Kolekcjoner

Tłumaczenie: Aleksander Janowski
Wydawnictwo: REA-SJ
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ElViento

Lena, Joker, Poeta i Wojownik - prywatni detektywi - zajmują się wykrywaniem sprawców przestępstw. Często zwracają się do nich ludzie rozczarowani pracą policji. Tak było i tym razem. Zamordowano znanego malarza i kolekcjonera, Natana Lotmana oraz członków jego najbliższej rodziny. Przy życiu została tylko wnuczka Nadia. Kto i za co pozbawił ich życia w tak okrutny sposób? Po rozmowach z przyjaciółmi i znajomymi ofiar stało się
jasne - Lotmanowi nie był raczej aniołem i bez wątpienia narobił sobie wielu wrogów. W dodatku dwie noce z rzędu ktoś wiesza na oknach Maksymiliana Bergmana, pseudo Joker, martwe ptaki. To jawne ostrzeżenie! Ale przed czym? Lenę ogarnia paniczny lęk. Usiłując przeniknąć przeszłość Jokera, wpada w pułapkę. Jej życie zawisło na włosku?

O Tatianie Polakowej można powiedzieć krótko, maksymalnie spełnione życie! Skromna wychowawczyni przedszkolna marzyła o pisaniu kryminałów. Spróbowała i odniosła sukces. Przygodę ma we krwi, dlatego jej kryminały czyta się jak powieści awanturnicze. Bohaterki Polakowej są inteligentne, piękne i przewrotne. Uporczywie dążą do celu. Ich życie to niemal kolejka górska - niebezpieczna gra, podjęta z własnej inicjatywy.

Pisarka umiejętnie buduje skomplikowaną intrygę, obfitującą w zaskakujące zwroty akcji i niewiarygodne wręcz przygody bohaterek. Okrasza swoje historie subtelnym humorem, wzbogaca w głębokie przeżycia duchowe oraz, naturalnie, pasjonujące wątki miłosne.

źródło opisu: bonito.pl

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/card/b3/T240866.jpg

ElViento | 2017-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 19 lutego 2017

Przyzwoita książka, dość wciągająca. Bez ochów i achów, ale ciekawa.

Hope | 2017-03-05
Kate | 2017-09-10