The Moon and More
9788327619938
HarperCollins

Emaline właśnie skończyła liceum i jesienią wyjeżdża na studia. Na początku wakacji niespodziewanie zerwała z Lukiem. Chodzili ze sobą trzy lata i do niedawna myślała, że ten związek jest idealny. Tymczasem w nadmorskim miasteczku pojawia się Theo, nowojorczyk, ambitny student szkoły filmowej. Wakacyjny romans? Czemu nie. Do Colby przyjeżdża też na lato ojciec Emaline, który rzadko utrzymywał z nią kontakt. Emaline pociąga urok wielkiego świata, jaki roztaczają przed nią Theo i ojciec. Ambitna i pracowita, zawsze pragnęła gwiazdki z nieba i jeszcze więcej. Jednak nie można mieć wszystkiego, a marzenia nie zawsze się spełniają.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 878

Bo kto nie chciałby gwiazdki z nieba?

To książka, która charakteryzuje się wakacyjnym klimatem, niesie za sobą nutkę nostalgii za wolnym czasem od pracy, nauki lub innych obowiązków. Przyciąga morską okładką i pozytywnym tytułem. Czy jednak warto ją przeczytać?

Życie Emaline diametralnie się zmienia – jesienią zaczyna studia, a w wakacje zakończyła swój trzyletni związek z Lukiem. Nagle w pobliżu zjawia się przystojny, tajemniczy i inteligentny Theo, student szkoły filmowej. Czy połączy ich wakacyjny romans? Równocześnie do nadmorskiego miasteczka Colby przyjeżdża ojciec dziewczyny, który wcześniej nie miał dla niej czasu. Emaline jest pochłonięta nową znajomością oraz widzi przed sobą świetlaną przyszłość... Niestety życie weryfikuje niektóre marzenia oraz nadzieje.

Powieść z pozoru wydaje się ciekawa, jednak problem stanowi styl, jakim jest napisana. Autorka postawiła na narrację pamiętnikarską, tym samym sporą ilość opisów i wynurzeń bohaterki o swoich przeżyciach. Miałam wrażenie, że akcja jest rozwleczona i po prostu nudna. Dodatkowo zbyt banalna i przegadana, można ją było skrócić, wprowadzić więcej dynamiki – usunąć kilka niepotrzebnych opisów i przyśpieszyć tempo fabuły. Tego rodzaju książek na rynku wydawniczym jest sporo, w wyścigu o czytelników wygrywają pisarze, który potrafią w ciekawy i oryginalny sposób ukazać swoich bohaterów oraz samą fabułę. Coraz bardziej liczy się sam styl, poczucie humoru wprowadzone do książki, jak i emocje, które wywołują u nas perypetie bohaterów. „Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej” jest bezbarwną opowieścią o życiu Emaline, nie porywa ani poprzez emocje, ani samą akcję. Cały czas nie potrafiłam wczuć się w książkę Dessen. Mam wrażenie, że to kolejna powieść młodzieżowa bez charakteru, utrzymana w stonowanym klimacie i powielająca kilka schematów fabularnych naraz.

Bohaterka do wielu spraw, dosyć trudnych i skomplikowanych – podchodziła bardzo spokojnie, nazwałabym to sporą dojrzałością, jak na jej wiek. Postać Emaline była aż nazbyt opanowana i przez to pozbawiona temperamentu. Ta powieść ma swoje plusy i minusy – często brakuje mi dojrzałości w literaturze młodzieżowej, ale równocześnie autorka odebrała swojej bohaterce charyzmę i osobowość. Postać wykreowana przez pisarkę jest niespójna, trochę papierowa i niczym za bardzo się nie wyróżnia.

Zakończenie jest dojrzałe, ale pozostawia spory niedosyt. Jednak, żeby dotrzeć do końca, trzeba wykazać się sporą cierpliwością. „Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej” jest dosyć obszerna – jak na wakacyjną lekturę aż za bardzo.

