Tajna straż

Okładka książki Tajna straż Clive Cussler, Jack Du Brul
Okładka książki Tajna straż
Clive CusslerJack Du Brul Wydawnictwo: Amber Cykl: Oregon (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Oregon (tom 3)
Dark Watch
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Maciej Pintara

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Diabelskie wrota Graham Brown, Clive Cussler
Diabelskie wrota Graham Brown, Clive...
Okładka książki Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk Cussler
Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Żeglarz Clive Cussler, Paul Kemprecos
Żeglarz Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Wybrzeże szkieletów Clive Cussler, Jack Du Brul
Wybrzeże szkie... Clive Cussler, Jack...
Okładka książki Skarb Czyngis-Chana Clive Cussler, Dirk Cussler
Skarb Czyngis-... Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...

Korporacja znowu wkracza do akcji . Tym razem dość ciekawy pomysł na przeciwnika prywatnej agencji najemników. Załoga Oregona tym razem staje w szranki z piratami i handlarzami żywym towarem.
Jak to u Cusslera mnóstwo emocji , dynamiczna akcja i ciekawa historia . Cykl Oregon bardzo różni się od cykli o NUMA . Jednym wspólnym czynnikiem jest morze.
Typowa przygodowka.

Typowa przygodowka.

"Tajna straż" Clive Cussler i Jack Du Brul.

Trzeci tom serii "Oregon" okazał się dla mnie jak na razie najlepszy i nawet dość ciekawy.
Być może dlatego, że ktoś inny jest tu współautorem, niż w dwóch poprzednich tomach.

Oczywiście, cechy charakterystyczne frachtowca "Oregon" oraz głównych bohaterów opowieści zostały bez zmian, czyli "Oregon" jest to nadal supernowoczesna jednostka morska, która wygląda jak wrak statku tuż przed jego zezłomowaniem, a załoga "Oregonu" wygląda jakby wyszła prosto spod igły Jamesa Bonda, to jednak sam opis ich przygód jest dużo ciekawszy i nie jest aż do znudzenia precyzyjny.

Na morzu Japońskim i Południowochińskim dochodzi do pirackich ataków na inne jednostki pływające i Juan Cabrillo wraz ze swoją załogą podejmują się misji rozwiązania tego problemu. Sami stają się przynętą, na którą piraci dają się złapać. Przy okazji rozprawy z jednym pirackim statkiem, piraci zrzucają do morza kontener, który okazał się wypełniony ludźmi narodowości chińskiej. Po odłowieniu kontenera okazuje się, że wielu ludzi nie żyło już na długo przed wrzuceniem kontenera do morza, inni utopili się w kontenerze. Załoga "Oregona" zaczyna podążać również tym śladem, szukając powiązań między piratami napadającymi na statki i przemytnikami ludzi.

W książce "Tajna straż" poruszany jest również poważny problem społeczny, który pomimo XXI wieku nadal jest dotkliwy w wielu krajach, zwłaszcza ubogich. I przeraża wiedza o tym, że takie rzeczy są nadal na świecie praktykowane, bo nie sądzę, że wszystko było tu tylko fikcją literacką. A my żyjemy w bańce błogiej nieświadomości.

"Tajna straż" Clive Cussler i Jack Du Brul.

Jak zawsze fajna książka przygodowa. Przyjemnie czyta się o przygodach statku Oregon i jego załogi. Intryga jak z Bonda albo Mission Impossible i takie samo rozwiązanie problemu. Tematyka morska zdecydowanie na plus.

Naiwna, banalna, nie wymagająca myślenia.
Czasem trzeba odpocząć 😎

Naiwna, banalna, nie wymagająca myślenia.
Czasem trzeba odpocząć 😎

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Kontynuacja serii Oregon. Świetna jak cała seria

Gdy już podjęłam decyzję, że jednak nie przepadam za książkami szpiegowskimi, zaczęło się coś dziać. I działo się dużo. Aż za dużo. Taka "mission impossible", jak dla mnie, zbyt wiele rzeczy przytrafiło się tej jednej drużynie. Choć nie ukrywam, że w książce został poruszony ważny temat.

Trzeci tom przygód załogi Oregona trzyma poziom. Książkę, mimo pewnej brutalności jednak ciężkiego tematu, czyta się bardzo dobrze. Daje też ona szansę na chwilę refleksji nad losem ludzi, którzy walcząc o lepsze życie trafiają do piekła na ziemi.
Polecam!

Polecam!

„Tajna straż” to pierwsza książka z serii Oregon, która mi się podobała. Zmiana współautora wyszła tym razem na korzyść. Nie ma tu głupich porównań, zdań wyrwanych z kontekstu, które zdradzały przyszłe wydarzenia. Za to jest dużo akcji, a intryga przeplata się z działaniem. Do tego podoba mi się styl, w jakim jest napisana „Tajna straż”, czuje się tu jakąś konkretną treść, a nie płytkie, pisane na kolanie relacje z mordobicia. Do tego dochodzą bohaterowie, których zaczynam odróżniać od siebie, czyli nareszcie autorzy zaczynają, przynajmniej niektórym nadawać cechy indywidualne.

Książka ma wiele wątków, handel bronią pomiędzy Koreą a Syrią. Piraci, którzy grasują na morzu Japońskim i południowochińskim, znikają ludzie.
Załoga kapitana Cabrillo zostaje powierzona misja w celu rozwiązania zagadki
komu zależy na konflikcie. Książka to nie moje klimaty. Słaba

Załoga kapitana Cabrillo zostaje powierzona misja w celu rozwiązania zagadki
komu zależy na konflikcie. Książka to nie moje klimaty. Słaba

Dobra. Wciągająca akcja jak w każdej książce tego autora.

Dobra. Wciągająca akcja jak w każdej książce tego autora.

• Clive Cussler
  • Przygodowe
  • Cussler
  • Sensacja

Dodaj cytat z książki Tajna straż