Hasta la vista, baby!

Okładka książki Hasta la vista, baby! Tatjana Polakowa
Okładka książki Hasta la vista, baby!
Tatjana Polakowa Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Cykl: Olga Riazancewa (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Olga Riazancewa (tom 6)
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2008-01-01
2008-01-01
9788360192818

Olga Riazancewa lubi kłopoty, więc ochoczo włącza się do śledztwa, kiedy w szpitalu ląduje chłopak, który w malignie zaczął bredzić o killerze.
Mam problem z oceną tej książki, może dlatego, że nie czytałam poprzednich tomów? Jakoś do setnej strony czytanie było męczące i już chciałam zrezygnować, gdy nagle fabuła mnie wciągnęła i bardzo szybko doczytałam do końca.
Chyba poszukam innych tomów- za Olgą nie zatęsknię, ale genialnego Saszkę polubiłam :)

Chyba...

Kolejny tom przygód kryminalno – miłosnych Nietykalnej schizofrenicznej detektyw – amator Olgi uwikłanej w rozgrywki polityczne byłego partnera seksualnego o mentalności psa ogrodnika. Dla urozmaicenia wprowadzony jest Ojciec Chrzestny i były sadystyczny kochanek – cyngiel do wynajęcia. Ta czwórka wzbogaca życie wieczne pewnego rosyjskiego miasta tworząc trupy w ilościach prawie hurtowych. Dla mieszkańców może i interesująco, u mnie wywoływało ziewanie.

Lekkim kryminałom, nawet baedzo dobrym,nie daję zazwyczaj ośmiu gwiazdek. Dla Polakowej robię jednak wyjątek - opowieści o Oldze Riazancewej są naprawdę mistrzowskie! Czytelnik zajdzie w nich rewelacyjną intrygę kryminalną połączoną z bardzo wciągającym wątkiem osobistym głównej bohaterki oraz brutalnymi, acz fascynującymi realiami nowej Rosji, w której granica między biznesem, polityka i światem przestępczym jest nieraz bardzo płynna.

Czyta się jednym tchem - polecam ogromnie!

Ilość stron: 333
To druga książka tej autorki jaką chciałam przeczytać. Pierwszą jednak skończyłam, bo była świetna (polecam „Karaoke dla damy z pieskiem”)Myślałam z opisu na okładce, że ta też taka będzie, ale niestety doszłam tylko do 50 strony. Treść nudna, nie zachęca do dalszej lektury.

Ilość stron: 333

Główna bohaterka Olga wplątuje się, jak mi się wydaje, po raz kolejny w sprawy biznesowo- mafijne, ponieważ postanawia wyjaśnić kilka wątków mogących zagrozić jej znajomym. Śledztwo w poszukiwaniu płatnego zabójcy przeradza się w śledztwo w sprawie o morderstwo. W to wszystko wplątuje się tajemniczy nieznajomy, który okazuje się zupełnie tajemniczym znajomym. Książka jest niestety nienajlepsza na początek, bo „Hasta la vista, baby” to już tom szósty, więc paru rzeczy nie zrozumiałam do końca, ogólnie jednak bardzo dobra lektura. Wciągająca akcja, zabawna, pełna ironii bohaterka, mająca kontakty w świecie biznesu, mafii, policji. Mam teraz nieodpartą ochotę zawrzeć dogłębniejszą znajomość z panią Olgą, czyli poszukać całej serii napisanej przez Polakową.

• Tatiana Polakowa
  • Literatura rosyjska

Dodaj cytat z książki Hasta la vista, baby!