyć tę serię?!!!
Patrząc z perspektywy wszystkich części, wolałabym, żeby Selekcja była trylogią, jak to miało być na początku. Wolałabym, żeby nie było Następczyni, która ogromnie mi się podobała, niż żeby była z tak okropnym zakończeniem, jakim jest Korona.
3*** ze względu na sentyment i okładkę.

Black-Beauty | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Eadlyn Schreave dalej kontynuuje Eliminacje i zawęża grono kandydatów. Coraz bardziej otwiera się na pogłębianie z nimi relacji. Jednakże musi zmierzyć się z nowymi problemami. By odciążyć ojca od obowiązków i wesprzeć chorą matkę postanawia zostać regentką i sprawować rządy. Musi sprawić, by społeczeństwo jej zaufało, zaczyna też wierzyć, że wybór męża umocni jej pozycję, ale też, że u jego boku odnajdzie szczęście..
To koniec serii, czas na podsumowania. Główna bohaterka, z biegiem akcji, przestała być już skoncentrowana wyłącznie na sobie, pozytywnie oceniam jej przemianę, lecz nie porównuję ją z Americą, która bardziej zyskała moją sympatię. Natomiast podobały mi się relacje i więzi, jakie zaczęły łączyć Eadlyn z kandydatami, które zmieniły jej podejście do świata i otaczającej rzeczywistości. Oczywiście, ucieszył mnie ostateczny wybór księżniczki w wyborze przyszłego męża ;)
Dodatkowo, bohaterowie z zeszłej trylogii i ci obecni odegrali pozytywną rolę, łącząc przeszłość z...

Sweetdreamsxox | 2016-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja reakcja po przeczytaniu? "Dlaczego to już musi być koniec?"
Niesamowicie pokochałam historię Americi i Maxona, nie przypuszczałam, że pokocham równie mocno historię ich dzieci, a jednak! Może przy "Następczyni" na początku Eadlyn strasznie mnie irytowała, ale w "Koronie" skradła moje serce. To jak dojrzała dzięki tym eliminacjom jest niesamowite, z zapatrzonej w siebie księżniczki stała się współczującą, słuchającą innych i otwarta na innych ludzi.
Cały czas w głębi duszy kibicowałam Kile'owi, a tu...
Mimo wszystko strasznie cieszę się z jej wyboru i z tego w jaki sposób to rozegrała, była gotowa poświęcić swoje szczęście dla obowiązków wobec kraju. Tym chyba najbardziej mnie urzekła. Sami kandydaci byli przecudowni, jeśli ja miałabym tylu przystojnych i niesamowicie sympatycznych chłopców na pewno nie mogłabym się zdecydować przez długie miesiące którego wybrać...
Także to co zrobiła dla rodziców, aby ci mogli spędzać ze sobą więcej czasu, wielki ukłon w stronę księżniczki....

Lenka | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Nie podejrzewałam się o to, że może mi przypaść do gustu tak cukierkowo - słodkie zakończenie serii. A jednak! Aż mi trochę wstyd:)
Książka jest krótka, nieskomplikowana (skomplikowane było przypomnienie sobie po tak długim czasie kto jest kim w pałacu) trochę infantylna, ale tak urocza, że naprawdę niewiele rzeczy mi przeszkadzało.
Jeśli chodzi o finał całej historii, to myślę, że można było to przewidzieć, chyba nawet w poprzednim tomie, ale jestem usatysfakcjonowana takim zakończeniem.

SusanMystery | 2015-12-07

Jakby ktoś chciał wiedzieć premiera przewidziana jest na Maj 2016:P, przynajmniej tak pisze na najnowszej książce Kiery "Królowa i faworytka". Dodam jeszcze, że z tyłu widnieje napis dużymi literami "PRACA NAD FILMEM W TOKU"! Nie mogę się doczekać:D Edit1: Przeczytane i polecam, nie zrażajcie się poprzednią książką:)