Muzyka z kufra

Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cykl: Harry Bosch (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Trunk Music

Harry Bosch, detektyw z wydziału zabójstw LAPD (Los Angeles Police Department), prowadzi śledztwo w sprawie zagadkowego morderstwa. Policjant z Beverly Hills znalazł w parku ciało hollywoodzkiego producenta filmowego ukryte w bagażniku jego rolls-royce'a. Ofiara została zastrzelona; sposób, w jaki uśmiercono mężczyznę, wskazywał na mafijne porachunki. Zwierzchnicy Boscha wydają się mało...

Zwierzchnicy Boscha wydają się mało zainteresowani sprawą. Harry jednak na własną rękę podąża tropem zdefraudowanych pieniędzy z biura zamordowanego producenta do krainy hazardu, do Las Vegas. Tam dość szybko znajduje dowód udziału mafii w popełnieniu zbrodni. Mimo wszystko jego intuicja podpowiada mu inne rozwiązanie: niepokoją go ślady brokatu na ubraniu ofiary i tubka maści na wstydliwą dolegliwość znaleziona w skrytce rolls-royce'a.

Bosch, będąc bliskim odkrycia prawdy, popada w konflikt z przełożonymi, a w dodatku wplątuje się w romans z niebezpieczną kobietą. W misternie ułożonej intrydze sam staje się celem...

gwiazdka | 2016-08-30
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

„Muzykę kufra” czytałam po raz drugi i po raz drugi książka mnie porwała. Jest to niesamowicie wciągający kryminał, gdzie akcja rusza, najpierw powoli, już od pierwszych stron, a potem toczy się już lawinowo. Connelly oczywiście robi trochę zamieszania podsuwając fałszywe tropy, ale potem wszystko ślicznie i logicznie wskakuje na swoje miejsce. Styl autora bardzo mi odpowiada, główny bohater budzi moją sympatię, oczywiście są i złe postacie, ale Connelly nie przegina. Dla mnie naprawdę jeden z najlepszych kryminałów.

Ewelina | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Kolejna dobra książka z detektywem Harrym Bosch'em w roli głównej.
Lubię serie książek kryminalnych, w których bohaterem jest ta sama osoba, bo wtedy można na dłużej "zaprzyjaźnić się" z główną postacią i jej otoczeniem.

Autor jak zwykle stworzył ciekawą intrygę, zagadkę do rozwiązania, a akcja powieści zmienia się ciągle przez co naprawdę czytelnik zostaje wciągnięty w rozwiązywanie zagadki razem z detektywem H.Bosch'em i jego ekipą...
Podobało mi się też to, że autor nie wprowadził do powieści wielu pobocznych wątków, a wszytko na końcu okazuje się spójną całością.

Na pewno to nie jest moja ostatnia przygoda z serią o Harrym Bosch'u

Michal Zacharzewski | 2014-04-25
Przeczytana: 21 lutego 2014

Kolejna powieść Michaela Connelly'ego, czołowego amerykańskiego autora kryminałów osadzonych w realiach współczesnego Los Angeles. Amazon właśnie kręci serial na podstawie tej serii.

W tym "odcinku" Bosch prowadzi tym razem śledztwo w sprawie zwłok mężczyzny, producenta filmowego, znalezionych przez policję nieopodal punktu widokowego w Hollywood. I tak jak w rasowych kryminałach być powinno, podejrzewamy wielu aż do momentu, gdy wszystkie fakty zaczynają wskazywać na jedną, konkretną osobę. Potem mamy zwrot akcji, kolejny, jeszcze kolejny - i dzięki temu powieść czyta się z zainteresowaniem.

Mateusz | 2011-09-23
Przeczytana: 25 września 2011

Interesująca książka sensacyjna/kryminalna, która wciąga już od samego początku. Miała ona wiele niespodziewanych zwrotów akcji i szczerze nie spodziewałem się takiego zakończenia. Spodobał mi się również główny bohater, który nie był bez wad.

Bogdanek66 | 2013-05-08
Przeczytana: 22 maja 2013

Początek czytania....29.04.2013r.

killersteward | 2015-07-19

Najlepsza z dotychczasowych opowieści o Boschu. Ale dość szybko zorientowałem się kto zabił. Tylko końcówka inaczej rozegrana niż myślałem. Polecam.

Sylwia | 2013-09-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 września 2013

Bardzo mi się spodobała. W stylu Agathy Christie, czyli to co lubię.

mania | 2014-02-23

fajna książka