To powieść napisana na okres letni, historia niewymagająca i z pozoru przyjemna w odbierze. Niestety nie ma w niej pewnej lekkości, która sprawiłaby, że z chęcią zapakowałabym ją na wakacyjną wycieczkę, Dla mnie to jedna z książek, o której bardzo szybko zapomnę.

Gabriela Rutana

18- letnia Emaline właśnie ukończyła liceum w Colby i jesienią wyjeżdża na studia. Nagle na początku wakacji zrywa z Lukiem swoim chłopakiem z, którym chodziła 3 lata myślała, że to związek był idealny, najlepszy. Pewnego dnia w nadmorskim miasteczku pojawia się Theo nowojorczyk ambitny student szkoły filmowej wdaje się z nim w romans.
Do urokliwego, pięknego miasteczka na lato przyjeżdża jej ojciec, który słaby utrzymuje kontakt z nią.
Emaline przyciąga urok świata, ciekawa jest wszystkiego wokół czym roztaczają się przed nią Theo i jej ojciec.
Pragnie wszystkiego, dosięgnąć gwiazdki z nieba i czegoś więcej.
To moje pierwsze spotkanie z autorką Sarah Dessen styl pisania lekki,przyjemny.
Świetna fabuła, bardzo dobrze napisana powieść, akcja błyskawiczna i trzyma w napięciu przez cały czas.
Jestem zachwycona, dobrą tą powieścią zawładnęła moim sercem,zaciekawiła mnie. Bardzo dobra, ciekawa i wciągająca książka chwytająca za serce.
Przyjemna lektura przyjemnie się czytało wciąga!!!!

PaniKa | 2016-08-13

„Czegokolwiek zapragniesz, znajdę sposób, by to dla ciebie zdobyć. Dam ci gwiazdkę z nieba i jeszcze więcej.”

Emaline właśnie ukończyła liceum w Colby, małym nadmorskim miasteczku w którym mieszka od dziecka. Zerwała również ze swoim chłopakiem Lukiem z którym spotykała się od trzech lat. Teraz planuje wyjazd na studia. W czasie wakacji pracuje w rodzinnej firmie zajmującej się wynajmem domków i nieruchomości. To tu poznaje Theo, przystojnego nowojorczyka i studenta szkoły filmowej który przyjechał do Colby wraz z reżyserką aby nakręcić film o jednym z mieszkańców. Mogłoby się wydawać, że Emaline czeka zwykły wakacyjny romans. Ale czy na pewno? Ale to nie koniec niespodzianek. Do nadmorskiego miasteczka przyjeżdża również ojciec Emaline, który dość rzadko utrzymywał z nią kontakt. Co z tego wyniknie?

Najnowsza powieść Sarah Dessen to typowa młodzieżowa wakacyjna lektura. Od książek tego typu oczekuje się, że będą zawierały lekką treść i ciekawą fabułę. „Gwiazdka z nieba i jeszcze...

To oczywiste, że pragniemy, by zawsze wszystko szło dobrze, bez komplikacji i przeszkód, by zawsze dostawać to czego się chce. Czasem jednak to nie jest możliwe i drobne potknięcia oraz przeciwności losu nie są takie złe, bo mogą czegoś nauczyć, pozwolić dostrzec pewne rzeczy, docenić to, co się ma.

Emaline wiedziała, że te lato będzie inne, ale nawet przez chwilę nie podejrzewała, że tak bardzo. Ukończenie liceum oznacza rozpoczęcie studiów, a to wiąże się ze zmianą otoczenia i nowymi wyzwaniami. Na razie zamierza jednak cieszyć się wakacjami, spędzać czas z przyjaciółmi, rodziną oraz chłopakiem i pracować. Wszystko jednak się komplikuje gdy do jej małego miasteczka Colby przyjeżdża ojciec, mała ekipa filmowa a ona sama niespodziewanie zrywa z ukochanym. Czy wszystko potoczy się tak jakby Emaline tego chciała?

