Sekret Genezis

The Genesis Secret
978-83-7510-413-4
Knox
mad28

Na spalonej słońcem pustyni we wschodniej Turcji archeolodzy odkopują najstarszy kompleks sakralny świata, pochodzący sprzed dwunastu tysięcy lat. W trakcie prac okazuje się, że to niezwykłe miejsce zostało celowo zakopane przed dziesięcioma tysiącami lat. Kto to zrobił i dlaczego? W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii dochodzi do serii brutalnych zabójstw przypominających rytualne mordy, z...

W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii dochodzi do serii brutalnych zabójstw przypominających rytualne mordy, z jakich słynęły niektóre starożytne cywilizacje.

Tylko jeden człowiek zna sekret – sekret tak szokujący, że może zagrozić strukturze społecznej całej ludzkości – i nie cofnie się przed niczym, żeby zniszczyć dowody, zanim ujrzą światło dzienne.

Prowadząc akcję od zamków Irlandii po wymarłe pustkowia Kurdystanu, Tom Knox po mistrzowsku splata autentyczny materiał historyczny, teorie naukowe i biblijne tajemnice w elektryzującą opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Rob, dziennikarz angielskiej gazety "Times", wyrusza do wschodniej Turcji, aby opisać niezwykłe archeologiczne znalezisko - świątynię Göbekli Tepe. Tymczasem w Wielkiej Brytanii dochodzi do rytualnych morderstw. Gdy Rob postanawia poznać tajemnicę zakopania świątyni nie wie, że wciągnie siebie oraz swoich najbliższych w najbardziej krwawą i szokującą tajemnicę ostatnich tysiącleci, która miała nigdy nie ujrzeć światła dziennego...

Bardzo dobra książka, lubię literaturę, w której tyle się dzieje. Tajemnicza świątynia, okrutne zabójstwa, porwania, odkrywanie religijnych sekretów - to jest to! Historia była ciekawa, choć tak naprawdę zaczęła mnie wciągać dopiero w drugiej połowie. Ale finał był zaskakujący i intrygujący, więc to na pewno ogromny plus. Pomimo dosadnej i obrazowej brutalności z rytualnymi morderstwami, całość opowieści daje świetny efekt nawet dla mnie. A Rob, dziennikarz, to idealny materiał na bohatera, który przez swoją ciekawość wchodzi w niebezpieczny świat....

książek: 1901
Gosia | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 lutego 2014

Moje pierwsze spotkanie z Tomem Knoxem.
„Sekret Genezis” jest napisany trochę w stylu Dana Browna. Mroczne symbole, zagadki do rozwiązania, tajemnice przeszłości i dziwne morderstwa. Jednak dla mnie Dan Brown jak na razie nie ma poważnej konkurencji wśród innych autorów. Bardzo lubię ten typ literatury przygodowej z tłem archeologicznym lub religijnym.
Ciągle poszukuję nowego odkrycia w tej dziedzinie licząc, że w końcu jakiś autor zaskoczy mnie czymś niepowtarzalnym i nowym.
W Turcji odkryto najstarszy obiekt sakralny na świecie. Zagadką pozostaje fakt, że budowle te z niewiadomych przyczyn zostały celowo zasypane. W tym samym czasie w Anglii dochodzi do kilku tajemniczych morderstw na tle rytualnym sprzed kilku stuleci. Czy tureckie odkrycie i morderstwa w Anglii coś łączy? Na to pytanie chce zaleźć odpowiedź Rob Luttrell, dziennikarz, który do Turcji pojechał napisać reportaż o wykopaliskach. Przy okazji wplątał się w aferę, która może się dla niego i jego rodziny zakończyć...

BagatElka | 2014-05-28
Przeczytana: 27 maja 2014

Przy czytaniu tej książki nie sposób się nudzić i na pewno nie uda się zasnąć.Kończyłam czytanie przy świeczce bo akurat burza u mnie szalała a nawet gdyby to był początek to czytałabym pośród grzmotów,ulewy i dopóki nie wypaliłaby się ostatnia świeca.
Niesamowicie fascynująca akcja i ciekawostki archeologiczne.
Niektórzy mogą mieć trudności z czytaniem gdyż często występują tutaj drastyczne opisy krwawych mordów.
Polecam tym,którzy kochają kipiącą adrenalinę i ten dreszcz,który towarzyszy każdej kolejnej stronicy.
Przezornie autor pod koniec uspokaja nam emocje i dobrze bo serce ma szansę dotrzeć do końca opowieści bez żadnej kolizji;)

