World of Warcraft: Przez mroczny portal

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Seria: Blizzard Legends
Wydawnictwo: Insignis
World of Warcraft: Beyond the Dark Portal

Pod koniec Drugiej Wojny Przymierze zmusiło do odwrotu Hordę i zniszczyło Mroczny Portal, zrywając tym samym połączenie między Azeroth a rodzinnym światem orków Draenorem. Lecz dwa lata później Horda powraca… Starzejący się szaman Ner’zhul przejmuje kontrolę nad Hordą i ponownie otwiera Mroczny Portal. Jego okrutni wojownicy znów stają na ziemiach Azeroth i rozpoczynają oblężenie nowo...

Lecz dwa lata później Horda powraca…

Starzejący się szaman Ner’zhul przejmuje kontrolę nad Hordą i ponownie otwiera Mroczny Portal. Jego okrutni wojownicy znów stają na ziemiach Azeroth i rozpoczynają oblężenie nowo wzniesionej Twierdzy Otchłani. To stamtąd arcymag Khadgar i przywódca sił Przymierza Turalyon poprowadzą ludzkość wraz z elfimi i krasnoludzkimi sojusznikami do walki z kolejną inwazją.

Tymczasem Khadgar dowiaduje się, że niewielkie grupy orków przeniknęły w głąb ziem Azeroth. Co gorsza tu i ówdzie widziano też czarne smoki współdziałające z orkami. By powstrzymać knowania Ner’zhula Przymierze musi dokonać inwazji na ojczyznę orków – Draenor. Czy Khadgar i jego towarzysze powstrzymają nikczemnego szamana i zdołają zapobiec zniszczeniu obu światów?

źródło opisu: http://www.insignis.pl

źródło okładki: http://www.insignis.pl

ampH | 2019-03-08
Przeczytana: 08 marca 2019

Całą serię World of Warcraft pochłaniam jak Horda zbłąkanych żołnierzy Przemierza. Kiedy tylko widzę nową książkę z tej serii, to od razu zacieram ręce ciesząc się nawet samą perspektywą przeczytania kolejnej historii, najczęściej doskonale mi znanej. Wydarzenia pomiędzy Drugą a Trzecią Wojną, bo właśnie o nich traktuje „World of Warcraft: Przez mroczny portal”, to ta część Lore, która jest nieco mniej znana osobom, które nie grały we wszystkie możliwe części gier wydanych przez Blizzarda oraz tym, którzy z własnej woli nie czytali dokumentów stworzonych przez fanów. Sam niewiele pamiętam z tego krótkiego wycinka czasu (choć bardzo znaczącego dla późniejszych wydarzeń), więc być może dlatego książka nie porwała mnie aż tak bardzo, jak poprzednie.

Po dwóch latach od zamknięcia Mrocznego Portalu szaman Ner’zhul z pomocą Rycerzy Śmierci ponownie przejmuje kontrolę nad Hordą w ostatniej próbie zjednoczenia wodzów klanów. Tym razem Azeroth nie jest jego głównym celem – Przymierze...

InternetowyNerdofil | 2019-03-01

Zacznę od tego, że jestem fanem uniwersum Warcrafta, a Orkowie z Azeroth to zdecydowanie moja ulubiona “wersja” zielonoskórych! Muszę jednak przyznać, że jeśli chodzi o lore świata, to moja wiedza bazuje głównie na tym, co mogliśmy oglądać/ograć w Warcraft III. W poprzednie dwie części grałem jeszcze w czasach, kiedy komputery były na węgiel a internet na parę, a gry pochodziły głównie z bazarów i były obcinane okrutnie z cutscenek i tym podobnych elementów.

W związku z tym bałem się trochę, że Przez Mroczny Portal będzie miało dla mnie zbyt wysoki próg wejścia, gdyż opisuje bodajże wydarzenia z czasu akcji Warcraft II. Obawiałem się tym bardziej, że nie jest to pierwszy tytuł z serii Blizzard Legends. W skrócie - bałem się, że nie złapię klimatu. Ale z tym nie było problemu, nie trzeba znać wcześniej wydanych książek z serii.

Obawiałem się też typowego tytułu “na licencji” gry. Ostatnią nowszą książką na podstawie gry jaką czytałem była chyba któraś z uniwersum Assasynów i...

Każda książka, jaką wydawnictwo Ingignis zapowie z uniwersum „World of Warcraft” to wyczekiwana przeze mnie pozycja. W tym wypadku było dokładnie tak samo, jak w poprzednich. „Przez Mroczny Portal” wpadł mi w oko, zaczarował jak mag i bęc.
Zaczęłam czytać.

Pod koniec Drugiej Wojny siły Przymierza zmusiły do odwrotu Hordę, niszcząc Mroczny Portal, który zerwał połączenie między krainą Azerothu, a Draenorem będącym rodzinnym światem orków. Po dwóch latach Horda zebrała siły ponownie i po raz kolejny rozpoczęła plany, na odbudowanie Portalu i pokonanie Przymierza.
Szaman Ner'zhul objął przywództwo nad siłami Hordy i otworzył Mroczny Portal. Jego wojownicy ponownie stają na ziemiach Azerothu i rozpoczynają walkę o Twierdzę Otchłani skąd arcymag Khadgar z Turalyonem startują razem ze swoją elfią i krasnoludzką armią na kolejną wojnę z Hordą.
W międzyczasie arcymag dowiaduje się, iż...