Od momentu przeczytania Kołysanki z utęsknieniem wypatruję nowych powieści Sarah Dessen, bo bardzo polubiłam jej styl pisania oraz to w jaki sposób porusza tematy istotne...

Caroline Livre | 2016-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

ŻYCIE POTRAFI ZASKOCZYĆ

Emaline właśnie ukończyła liceum w Colby, gdzie mieszka od dziecka. Po wakacjach planuje rozpocząć naukę w stanowym college oddalonym o 2 godziny jazdy od domu. Teraz swój czas dzieli pomiędzy pracę w rodzinnej firmie oraz spotkania z chłopakiem i znajomymi. Jednak w jej poukładaną codzienność nagle wkracza prawie zapomniany ojciec, z którym nie łączy ją bliska więź oraz nowojorska mini ekipa filmowa, którzy skutecznie wywrócą jej życie do góry nogami.

„Czegokolwiek zapragniesz, znajdę sposób, by to dla ciebie zdobyć. Dam Ci gwiazdkę z nieba i jeszcze więcej.”

Nie wahałam się długo, gdy tylko usłyszałam o premierze najnowszej książki Dessen. Od razu chciałam ją poznać. Jednak, gdy już tak się stało i nawet zaczęłam lekturę, moja motywacja drastycznie spadła. Nie wiem nawet dlaczego, ale sam początek powieści okazał się… zdecydowanie nie najlepszy. Ciężko było mi się wczytać w tą historię, bo zwyczajnie nie wciągała, a raczej trochę nudziła. Może to za...

LaylaA | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Rzecz jednak w tym, że nie zawsze można mieć wyłącznie to, co doskonałe. Aby nasze życie było prawdziwe, potrzebujemy wszystkiego: dobra i zła, plaży i betonu, znanego i nieznanego, wielkich mówców i małych miasteczek.

Wiem, że już pojawiło się kilka pozycji tej autorki, które zbierały dobre opinie, nie wiem co skusiło mnie akurat na Gwiazdkę z nieba i...

Jeanelle | 2016-07-28
Przeczytana: 26 lipca 2016

Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej to już moje czwarte spotkanie z twórczością Sarah Dessen i ponownie mogę je zaliczyć do udanych. Po takiej ilości książek autorki z jednej strony mogłam się troszeczkę domyślić, o czym będzie ta historia, a z drugiej pisarce nadal udaje się mnie zaskoczyć. Nie zmienia się też to, za co ją uwielbiam i dlatego nadal podtrzymuję to, co napisałam przy okazji recenzji Teraz albo nigdy: Książki tej autorki są tak zwyczajne, że wręcz fascynujące. Dessen tworzy historię, w której nie ma przesadnej egzaltacji lub bagatelizowania przeżyć bohaterów - czytelnik otrzymuje doskonale wyważoną opowieść, z którą bez problemu może się utożsamiać. Bohaterowie mają oczywiście swoje problemy, ale nie padają ofiarą wielkich tragedii czy ogromnego szczęścia i lukrowanego happy endu, co w dobie popularności New Adult zdecydowanie trzeba docenić. Nie zrozumcie mnie źle - też nie zawsze uważam to za wadę, jednak czasami mam ochotę na powieść, która po prostu pozwoli mi...

Katarzyna | 2017-01-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: 2016 rok

"Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej" to druga powieść Sarah Dessen, która zaszczyciła miejsce na moim regale. Po przeczytaniu "Teraz albo nigdy" wiedziałam już z jakim pisaniem mam do czynienia. Nie zniechęciło mnie to, wręcz przeciwnie. Lubię czasami dla odmiany przeczytać coś lekkiego i przyjemnego.