Sargento_Garcia | 2013-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 04 października 2013

Jedna z lepiej napisanych książek łączących w sobie wątek kryminalny z sensacją i sporą domieszką tematów archeologicznych jakie miałem okazję przeczytać. Akcja toczy się wartko, bez zbędnych retrospekcji czy innych udziwnień, nie wspominając o ciekawie przedstawionym i fajnie zrealizowanym pomyśle na wątek.
Dobra książka na długie jesienne wieczory.

boziaczek | 2012-07-05

Uhm... co ma napisać o tej książce? Niby wartka akcja, kryminalne zagadki, niebanalna fabuła...ale ja się przy tej książce wynudziłam. Nie wciągnęła mnie zupełnie, dotrwałam do końca, ale zdecydowanie nie polecam!

aredhela | 2015-11-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 listopada 2015

To był bardzo dobry thriller, ale dla ludzi o mocnym żołądku ze względu na niektóre opisy. Fabuła była tak intrygująca, że trudno ją było odłożyć książkę na później, a już ostatnie 100 stron musiałam koniecznie przeczytać. Trzeba przyznać, że autor porządnie przygotował się do pisania powieści, ponieważ historyczne i archeologiczne fakty są rzeczywiście faktami. Sama konkluzja jest nieziemska. Polecam :)

Andrew Vysotsky | 2010-10-22
Przeczytana: 22 października 2010

Na spalonej słońcem pustyni we wschodniej Turcji archeolodzy odkrywają najstarszy kompleks sakralny świata, pochodzący sprzed dwunastu tysięcy lat. W trakcie prac okazuje się, że to niezwykłe miejsce zostało celowo zakopane przed dziesięcioma tysiącami lat. Kto to zrobił i dlaczego?

Tyle notka wydawcy na okładce powieści, którą do poczytania wybrała mi żona. Pseudonim autora,...

MarcinW81 | 2014-08-12
Na półkach: Tom Knox, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Gdy zaczynałem „Sekret Genezis” wydawało mi się że to książka ze spokojną, bez ciągle zmieniającej się akcji na wakacyjne wieczory przed snem. Myliłem się jednak i nie dała mi zaznać spokoju do samego końca. Autor w książce wprowadza dwupłaszczyznowość akcji, dziejąca się równolegle w Anglii oraz Turcji. I właśnie te dwa trwające równocześnie wątki mi się bardzo spodobały. Przebieg wydarzeń w Anglii jest typowym kryminałem, gdzie mamy dużo morderstw oraz dziennikarza wraz z policją w roli głównej. Natomiast ta część akcji trwająca w Turcji jest thrillerem religijno – archeologicznym w stylu Dana Browna. To połączenie jest zabójcze i przez całą książkę trzyma w napięciu. Bardzo polecam.

Mel | 2014-04-30

Tak jak ktoś już napisał, D. Brown to to nie jest. A ja jednak wole coś w tamtym kierunku. Świetny początek dla mnie i myślałam, że będzie dalej jeszcze bardziej odkrywczo, a tu jednak trochę się nudziłam. Może dlatego, że główny bohater nie jest specjalistą w dziedzinie archeologii? ;) Może wtedy byłoby ciekawiej? ;);)
Dobra książka sensacyjna z miernym wątkiem archeologicznym. Tak bym to ujęła. Polecam, czytajcie i sami oceniajcie ;)

Annie_28 | 2014-02-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Göbekli Tepe. Najstarszy sakralny kompleks świata. Miejsce skrywające wiele tajemnic, zakopane przez cywilizację, która go wzniosła. Pytanie dlaczego?

"Sekret Genezis" jak pisze sam autor jest fikcją literacką, jednak zawiera mnóstwo informacji historycznych. Autor, aby napisać powieść zagłębił się w wiele dzieł z różnych epok. Poznał nie tylko, prawdziwą historię Göbekli Tepe, ale także znał wierzenia starożytnych ludów, w szczególności skupiając się na rytualnych mordach. Zaznajomił się także z ideami postania w Wielkiej Brytanii klubu Hellfire i należących do niego członków, używając również wielokrotnie fachowej terminologii. Tom Knox poważnie podszedł do pisania swego dzieła, zbierał informacje z różnych zakątków świata, stał się specjalistą w dziedzinie początków religii i starodawnych wierzeń. Opierając się na faktach, stworzył historię młodego dziennikarza Roba, który bada tajniki wykopywanej w pobliżu Urfy świątyni. Czytając, bardzo często sprawdzałam wiele szczegółowych...