9788360192818

Czarne chmury gromadzą się nad głową Olgi Siergiejewny Riazancewej. Pobity na ulicy chłopak majaczy o nasłanym zabójcy, który ma się pojawić w mieście, a dowódca ochrony Dziadka, łarionow, jest przekonany, że celem będzie właśnie jego zwierzchnik. Olga nie wierzy za bardzo w przeczucia łarionowa, ale kiedy jedzie do szpitala przyjrzeć się pobitemu, znajduje go z kulą w piersi...

gwiazdka | 2013-08-01
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Główna bohaterka Olga wplątuje się, jak mi się wydaje, po raz kolejny w sprawy biznesowo- mafijne, ponieważ postanawia wyjaśnić kilka wątków mogących zagrozić jej znajomym. Śledztwo w poszukiwaniu płatnego zabójcy przeradza się w śledztwo w sprawie o morderstwo. W to wszystko wplątuje się tajemniczy nieznajomy, który okazuje się zupełnie tajemniczym znajomym. Książka jest niestety nienajlepsza na początek, bo „Hasta la vista, baby” to już tom szósty, więc paru rzeczy nie zrozumiałam do końca, ogólnie jednak bardzo dobra lektura. Wciągająca akcja, zabawna, pełna ironii bohaterka, mająca kontakty w świecie biznesu, mafii, policji. Mam teraz nieodpartą ochotę zawrzeć dogłębniejszą znajomość z panią Olgą, czyli poszukać całej serii napisanej przez Polakową.

psztymucella | 2015-10-02

Lekkim kryminałom, nawet baedzo dobrym,nie daję zazwyczaj ośmiu gwiazdek. Dla Polakowej robię jednak wyjątek - opowieści o Oldze Riazancewej są naprawdę mistrzowskie! Czytelnik zajdzie w nich rewelacyjną intrygę kryminalną połączoną z bardzo wciągającym wątkiem osobistym głównej bohaterki oraz brutalnymi, acz fascynującymi realiami nowej Rosji, w której granica między biznesem, polityka i światem przestępczym jest nieraz bardzo płynna.

Czyta się jednym tchem - polecam ogromnie!

Ilość stron: 333
To druga książka tej autorki jaką chciałam przeczytać. Pierwszą jednak skończyłam, bo była świetna (polecam „Karaoke dla damy z pieskiem”)Myślałam z opisu na okładce, że ta też taka będzie, ale niestety doszłam tylko do 50 strony. Treść nudna, nie zachęca do dalszej lektury.

sylvi_72 | 2016-12-06
natalacz | 2016-11-19