Wir Pacyfiku

Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Pacyfic Vortex
dirk pitt, numa
qhta

Supernowoczesny amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym znika bez śladu podczas próbnego rejsu na Pacyfiku. Nikt więcej nie zobaczy "Starbucka" ani nikogo ze stu sześćdziesięciu ludzi z jego załogi... Major Dirk Pitt, dyrektor operacji specjalnych Narodowej Agencji Badań Morskich i Podwodnych NUMA, wyrusza z grupą ratunkową na poszukiwania. Ich rezultat przekracza najśmielsze wyobrażenia..

źródło opisu: Amber, 2014

źródło okładki: www.empik.com

fik | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

Powieści pana Cusslera zawsze pozytywnie wpływały na mój nastrój, nieskomplikowane cztadło z przewidywalnym przebiegiem akcji i niezrównanym Pittem-Bondem. I ta książka stanowi dobrą odskocznię od realnego świata.

Krzysiek | 2019-05-28
Przeczytana: 2018 rok

Fajna historia, rozpoczynający cykl Dirka Pitta. Przyjemnie czytało się o Hawajach, gdy u nas nastała jesień.

Anksunamun | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019

"Wir Pacyfiku" to klasyka literatury sensacyjno-przygodowej: przystojnego głównego bohatera, Dirka Pitta, nawet w obliczu zagrożenia nie opuszcza odwaga, spryt, ani poczucie humoru, gdy wraz z wiernym towarzyszem próbuje powstrzymać od niecnych zamiarów swego złego oponenta z rodzaju typowych czarnych charakterów. Tego typu historie wszyscy znają doskonale z filmów z Jamesem Bondem. Tutaj też zresztą mamy bohaterki, które co do jednej muszą być niezwykle piękne i seksowne, oraz zasugerowany związek emocjonalny z jedną z nich - muszę przyznać, że na tym akurat polu Cussler poległ z kretesem, gdyż opisany romans był bardzo naiwny i płytki, wręcz śmiesznie groteskowy. Poza tym jednak cała historia dosyć mi się spodobała: było niebezpieczeństwo, strzelanki, wyścig z czasem.
Na tle innych przeczytanych przeze mnie przygodówek "Wir Pacyfiku" nie wypada najgorzej (jest o wiele bardziej wiarygodny niż na przykład cykl McDermotta), jednak moim zdecydowanym faworytem w tym gatunku nadal...

bw38031 | 2019-01-29
Przeczytana: 18 stycznia 2019

RECENZJA W 5 ZDANIACH:

Na książkę, a raczej na całą serię, trafiłem, szukając czegoś podobnego do książek Dana Browna. I w teorii wszystko tutaj jest: inteligentny bohater, sprawny fizycznie, ale nie niezniszczalny; legenda, która okazuje się rzeczywistością; ciekawy przeciwnik i jego motywacje; piękna kobieta. Każdy rozdział kończy się w kulminacyjnym punkcie, tak, że chcemy czytać dalej. Jednak... książka jest ot taka, do poczytania i zapomnienia po chwili, trzyma w napięciu, ale nie zostawia jakiegoś długiego odcisku na umyśle. Zachęciła mnie jednak do przeczytania następnych części serii i innych serii autora - Wir Pacyfiku jest jego pierwszą książką, więc być może następne będą lepsze.

LwiaNerka | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

To taki specyficzny gatunek książki. Czyta się ją jednym tchem i nie sposób się oderwać (przeczytałem w jeden dzień), ale wartości merytorycznej nie ma w niej zbyt dużo. Tyle, że w istocie nie o wartość w tym przypadku chodzi, a o czystą przyjemność czytania. Szybka akcja, piękne kobiety, bohater, który wychodzi cało z każdej opresji. W sumie mogłaby to być kolejna opowieść o 007. Nawet historia trzyma się kupy i jest całkiem prawdopodobna, chociaż z początku myślałem, że będą to jakieś ufopodobne sprawy. Jak ktoś chce przemile spędzić kilka godzin, to szczerze można tę książkę polecić.

Ania Mróz | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Autorem zainteresowałam się gdy doszły mnie słych, że porównywany jest do niego James Rollins. I choć po tej części raczej tak nie sądzę to muszę przyznać że sam w sobie jest całkiem niezły.
Same książki są napisane już jakiś czas temu i czuć to w tekście. Nie jestem przyzwyczajona do tego typu powieści i czasem miałam wrażenie że autor (bohater) się wyśmiewa z czytelnika, ale jak już się "wrobiłam" w tę książkę to mi przeszło.
Historia ciekawa, akcja szybko się toczy, nie ma mowy o nudzie. Wyrazisty bohater. Zdecydowanie na tak.
Polecam. :)

| 2018-02-01
Przeczytana: luty 2018

„Wir Pacyfiku” to powieść przygodowo - sensacyjna idealna dla czytelnika poszukującego odprężenia, relaksu i dobrej rozrywki. Z pewnością nie jest to książka dla ambitnych czytelników, którzy lubię analizować treść, rozwodzić się nad kunsztem literackim autora, badać aspekt psychologiczny czy analizować inne walory książki, bo tego się tu po prostu nie znajdzie. Jak przyznaje sam autor w przedmowie powieść, "Wir Pacyfiku" ma przede wszystkim dostarczyć odbiorcy parę godzin doskonałej rozrywki i w tym aspekcie książka sprawdza się doskonale. Pomimo iż nie jest to dzieło wybitne zachęcam do przeczytania tej powieści, ponieważ będziemy uczestnikami niezwykłej przygody, wartkiej akcji i szczęśliwego zakończenia oczywiście dla głównego bohatera Dirka Pitta i jego przyjaciół.
Akcja powieści ma miejsce na Pacyfiku gdzie w tajemniczych okolicznościach ginie najnowocześniejszy okręt podwodny „Starbuck” Departamentu Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Ostatni sygnał nadany przez...

ala | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

świetna książka, cały czas trzyma czytelnika w napięciu, nieprzewidywalna. gorąco polecam.

wujaniek | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Moje pierwsze spotkanie z książka Cusslera. Powieść typowo męska jest twardy koleś, piękne kobiety niesamowite historie. Jak dla mnie książka na wakacje, poczytac na lezaku.

Jasna | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 12 marca 2017

Wir Pacyfiku to powieść przygodowo-sensacyjna a wyidealizowanym Dirk Pitt daje radę ... niezależnie od okoliczności. Książka z lekką fabułą, bez zawiłej intrygi ... takie czytadło. Fajnie się czyta, więc polecam.