Książka Roku 2018

Wiedziałam, że tak będzie

Wydawnictwo: Muza
karollllllla

Co byś zrobiła, zostając z dnia na dzień milionerką? Jeszcze tego samego dnia rzuciła pracę? Pojechała w podróż dookoła świata? Wykupiła całą zimową kolekcję Armaniego? Wykupiła letnią kolekcję Armaniego? Pochwaliłabyś się najbliższym, czy wielomilionowa wygrana byłaby twoją najskrzętniej skrywaną tajemnicą? Przeczytaj o tym, co zrobiła Laura. „Wiedziałam, że tak będzie” to powieść obyczajowa...

Przeczytaj o tym, co zrobiła Laura.
„Wiedziałam, że tak będzie” to powieść obyczajowa dla miłośniczek książek Elisabeth Adler czy Elisabeth Gilbert. Laura, kobieta, która właśnie znalazła się na życiowym zakręcie, nieoczekiwanie zdobywa majątek i wyrusza na włoską prowincję, gdzie odnajduje miłość i szczęście. W pięknej scenerii, ale też po kilku wpadkach godnych Bridget Jones, Laura pozna mężczyznę swojego życia i spełnią się jej marzenia o życiu jak w bajce.

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wioleta Sadowska | 2016-04-09

"Tylko co można wymyślić, gdy ma się możliwość wydania stu dwudziestu czterech tysięcy złotych dziennie przez kolejne pięćdziesiąt lat?!".

Lubię czytać bajki. Lubię, gdy wszystko dobrze się kończy, a bohaterowie pomimo wszelakich przeciwności losu, są szczęśliwi. Nie lubię jednak, gdy książka mająca być bajką, zapewniającą bezcenne chwile relaksu, zamienia się w swoistą zupełnie nieprawdopodobną historię, która w swej istocie irytuje. Nie wiedziałam, że tak właśnie będzie w tym przypadku. Któż mógł to bowiem przewidzieć?

Katarzyna Pisarska to niepoprawna optymistka, która kocha zwierzęta. Jej miłość do czworonogów zaowocowała zaangażowaniem się w promowanie adopcji psów. Autorka jest także pomysłodawczynią takich akcji społecznych jak "Weź mnie", "Miasto Misek", "Pocker the Polish DOGtrotter". Uwielbia podróże, gotowanie oraz oczywiście pisanie.

Weronika i Laura to dwie przyjaciółki, które jeszcze nie przekroczyły magicznego progu czterdziestki w dowodzie. Weronikę zdradza mąż,...

Stokrotka | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

Weronika i Laura stają się milionerkami w walucie euro. Aby odebrać wygraną kwotę, udają się do Mediolanu. Na swej drodze do celu natykają się na sympatycznych ludzi, zwiedzają ciekawe miejsca, przeżywają przygody. Są przystojni Włosi, przepyszne jedzenie, morze wina i ogólna życzliwość ludzka.
„Wiedziałam, że tak będzie” Kasi Pisarskiej to mocno lukrowana i zupełnie nierealna opowieść o dwóch czterdziestolatkach, których życie odmienia cyferkowy kupon kupiony pod wpływem chwili. Jeśli masz ochotę na optymistyczną, pogodną, nieskomplikowaną i bajkową historię, to książka w sam raz dla Ciebie.

książek: 1961

Wyobraźcie sobie, że wygrywacie potężną fortunę w loterii totolotka. Olbrzymie pieniądze, które pozwalają — jak za sprawą czarodziejskiej różdżki — zupełnie odmienić Wasze dotychczasowe życie. Co byście zrobili, zostając z dnia na dzień MILIONEREM? Ja już od dawna mam w głowie plan i takie małe marzenie do spełnienia, tylko los mi nie sprzyja i ciągle nie mogę trafić szóstki w totka ;).

Katarzyna Pisarska — niepoprawna optymistka, pełna poczucia humoru — od zawsze i na zawsze kocha zwierzęta. Po zaadoptowaniu pierwszego psiaka ze schroniska – Rocky'ego zaangażowała się w promowanie adopcji czworonogów. Po jego śmierci, w jej domu zawitał Hacker, uśmiechnięty kundelek, którego można było podziwiać w czołówce „Psich adopcji”. „Adoptując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla tego jednego stworzenia” to motto, którym Kasia Pisarska kieruje się w swoich działaniach promujących psie adopcje. Jest także autorką programów telewizyjnych, inicjuje akcje społeczne takie...

korcia | 2015-11-22
Przeczytana: 14 listopada 2015

Jest to bardzo sympatyczna i humorystyczna opowieść o dwóch kobietach, do których w końcu uśmiechnął się los. Obie są trochę szalone, wesołe, pełne energii i bardzo sympatyczne. Ich życie ma szansę się zmienić, ale nie tylko dzięki wygranej. Ich podróż jest pełna przygód, ciekawych miejsc i bardzo smakowitych potraw. Poznajemy te bardziej i mniej znane zakątki Włoch i gościnność mieszkańców tego kraju.

Jest to lekka i bardzo pogodna literatura, ale nie można powiedzieć, że o niczym, że nic nie wnosi ona do naszego życia. Myślę, że niejedna osoba po tej lekturze zastanowi się nad sensem życia, nad tym, czy pieniądze zmieniają ludzi i czy dają szczęście oraz nad losem bezpańskich psów czy samotnych staruszków.