Czytając "Gwiazdkę z nieba.." miałam wrażenie, że cała akcja powieści dzieje się bardzo szybko. Poznajemy historię Emaline, której życie w ciągu kilku miesięcy zmienia się radykalnie. Momentami nie nadążałam za jej problemami, ale starałam się siedzieć na jej ramieniu i być tam razem z nią. Wtedy, gdy całymi dniami smażyła się w miejscu swojej pracy, gdy obsługiwała upierdliwych, zrzędzących klientów domków letniskowych, gdy użerała się ze swoimi przyrodnimi siostrami, gdy chodziła na randki z Lukiem, gdy poznała Theo (tu akurat chciałam nią potrząsnąć i powiedzieć: stop, dalej w to nie brnij), gdy zrywała z Lukiem (a nie mówiłam?) oraz gdy jej dawno niewidziany ojciec nawiedził ją w...

ZaczytanaMajka | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Kiedy byłam mała bardzo często prosiłam tatę o gwiazdkę z nieba. On odpowiadał mi wtedy, że każda spadająca gwiazda to jedno moje marzenie, które kiedyś w przyszłości się spełni. Książka autorstwa Sarah Dessen „Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej” to urocza lekka powieść, która jest idealna na wakacje. Można przy niech odpocząć. Nie jest wymagająca i wprowadza czytelnika w bardzo dobry nastrój.

Czasem mam ochotę odpocząć i sięgam po powieści, które nie wymagają ode mnie dużego nakładu energii, a dzięki nim leżąc w słońcu odpływam i godziny upływają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Książkę, którą dostałam od Wydawnictwa HarperCollins Polska trafiła w mój gust i mam nadzieję, że kiedyś będę miała ponowną okazję spotkać się z tą autorką.

Autor: Sarah Dessen
Tytuł: Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej
Cykl: -
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Strony: 447

„Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej” to...

AniaD | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

W okresie letnim z przyjemnością zatracam się w lekkich powieściach, które mają miło osłodzić mi upalne dni. Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej z początku wydawały się idealnym wyborem lektury. Niestety, nie umiliły mi lipcowych wieczorów.

Czy można mieć wszystko? Emaline jako ambitna przyszła studentka pragnie osiągnąć wiele. Pragnie gwiazdki z nieba i jeszcze więcej. Umożliwia jej to ojciec, który nagle pojawił się w życiu dziewczyny. Bowiem nie uczestniczył w okresie dzieciństwa Emaline. Bohaterka jest zauroczona wielkim światem, tym bardziej, że niebyt lubi swoją dotychczasową prace. Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej jako typowa literatura z gatunku young adult porusza również wątek nastoletniej miłości. W tym przypadku wakacyjnej i nastoletniej miłości. Dziewczyna poznaje młodego...

| 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Sarrah Dessen i jej twórczość to taki mój mały Weltschmerz. Na trzy jej książki, które czytałam, dwie były dobre. Jednak ta słaba pozostawiła taki niesmak, że mimo iż na każdą zapowiedź jej książek jaram się jak kościoły w Norwegii, tak zawsze gdzieś z tyłu mam takie poczucie, żeby się za bardzo nie napalać, bo jeszcze się zawiodę, jak to się stało w przypadku Kogoś takiego jak ty. Opis książki zachęcał mnie jak miód muchę. Z treścią było gorzej, bo wiało nudą bardziej niż w Rosji za cara Mikołaja. Koszmar. Potem jednak dopadłam się do Teraz albo nigdy i przepadłam. Nie mogłam się oderwać od tamtej książki. Bo chociaż to książki dla młodzieży, naprawdę przyjemnie napisane i genialnie do mnie przemawiały. Jak było w przypadku Gwiazdki z nieba i jeszcze więcej? Na początku była gównie irytacja. Generalnie jako leśne stworzenie, trochę skopane przez nędzny żywot, mam uraz do ludzi, którzy mają za duże wymagania od swojego życia.

W przypadku tej książki, główna bohaterka imieniem...