Samotność Detektywa Diamonda

Wydawnictwo: Amber
Diamond Solitaire
9788324132065
literatura angielska

Wysmakowany - pełen niekonwencjonalnych postaci i wyrafinowanego humoru - kryminał wybitnego angielskiego autora uhonorowanego 17 najbardziej prestiżowymi brytyjskimi i europejskimi nagrodami gatunku. Peter Diamond, ostatni prawdziwy detektyw, został zwolniony z policji za pobicie podejrzanego. Gliniarz z niezłomnymi zasadami, który nie ufa komputerom i zdobyczom techniki, źle się czuje jako...

Peter Diamond, ostatni prawdziwy detektyw, został zwolniony z policji za pobicie podejrzanego. Gliniarz z niezłomnymi zasadami, który nie ufa komputerom i zdobyczom techniki, źle się czuje jako bezrobotny. Nie lepiej też jako ochroniarz w Harrodsie. Tu na nic się zda jego sztuka dedukcji. Zwłaszcza gdy w nocy rozlega się alarm, stawiając na nogi londyńską policję. Czyżby strażnik Diamond wpuścił terrorystę lub włamywacza? Nie – po prostu nie zauważył małej dziewczynki.

Intuicja podpowiada Diamondowi, że za tajemniczym porzuceniem dziecka kryje się coś więcej. Zwłaszcza kiedy dziewczynka znika. Diamond rozpoczyna własne nieoficjalne śledztwo, które zawiedzie go na dwa kontynenty i w świat wielkich afer.

źródło opisu: Amber, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Anna | 2012-08-16
Przeczytana: luty 2011

Rewelacyjny kryminał! Jak dla mnie jest to "klasyka gatunku", po którą należy sięgnąć. Polecam!

Like_a_Storm | 2016-02-10
Przeczytana: 2012 rok

Nasz bohater został zwolniony z policji za pobicie podejrzanego. Gliniarz źle się czuje jako bezrobotny. Nie lepiej też jako ochroniarz w Harrodsie. Tu na nic się zda jego sztuka dedukcji. Zwłaszcza gdy w nocy rozlega się alarm, stawiając na nogi londyńską policję. Czyżby strażnik Diamond wpuścił terrorystę lub włamywacza? Nie – po prostu nie zauważył małej dziewczynki. Dziewczynki, której nikt nie szuka, która nie mówi, tylko rysuje dziwne symbole. Intuicja podpowiada, że za tajemniczym porzuceniem dziecka kryje się coś więcej. Zwłaszcza kiedy dziewczynka znika. Mężczyzna rozpoczyna własne nieoficjalne śledztwo, które zawiedzie go na dwa kontynenty i w świat wielkich afer.

Wyrafinowanie – słowo, którym określam powieść Lovesey’a. Mamy do czynienia z akcją rodem z thrillera lub nawet pogranicza horroru – tajemnicza dziewczynka rysująca dziwne symbole, skrywająca jakiś sekret. Jakby tego było mało, pole do popisu Diamonda jest nieco ograniczone – w końcu został on zwolniony,...

kl1976 | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Kolejna część perypetii detektywa Diamonda ,od początku coś się dzieje ,powoli ale dzieje,przeczytałam książkę z większą przyjemnością niż tom 1,wciągnęła mnie a to już coś co daje jej dużego plusa...

>20/52<

djuk | 2014-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Kolejna historia o Diamondzie - i po raz kolejny świetnie wymyślony bohater w śledztwie, które nie zachwyca ani przebiegiem, ani zakończeniem...

Magdalena | 2012-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Lubię detektywa Diamonda, ale zdecydowanie nie w tej książce. Strasznie nudnawa, już brakowało mi sił żeby ją skończyć.

nicholas | 2012-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 12 marca 2012

Diamond jest dobry. Robi swoje i nie nudzi przy tym czytelnika. Warto przeczytac cale serie o detektywie Diamondzie.

Jagosza | 2014-09-05
Przeczytana: lipiec 2014

Chociaż fabula rozkręca się powoli to książkę przyjemnie się czyta. Dodatkowym plusem jest niebanalna fabuła.

Henioo | 2013-09-16
Przeczytana: marzec 2012

Dokładnie nie pamiętam treści, ale kojarzę, że książka nawet mi się spodobała.

bernadeta1233 | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Oszałamiająca proza to to nie jest. Chyba, że winę zrzucę na tłumacza:)

Andrzej Żubka | 2015-03-27

Dobrze się czytało, solidna książka ale bez fajerwerków.