"Wiedziałam, że tak będzie" napisana jest z dużą swobodą i sporą dawką humoru. Język jest bardzo przystępny, a książkę czyta się naprawdę bardzo szybko. Spędziłam z tą powieścią dwa miłe wieczory, bardzo polubiłam dwie główne bohaterki, śmiałam się z ich szalonych pomysłów i...

Marianna | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Wiedziałam, że tak będzie; Kasia Pisarska, literatura współczesna, wyd. Muza 2015, str. 271.

"Ponoć nie można być szczęśliwym warunkowo, czyli zakładając, że do szczęścia potrzeba tego czy tamtego, bo wtedy takie szczęście nigdy nie nadchodzi. Należy się nauczyć być szczęśliwym, mając to, co się ma."

Fabuła:
Przeczytaj o tym, co zrobiła Laura.

Magdalena T | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

"Wiedziałam, że tak będzie” to recepta na ciekawe życie z mega kasą. To także opowieść o przyjaźni, miłości i szacunku również dla zwierząt. Autorka pokazuje brutalną prawdę o porzuconych zwierzętach i apeluje, aby adoptować psiaki mieszkające w schroniskach. One również mają prawo do miłości, akceptacji i szczęścia. A co ważne taki psiak może to szczęście dać swojemu właścicielowi. Czasem wystarczy tak niewiele, aby powstało coś dobrego, trwałego i zmieniającego życie. To optymistyczna opowieść, która nie tylko bawi, ale również uczy cieszyć się życiem. Fabuła jest zabawna, lekka i przyjemna. To bajka i komedia w jednym… Szczypta niesamowitego klimatu, magicznych miejsc, do tego nuta romantyzmu, zazdrości, szacunku i tak jak wspomniałam przyjaźni. Kasia Pisarska na stronice swojej powieści przelała swój optymizm, poczucie humoru, dystans i miłość do psów. Jestem bardzo mile zaskoczona tym, co przeżyłam podczas czytania tej lektury, potrzebowałam dużej dawki takiej mieszanki dobrej...

Książkomania | 2015-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2015

Przygoda w Italii.

Muszę się przyznać, że nie słyszałam wcześniej o Kasi Pisarskiej. Gdy jej debiut trafił w moje ręce wtedy zaczęłam szperać po Internecie, by dowiedzieć się, że Kasia Pisarska to osoba o bardzo wielki sercu. To co robi i jaką miłość w to wkłada jest godne pochwały. Akcje, które organizuje pomagają wielu bezdomnym psiakom. „Wiedziałam, że tak będzie” to powieść, w której dostrzegamy pasję i miłość autorki do czworonogów oraz słonecznej Italii.

„Altruizm jest dobry, empatia konieczna, lecz naiwność połączona z jednym i drugim niewskazana.”

Pewnej nocy do Laury niespodziewanie przychodzi jej przyjaciółka Weronika i oznajmia, że wygrała ponad siedemnaście milionów euro. Wera jest w trakcie rozwodu i nie chce, by ktoś dowiedział się o wygranej. Dziewczyny wyruszają w podróż do Włoch, by odebrać wygraną, jednak nie spodziewają się, że ta podróż odmieni ich życie – i nie chodzi tu tylko o to, że zostały z dnia na dzień milionerkami.

„Wiedziałam, że tak będzie” to...

Przepiękne Włochy, cudne klimaty..jak w bajce.
Dwie przyjaciółki Weronika i Laura zostają milionerkami, wyjeżdżają na koniec świata..Poznają wspaniałą krainę, włoskie potrawy,,smakują wina.
Laura poznaje przystojnego, atrakcyjnego Włocha Alessandra, który zakochuje się w niej bez pamięci. Zabiera Weronikę i Laurę na ciekawą wycieczkę po Włoszech, kupują najlepsze ciuchy, świetnie się bawią.
czułam się jakbym była w innym świecie.
Książka sympatyczna, przyjemna na oderwanie się od szarej codzienności, na odprężenie....oczarowała mnie, jestem pod ogromnym wrażeniem dostarczyła mi rozrywki, niesamowitych emocji, dawkę humoru rozbawiła mnie po prostu...Cudna:)!!!

Aga CM | 2016-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2015
PaniKa | 2016-01-12

Życie bywa nieprzewidywalne, ma w zanadrzu wiele niespodzianek. Tych przykrych, ale i tych wspaniałych. Potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Czasem wystarczy jedna chwila, lub jeden los na loterii by zmienić wszystko, by świat znów nabrał barw.

Weronika i Laura odkąd pamiętają są przyjaciółkami na dobre i na złe. Żyją z dnia na dzień, starając się uporządkować swoje sprawy i nie dać się monotonii która coraz bardziej daje im się we znaki. Laura jest singielką, pracuje w piśmie modowym, a jej szef już nie raz zalazł jej za skórę. Weronika zaś od jakiegoś czasu jest mężatką. Niestety mężczyzna z którym się związała dopuścił się zdrady, a przy okazji puścił ją z torbami. Pewnego dnia, w trakcie pobytu we Włoszech Weronika postanowiła zagrać na loterii. Jej los okazał się szczęśliwy, a kobieta została posiadaczką dość pokaźniej sumy. Wygraną postanawia podzielić się z przyjaciółką Laurą. Wyruszają do Mediolanu by odebrać pieniądze, a przy okazji poszukać odpowiedzi na...