Towar

Okładka książki Towar David Baldacci Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Towar
David Baldacci Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: John Puller (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
John Puller (tom 2)
Ślady zbrodni
The Forgotten
Wydawnictwo Dolnośląskie
2019-07-03
2019-07-03
2012-11-20
Beata Hrycak
kryminał literatura amerykańska manipulacja niebezpieczeństwo powieść sensacyjna samobójstwo szantaż śledztwo tajna misja wyścig z czasem zabójstwo

Fajnie się czytało 🙂
Ciekawa fabuła i bohaterowie.

Fajnie się czytało 🙂
Ciekawa fabuła i bohaterowie.

Także mogę napisać że czytało się w miarę. Średniak .

Także mogę napisać że czytało się w miarę. Średniak .

Agent Puller jedzie do miasteczka Paradise na Florydzie. Mieszkająca tam siostra ojca , ciotka Betsy wysłała list, który sugeruje , że w miasteczku dzieje się coś niepokojącego. Gdy zjawia się John ciotka już nie żyje. Agent próbuje wyjaśnić czy był to wypadek czy morderstwo. Sprawy się komplikują a w tle handel ludźmi.

spokojne miasteczko na florydzie a tyle tu tajemnic .bohater książki na tropie morderstwa i nie tylko .niezła lektura .

czyta się szybko, akcja dynamiczna. Dzieje się, ciut niewiarygodnie ale ... ok.

czyta się szybko, akcja dynamiczna. Dzieje się, ciut niewiarygodnie ale ... ok.

Trochę mniej fantazji, trochę bardziej prawdopodobne. Czyta się, jak zawsze tego autora, szybko i x przyjemnością

Towar to kolejny tom przygód wojskowego śledczego Johna Pullera. Czytało mi się dobrze, jednakże czegoś mi zabrakło, tego „czegoś” co miał pierwszy tom. Towar czyta się błyskawicznie i nie jest to bynajmniej zarzut. Powieść jest jednak trochę przegadana, ponad połowa jej objętości to dialogi. Sam John Puller nie zawodzi, jak zwykle działa na najwyższych obrotach i nie boi się ryzyka. Podczas urlopu wpada na trop handlarzy ludźmi, dla których ci drudzy są właśnie „towarem”. Oprócz tego ktoś morduje ciotkę Pullera i śledczy przeczuwa, że obie sprawy coś łączy. Jakie tajemnice skrywa niepozorne miasteczko na Florydzie o nazwie Paradise? I czy rzeczywiście zasługuje na swoją nazwę (paradise- raj)?
Książka podobała mi się, chociaż nie wzbudziła we mnie jakiś większych czy głębszych emocji i nie drżałem z niepewności o losy bohaterów. Jak już wspomniałem jest trochę przegadana i brakuje w niej napięcia. Ponadto opisane przygody wydają się być mało prawdopodobne czy też realistyczne. Ale zostawmy to, bowiem jeśli w trakcie czytania wyłączymy nasze uprzedzenia to lektura sprawia frajdę i przyjemnie się ją czyta. Najlepiej oceńcie to sami. Jak dla mnie sześć gwiazdek (dobra).

Drugi tom o przygodach Pullera nie jest na pewno lekturą wybitną. Czyta się to dobrze, przyjemnie. Typowa sensacja, która zostanie zapewne przeze mnie szybko zapomniana.
Główny bohater jest... no właśnie jest. Jeżeli ja sobie jakoś wyobrażam wojskowego, to chyba właśnie tak jak przedstawiał mi go autor. Chyba bardziej stereotypowo się nie dało. Autor bazuje na bardzo prostych schematach.
Przykro mi też było z powodu przewidywalności całej intrygi. Właściwie trudno to było nazwać intrygą. Wszystko było bardzo grubymi nićmi szyte. Już na początku domyślałam się, jak to wszystko mogło się potoczyć. Co było trochę rozczarowujące.
Nie mówię, że nie warto. Jak ktoś szuka relaksu, lubi wartką akcję i jest zdolny do wyłączenia logicznego myślenia, to myślę, że ta książka jest właśnie dla niego. Daje jej ocenę 6, bo w swej poprawności nie zasłużyła na mniej.

To moje drugie spotkanie z bohaterem cyklu Pullerem i muszę przyznać, że jak podobał mi się w pierwszej części, tak i w drugiej w sumie jestem zadowolona. To bardzo szybka książka, poruszająca współczesne problemy handlu żywym towarem, oraz wykorzystywania jednego człowieka przez drugiego. Tym razem John Puller musi zmierzyć się z potężnym przeciwnikiem (w sumie w pierwszej było podobnie i jeśli mnie przeczucie nie myli, podobnie może być w kolejnych). Siatka osób zamieszanych w handel ludźmi jest całkiem spora, obejmuje nie jedną osobę, a swoim zasięgiem sięga daleko poza granice kraju.
Morderstwa dotykają nie tylko osób bezpośrednio zaangażowanych w proceder, ale również tych, które coś tam zobaczyły, coś tam usłyszały i poczuły się w obowiązku sprawdzić co i jak.
Bohaterowie Baldacciego jak zwykle są do polubienia. I nowopoznane osoby, ale i te, które poznaliśmy w części pierwszej. Pojawia się nawet pani Generał, która być może stanie się elementem niezbędnym w kolejnych częściach, a może nie, tylko moja dusza romantyka chciałaby, aby tam się znalazła.
Towar to sprawnie napisana, szybka w czytaniu historia sensacyjna. Mimo tematyki przyjemna w odbiorze historia w której tryumfuje to co powinno, a to co złe i niedobre ponosi zasłużoną karę. Co prawda moja mściwa dusza chciałaby więcej, ale i tak jest nieźle.
Polecam, to dobra książka. Warto poczytać o silnych ludziach i ich walce o dobro we współczesnym świecie.

Lekko, łatwo i przyjemnie. Nic więcej i aż tyle.

Lekko, łatwo i przyjemnie. Nic więcej i aż tyle.

• Cykle

Dodaj cytat z książki Towar