To skomplikowane. Julie

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Cykl: To skomplikowane (tom 1)
Wydawnictwo: OMGBooks
Flat-Out Love
Joanna Dziubińska
Ag2S

Matt jest wysoki, ciemne blond włosy opadają mu na oczy. Nosi koszulkę z napisem: „Nietzsche to mój ziom”. Julie bardzo go lubi. Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała… Ale to za nim szaleje. Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć! W domu Watkinsów zdecydowanie coś nie gra. Rodzice są mili, ale jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB...

Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała… Ale to za nim szaleje.

Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć!

W domu Watkinsów zdecydowanie coś nie gra. Rodzice są mili, ale jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB nawiązuje kontakty łatwiej niż on. Celeste wyraźnie odstaje od rówieśników i ma pewien baaardzo dziwny zwyczaj…

Jest jeszcze najstarszy brat, Finn: zabawny, mądry, wrażliwy, otwarty… Tylko że kompletnie nieosiągalny. Można z nim pogadać tylko na czacie.

Julie, która właśnie zaczęła studia, zamieszkuje właśnie z nimi. Nie przypuszcza, że stanie się kimś ważnym dla rodziny Watkinsów. I że to będzie aż tak skomplikowane.

Jessica Park, bestsellerowa autorka „New York Timesa”. Kiedy nie pisze, pasjami przegląda Facebooka i wymyśla nowe sposoby na pyszne frappuccino.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7608,To-skomplikowane-Julie

Jools | 2019-05-02

-> Recenzja pochodzi z bloga joolsandherbooks.blogspot.com

Nasza główna bohaterka, czyli Julie, wyprowadziła się z domu, by studiować w Bostonie. Sprawy związane z zakwaterowaniem załatwiły z mamą przez internet, ale jak się okazało na miejscu, nie było to dobre rozwiązanie. Zostały oszukane i Julie nie miała gdzie się podziać. Została sama w wielkim, a zarazem obcym mieście. Dziewczyna dzwoni do matki, a ta mówi, że skontaktuje się ze swoją dawną przyjaciółką, która powinna jeszcze mieszkać w tym mieście. I tak trafia do rodziny Watkinsów, która nie do końca jest zwyczajna. Mają oni swoje tajemnice, którymi nie chcą się podzielić. Julie nawiązuje dobre relacje z dziećmi przyjaciółki matki, która przyjęła ją pod swój dach. Celeste, Matt i Finn, bo to mowa właśnie o nich. Nikt nie przypuszczał, że stanie się ona taka ważna dla całej rodziny i pomoże im uporać się z pewnymi problemami.

Nie chciałam czytać tej książki. Okładka mnie odstraszała, ale opinie jednak zachęcały. Poza...

ISA | 2019-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

książka dobra, ale zakończenie takie średnie

Izabela1997 | 2019-03-06

Nie zawsze to co widać na pierwszy rzut oka jest prawdziwe, czasami to tylko maska, którą się zakłada przed innymi żeby zgrywać pozory normalności. Julie pojawia się w domu Watkinsów przez przypadek, ponieważ została oszukana i nie ma się gdzie podziać. Na początku gdy poznaje rodzinę Watkinsów nic nie wzbudza jej podejrzeń wydają się normalną kochającą się rodziną. Ale stopniowo gdy zaczyna ich lepiej poznawać dostrzega że coś jest nie tak, że rodzina coś ukrywa. Co odkryje Julie w związku z rodzinnymi tajemnicami Watkinsów? I co się stanie gdy sekret rodziny wyjdzie na jaw? Czy Julie uda się z powrotem zjednoczyć rodzinę? I czy znajdzie miłość?

kamilciak | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

Świetna historia, ale.. Ale ciężko mi się czytało, nie wiem dlaczego. Coś mnie w niej męczyło. Mimo to, chętnie sięgnęłabym po kolejną część.

lady22 | 2018-09-23

Jak dla mnie zajebista. Bohaterowie nietypowi, zwłaszcza Celeste, którą mimo wszystko polubiłam :) Fajna lekka książka z elementami zabawy ( jak dla mnie). Także polecam.

czytamiogladam | 2018-09-15
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Książka od samego początku nie zachwyca i troszkę mi się dłużyła przez pierwsze rozdziały. Nie jest też jakąś wybitną lekturą, ale było w niej coś takiego, co sprawiało, że musiałam się dowiedzieć co będzie dalej, z każdą kolejną stroną zagłębiając się w historię.

Jest to zdecydowanie pozycja lekka, momentami nawet ciekawa, można się w niej zatracić i chce się dobrnąć do końca, aby dowiedzieć się jakie będzie zakończenie - choć w połowie można już co nie co przewidywać i domniemywać.

Głównych bohaterów nie da się nie lubić, szczególnie małomównego Matta i rozganiętej Celeste, choć książka tak na prawdę ma narrację z perspektywy Julie - głównej bohaterki.

Odnosiłam wiele razy takie dziwne uczucie, jakby Julie niekoniecznie posiadała dar empatii. Powiem więcej, często mnie irytowała swoim zachowaniem. Wtrącała nos w nie swoje sprawy i zachowywała się jakby pozjadała wszystkie rozumy. Zwalam to karb młodego wieku - w sumie jak miałam 18 lat to też myślałam, że wiem więcej niż...

LeeJKPOP | 2018-08-24
Przeczytana: 27 stycznia 2018

zastanawiam się czy nie dać wyższej oceny, polecam ^^

Sajuri | 2018-08-14

Ta książka jest pełna niespodzianek.
Początek nie zachwyca.
Szczerze mówiąc, lektura wydawała mi się dość dziecinna.
Statusy na facebooku? Nawiązania do Twittera?
Wystarczy że świat tym żyje, nie chcę jeszcze o tym czytać.
Chyba, że w jakimś thrillerze psychologicznym.

Nie podobał mi się również powód, dla którego Julia nie chciała zabrać Matta na imprezę. Fakt, Że bardziej obchodziło ją co pomyślą ludzie, których nawet nie zna, niż to co pomyśli przyjaciel, nie świadczy o niej zbyt dobrze.
Nie żeby Matt miał zamiar pójść. Chodzi o samo nastawienie dziewczyny.
To szczegół, który rzuca spory cień na charakter Julii.
Z drugiej strony, nie bała się zabrać ze sobą gdziekolwiek płaskiego Finna.
To już wymagało odrobiny odwagi.

W każdym razie z czasem akcja książki się rozkręca. Nikt niczego nie mówi Julii, ale na pewno coś się dzieję.
No i kwestia Finna...
Wszyscy poza Mattem wydają się być nim oczarowani - przecież to super, że chłopak podróżuje dookoła świata i wszędzie robi...

aannaa | 2018-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Długo krążyłam koło tej książki i może przez to więcej bym od niej oczekiwała. Nie przypadła mi szczególnie do gustu. Dopiero pod koniec zaczeło mi się ją lepiej czytać. Jasne, porusza ważny też temat, ale czegoś jej brakło. Nie zaskoczyło mnie to, że Matt okazał się podszywać pod Finna.
Nie zostanie na długo w mojej pamięci. Chyba, że jako ta na której się zawiodłam.
I raczej nie sięgnę po następną książkę tej autorki, czyli "180 sekund".

kamcia012 | 2018-05-11

Okropnie płytka główna bohaterka, jej postawa skutecznie zniechęca do czytania książki, która właściwie miała całkiem niezły główny wątek (o ile za główny wątek nie uznajemy relacji romantycznych Julie).