Święty kamień

Cykl: Oregon (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Oregon Chronicles: Sacred Stone

Inne wydania

Grenlandia. Amerykański naukowiec natrafia w lodowej grocie na tajemniczy obiekt sprzed tysięcy lat. Londyn. Arabscy terroryści planują atak podczas sylwestrowego koncertu Eltona Johna. Arabia Saudyjska. Opętany żądzą zemsty amerykański miliarder celuje w samo serce islamu: w pielgrzymów zmierzających do Mekki i Czarny Kamień, najświętsze miejsce muzułmanów. Jeśli on i terroryści zrealizują...

Jeśli on i terroryści zrealizują swe cele, miliony ludzi straci życie. A jeśli wykorzystają tajną broń – grenlandzkie znalezisko – nikt już nie będzie bezpieczny…

Jedyną nadzieją dla świata jest „Oregon”. Splatając brawurową akcję z historią i najnowocześniejszą techniką, mistrz sensacji i przygody trzyma nas w najwyższym napięciu, gdy kapitan Cabrillo, bohater Złotego Buddy, i jego załoga prowadzą śmiertelny wyścig z czasem...

wiejskifilozof | 2016-07-08

Clive Cussler,jeden z moich ulubionych pisarzy.
Czytałem,jego większość książek.Ale,zanim przyszedłem na Lubimy Czytać.Tak więc nie wszystkie są zapisane.
Święty Kamień,to symbol islamu.Mówiąc delikatnie,nie przepadam za to religią.

Dlatego do książki podszedłem troszkę ostrożnie.
Bo,za czytaniem o muzułmanach nie przepadam.
Tymczasem,proszę bardzo dostaje naprawdę.Świętny tekst,bardzo dobrą akcję.
Autor prowadzi nas przez niemal pół świata.
Jesteśmy i w Islandii,Katarze,RPA.
Może,troszkę brakowało mi morskich przygód.
Ale,cóż tak.Dawno nie czytałem Cusslera,że i to mi się podobało.

Nicość | 2015-02-19

Dobry kawałek powieści przygodowo-sensacyjnej ;)

Inez | 2014-03-30
Przeczytana: 19 marca 2014

,,Swiety kamien,, Clive Cusslera, to ksiazka trzymajaca czytelnika w najwyzszym napieciu. Autor splata brawurowa akcje z historia i najnowoczesniejsza technika. Ladnie polaczone wydarzenia, znalezienia w lodowej grocie w Grenlandii przez amerykanskiego naukowca tajemniczego obiektu sprzed tysiaca lat, z planowanym w Londynie atakiem arabskich terrorystow podczas koncertu Eltona Johna. Do tych wydarzen swietnie wpleciony watek opetanego zadza zemsty amerykanskiego miliardera, ktory celuje w samo serce islamu; w pielgrzymow zmierzajacych do Mekki i Czarny Kamien, najswietsze miejsce muzulmanow w Arabii Saudyjskiej. Choc bohaterowie ksiazki nie sa postaciami barwnymi, poniewaz sa to wojskowi i osoby na wysokich stanowiskach rzadowych bardzo mi sie spodobaly.
Sam autor Clive Cussler to mistrz sensacji i przygody.
Plusem dla ksiazki jest zrecznie przekazana czytelnikowi wiedza na temat islamu i przygotowan do przyjecia pielgrzymow spieszacych do Mekki. Laika, ktorym bedzie kazdy nie...

fik | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

jak każda powieść Cusslera bardzo szybka bardzo dobra i naprawdę warto przeczytać

Łukasz92 | 2015-10-27
Przeczytana: 26 października 2015

Książka jest jak najbardziej w stylu Cussler'a. Akcja nie zwalnia nawet na chwile. Zagrożenie świata przez terroryzm w różnym wydaniu, tym razem nie tylko muzułmanie okazują się terrorystami ale również pewien amerykański miliarder. Dobra lekka opowieść do poczytania przed snem. Minusem jest tu jednak jednowątkowość i zakończenie które można przewidzieć już na początku książki, jednak droga do niego jest już naszpikowana zwrotami akcji. Serdecznie polecam wszystkim fanom autora a także tym którzy dopiero pragną go poznać, choć w tym wypadku radziłbym rozpocząć przygodę z Oregonem od poprzedniej części cyklu.

Karolina | 2014-12-24
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Setki lat temu Eryk Rudy wraz ze swoimi Wikingami znajduje radioaktywny meteoryt. Ukrywa go budując mu swoiste miejsce kultu nie podejrzewając, że w przyszłości posłuży on jako klucz do aż dwóch ataków terrorystycznym. Tym razem załoga Oregona musi przeciwstawić się arabskim terrorystom planującym wysadzenie Londynu oraz szalonemu miliarderowi chcącemu uderzyć w serce islamu. Przyznam się, że momentami trochę gubiłam się kto pracuje nad czym (bardzo pomocna lista postaci na początku książki, z której to skwapliwie korzystałam). Plusem jest to, że gdy zagadka się rozwiązuje, historia wciąż trzyma w napięciu. W końcu nie można dopuścić do katastrofy. Jak zwykle fajnie napisana sensacja w wykonaniu Cliva Cusslera.

Miras | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Czyta się całkiem dobrze, choć czegoś mi tu brakuje.
Nr 14/52/2015

Dzieckokwiatu | 2010-06-26
Na półkach: Przeczytane, Książki 2010
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Jeśli chodzi o fabułę to jest okey. Nie nudziłam się czytając tą książkę. Tak, zajmująca, interesująca historia. Trochę, jak dobry film sensacyjny, amerykański. Gorzej tutaj z kreacją bohaterów: każdy taki bezbarwny. Jako czytelnik nie poczułam sympatii do żadnej z postaci, a co za tym idzie akcje, zagrożenia przyjmowałam bez emocji.Przeszkadzało mi jeszcze tłumaczenie drogi... No nie wiem jak to ująć, więc zacytuje: "pojechał A5, by dotrzeć do m10, skręcił w e3 i pojechał prosto 6f". Nie znam Londynu i mało kto tak zna. Mógł sobie to odpuścić, bo komicznie się to czyta.

emi | 2014-09-17
Przeczytana: 15 września 2014

Książka naprawdę ciekawa, bardzo dobrze się czyta. Historia może miejscami trochę "naciągana", ale i tak gorąco polecam.

Macmax36 | 2012-07-23
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Nie polecam, akcja może i szybka,ale mocno chaotyczna. Poza tym nie mogła mnie ta książka zbytnio wciągnąć. Końcówka też przewidywalna i zbyt prosta.