Tajna straż

Cykl: Oregon (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Dark Watch

Bohater złotego Buddy powraca w światowym bestsellerze.Morze Południowochińskie. Niezidentyfikowani piraci porywają statki, które znikają bez śladu.By powstrzymać te ataki, japońscy armatorzy wzywają Oregona supernowoczesny okręt szpiegowski, bazę operacyjnągrupy elitarnych najemników. Piraci nie są bowiem zwykłymi bandytami, wykonują zadanie, które jest częścią zbrodniczego planu. Jeśli z

manfred | 2018-03-02

Gdy już podjęłam decyzję, że jednak nie przepadam za książkami szpiegowskimi, zaczęło się coś dziać. I działo się dużo. Aż za dużo. Taka "mission impossible", jak dla mnie, zbyt wiele rzeczy przytrafiło się tej jednej drużynie. Choć nie ukrywam, że w książce został poruszony ważny temat.

Krzysztof | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Polecam
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Trzeci tom przygód załogi Oregona trzyma poziom. Książkę, mimo pewnej brutalności jednak ciężkiego tematu, czyta się bardzo dobrze. Daje też ona szansę na chwilę refleksji nad losem ludzi, którzy walcząc o lepsze życie trafiają do piekła na ziemi.
Polecam!

gwiazdka | 2017-06-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 22 czerwca 2017

„Tajna straż” to pierwsza książka z serii Oregon, która mi się podobała. Zmiana współautora wyszła tym razem na korzyść. Nie ma tu głupich porównań, zdań wyrwanych z kontekstu, które zdradzały przyszłe wydarzenia. Za to jest dużo akcji, a intryga przeplata się z działaniem. Do tego podoba mi się styl, w jakim jest napisana „Tajna straż”, czuje się tu jakąś konkretną treść, a nie płytkie, pisane na kolanie relacje z mordobicia. Do tego dochodzą bohaterowie, których zaczynam odróżniać od siebie, czyli nareszcie autorzy zaczynają, przynajmniej niektórym nadawać cechy indywidualne.

Dariusz | 2016-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2016

Książka ma wiele wątków, handel bronią pomiędzy Koreą a Syrią. Piraci, którzy grasują na morzu Japońskim i południowochińskim, znikają ludzie.
Załoga kapitana Cabrillo zostaje powierzona misja w celu rozwiązania zagadki
komu zależy na konflikcie. Książka to nie moje klimaty. Słaba

Aga1977 | 2015-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Dobra. Wciągająca akcja jak w każdej książce tego autora.

Krystyna | 2015-03-14

polecam

szybki_78 | 2014-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Mimo, że czytam inną książkę (od jakiegoś czasu...) ta mi wpadła w ręce przypadkiem - na długi weekend :) Czytałam jednym tchem - od deski do deski w dwa dni. Pełna zwrotów akcji, przygód, wątki świetnie ze sobą splecione, cały czas myśli człowiek co dalej, co dalej... Świetna przygodowo kryminalna opowieść. Polecam.

tusia395 | 2014-04-07

była to pierwsza książka z takiego rodzaju lektur dla mnie. książka mnie nie rozczarowała. przyjemnie ja się czyta, sytuacje opisane w sposób, który jest łatwy do rozumienia i interesujący dla czytelnika. polecam!

Grykov | 2014-03-13
Przeczytana: 12 marca 2014

Ciekawa książka wciągająca z każdą czytaną stroną.

Jacek Białek | 2014-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2014

Kolejne przygody załogi Oregona oraz kapitana Cabrillo. Zaskakująca już od pierwszego rozdziału, pełno akcji, strzelaniny i sytuacji blisko śmierci. Juan ratuje piękną Tory z tonącego statku, który został zaatakowany przez piratów. W tym samym czasie na świecie światowe banki przeżywają kryzys, z powodu braku złota. Prezesi banków wymyślają przebiegły plan, w którym chcą uniknąć światowego kryzysu. Na szali jest życie tysięcy chińskich robotników, którzy uciekają z kraju za poszukiwaniem pracy. Czy supernowoczesny statek razem z najlepszą załogą zdołają uratować ich życie? Godne polecenia.