Krainaksiążek | 2019-03-03

„Przez mroczny portal” to już kolejna odsłona cyklu o świecie Azeroth który stanie następny raz do walki z Hordą. Jak się okazuje okrutny szaman Ner'zhul tylko czekał na moment do zemsty, jednoczy ze sobą plemiona orków, by ponownie stanęli do walki, a co najgorsze, znajduje sposób, by otworzyć Mroczny Portal. Co tylko zwiastuje ponowny rozlew krwi na spokojnych dotąd ziemiach, walki dobra ze złem. Jednak podczas czytania książki nie wszystko jest oczywiste, znakomity duet pisarzy zaskoczył akcja, która sprawiła, że tak zdające się oczywiste starcie dobra ze złem, jest czymś zupełnie innym. Zwroty akcji, intrygi, nawet moment na wątek miłosny czy okazanie lojalności i zaufania podczas takiej wojny czyni tę książkę bardziej żywa, ciekawsza, gdy prócz krwawych scen, które swoja droga są bardzo dobrze nakreślone i pokazują brutalność bitwy, mamy do czynienia z wieloma innymi wątkami, które potrafią zaciekawić, zainteresować i nie pozwolić czytelnikowi oderwać się od książki. Uważam...

Kobieta_Demolka | 2019-02-26

Kolejny tom z serii dla fanów World of Warcraft i dobrej fantastyki ❤️ dla tych którzy nie czytali poprzednich części wspomnę, że będzie im trudniej się rozeznać kto jest kim i co nim kieruje, ale ogólny zarys postaci i wydarzeń jest przybliżony :)
W powieści skupiamy się na historii Azerort i Hordy, czyli czymś co mnie szczególne interesuje :D "przez mroczny portal" jest bardziej brutalne i krwawe od innych książek o WoWie, które miałam przyjemność czytać i wielkie brawa dla autorów za to posunięcie. Często brakowało mi bogatych i szczegółowych opisów walk, a tutaj jest takich smaczków dużo więcej. Przytoczę wam też skrócony opis książki, bo gdybym to ja miała opisać, to pewnie nie obyłoby się bez spojlerów ;) "Szaman Ner’zhul przejmuje kontrolę nad Hordą i ponownie otwiera Mroczny Portal. Jego okrutni wojownicy znów stają na ziemiach Azeroth i rozpoczynają oblężenie nowo wzniesionej Twierdzy Otchłani." W ogólnym rozrachunku jest to jedna z najlepszych części i serdecznie polecam...

Ustatkowany_Gracz | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Choć Mroczny Portal został zniszczony przez siły Przymierza, a Horda zmuszona do odwrotu, po dwóch latach okazuje się, że Azeroth nie jest bezpieczne. Pozostający dotąd w ukryciu szaman Ner’zhul jednoczy rozbite i walczące między sobą plemiona, tworząc nową Hordę. Odnajduje sposób na ponowne otwarcie Mrocznego Portalu, wysyłając żądną zemsty i krwi armię wprost do Azeroth. Orkowie zawierają też niezwykłe przymierze z czarnymi smokami, co może okazać się katastrofalne w skutkach.

Ponieważ Przez Mroczny Portal popełnił duet doskonale znający World of Warcraft, liczyłem na pełnokrwistą opowieść o walce dobra ze złem, gdzie jednak nie wszystko jest tak oczywiste, jakim zdaje się być od początku. I właśnie taką książkę dostałem. Oprócz samej historii ponownej próby podboju Azeroth, znalazło się miejsce na intrygę, wątek miłosny oraz opowieść o braterstwie, lojalności i zdradzie. Są też dopełniające całości mniej lub bardziej przewidywalne zwroty akcji.

Sporo książek opartych na...

Rejkun | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Moim skromnym zdaniem słabsza niż poprzednia. Opisy walk jakoś do mnie w ogóle nie przemówiły,Wszystko działo sie za szybko w walkach... bo jednak dobry wojownik pada tak szybko no liczyłam na pare storn walki, przemyśleń, taktyk a tu lipa.Wiele rzeczy niejaśnie rozwiązanych na zasadzie " by było z głowy". Opis miejsc nie najgorszy, ogólnie opisy sa całkiem dobre, ale moim zdaniem szło bardziej zaciekawić mimo surowego otoczenia Dreanoru. Pare fajnych momentów sie znalazło w książce.
Książka ogólni miła do czytania jednak z nóg nie zwala.

lucek | 2016-08-08
Przeczytana: sierpień 2016

Wg mnie dużo słabsza niż poprzednie. Wynudziłam się przy niej na tyle, że muszę odpocząć od całego cyklu. Nie była jednak aż tak zła, żebym za miesiąc, dwa miała do niego nie wrócić.

Edvena | 2019-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2019