Zgłosuj na książki roku 2017

Wir Pacyfiku

Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Pacific Vortex
przygodowa

Klasyka powieści przygodowej Supernowoczesny amerykański okręt podwodny znika z radarów podczas próbnego rejsu na Pacyfiku. Ostatni sygnał nadał z osnutego złą sławą rejonu, gdzie od trzydziestu lat statki giną bez śladu. Akcja poszukiwawcza nie daje rezultatu. Nikt więcej nie zobaczy „Starbucka” ani nikogo ze stu sześćdziesięciu ludzi jego załogi… Major Dirk Pitt i ekipa NUMA wyruszają na...

Klasyka powieści przygodowej

Major Dirk Pitt i ekipa NUMA wyruszają na poszukiwania. Stawką jest bezpieczeństwo Ameryki. Nie przypuszczają, że rozpoczynają szaleńczy wyścig z czasem – od Hawajów do zatopionej starożytnej wyspy, która kryje niewyobrażalną tajemnicę...

CLIVE CUSSLER, najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieści przygodowo-sensacyjnych świata. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam jest uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt .
Clive Cussler to jedyny autor, który od 40 lat nie schodzi ze szczytu list bestsellerów. W każdym tygodniu jego książki są w Top 10 „New York Timesa”. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach.
Na każdą jego powieść czekają niecierpliwie wierni czytelnicy w każdym wieku. I każda zdobywa nowych miłośników.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literacki...»

gwiazdka | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 14 lipca 2015

Pierwsza z serii przygód Dirka Pitta i muszę przyznać, że początek był udany. Autor nie zanudzał mnie szczegółami budowy i działania wszelkich maszyn, za to zaserwował sporą dawkę interesujących wydarzeń, tajemnicę, szczęśliwe rozwiązanie i oczywiście piękne dziewczyny. Książka należy do serii nazywanej przeze mnie: „zabili go i uciekł”, więc polecam ją miłośnikom właśnie tego typu literatury, dużo przygód, dzielny bohater, któremu zawsze się udaje, a dobro zawsze zwycięża. Bardzo dobra jako przerywnik na wakacje.

Captain_Jack | 2018-02-01
Przeczytana: luty 2018

„Wir Pacyfiku” to powieść przygodowo - sensacyjna idealna dla czytelnika poszukującego odprężenia, relaksu i dobrej rozrywki. Z pewnością nie jest to książka dla ambitnych czytelników, którzy lubię analizować treść, rozwodzić się nad kunsztem literackim autora, badać aspekt psychologiczny czy analizować inne walory książki, bo tego się tu po prostu nie znajdzie. Jak przyznaje sam autor w przedmowie powieść, "Wir Pacyfiku" ma przede wszystkim dostarczyć odbiorcy parę godzin doskonałej rozrywki i w tym aspekcie książka sprawdza się doskonale. Pomimo iż nie jest to dzieło wybitne zachęcam do przeczytania tej powieści, ponieważ będziemy uczestnikami niezwykłej przygody, wartkiej akcji i szczęśliwego zakończenia oczywiście dla głównego bohatera Dirka Pitta i jego przyjaciół.
Akcja powieści ma miejsce na Pacyfiku gdzie w tajemniczych okolicznościach ginie najnowocześniejszy okręt podwodny „Starbuck” Departamentu Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Ostatni sygnał nadany przez...

| 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Powrót po wielu latach do książek autorstwa Clive Cusslera okazał się bardzo przyjemny. Książka „Wir Pacyfiku” od dłuższego czasu stanowiła dla mnie jedną z tych literackich pozycji, którą powinienem przeczytać.
Nie dlatego bynajmniej, że jest to jakaś wybitna, wielka światowa literatura ale czyta się ją przy odpowiednim nastawieniu bardzo przyjemnie.
Powieść jest reprezentantem gatunku literatury komercyjnej bez artystycznych ambicji.
Zawarty jest w niej pewien wątek fabularny, który chciałem przeczytać i poznać gdyż autor zaskakując wszystkich swoich czytelników wraca do niego po 20 latach.
Książka ta jak każda, którą podpisuje Cussler to worek pełen zwrotów akcji, szybkiego tempa, wspanialej niezwykłej przygody oraz historii szytej naprawdę grubymi nićmi :)
Główny bohater Dirk Pitt to połączenie Indiany Jonesa i James Bonda. Facet wychodzi cało (nie licząc wielu doznanych kontuzji podczas ratowania świta i pięknych kobiet) z każdej opresji. Schemat każdej historii jest...

Trochę się zawiodłam na autorze. Wiem, że powieści Cusslera nie są idealne, ale tym razem ilość wad znacznie przekroczyła ilość zalet. Była przewidywalna aż do bólu, sztuczna, gdyż głównemu bohaterowi wszystko udawało się aż nazbyt łatwo, a wątek miłosny banalny, nużący i zbyt melodramatyczny. Zdecydowanie odradzam i polecam sięgnąć po inne książki autora.

Czytane jakieś czasu, jako moje pierwsze takie książki przygodowo-sensacyjne. Robiły na mnie wrażenie, chociaż czasami bywają naiwne, a główny bohater niewiarygodny, nad mocarny czasem. Ale i tak do dziś kontynuuje swoją przygodę z panem Cusslerem.

Dobra powieść sensacyjno-przygodowa, chociaż czasami zbyt niewiarygodna.

cordiale | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

[recenzja pierwotnie ukazała się na moim blogu: http://zapomnianypokoj.blogspot.com/ ]

W tajemniczych okolicznościach na Oceanie Spokojnym ginie najnowocześniejszy okręt podwodny jaki został stworzony przez Stany Zjednoczone. Ostatni sygnał nadany przez jednostkę pochodził z osnutego złą sławą rejonu zwanego „wirem hawajskim”. Jest to miejsce (podobnie jak znany Trójkąt Bermudzki) gdzie często notuje się liczne zaginięcia statków. Pomimo akcji poszukiwawczej zakrojonej na szeroką skalę nie znaleziono najmniejszego śladu po jednostce USS Navy.

Głównym bohaterem powieści jest Dirk Pitt (postać rozpoznawalna chociażby z ekranizacji jednej z książek Cussler'a pt. „Sahara”). Pitt jest typowym bohaterem znanym nie tylko z literatury przygodowej ale i z amerykańskich filmów. Przystojny, dobrze zbudowany, inteligentny, cyniczny, ujmujący, posiadający powodzenie u kobiet żołnierz (posiada stopień majora). Krótko mówiąc typ, który łączy w sobie Rambo, Indiana Jones'a, Roberta Langdona i...

Pierwszy raz sięgnęłam po powieść tego autora i bardzo mi się spodobała. To powieść bardzo lekka, przyjemna, fabuła wciąga. Niczego więcej nie od niej nie oczekiwałam, a w autobusie sprawdziła się świetnie. Na pewno sięgnę jeszcze po kilka powieści pisarza :)

Mel | 2014-04-14

Niezbyt zachęcający początek długiej serii. Banalne i przewidywalne. Podobno dalsze części lepsze. Może kiedyś będę kontynuować.

Foxtrot | 2015-06-18

Do książki mam duży sentyment. Właściwie była to pierwsza poważna przeczytana książka w zalewie lektur szkolnych, które mnie nie interesowały (z drobnymi wyjątkami). Dawno temu to było i wtedy książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ciekawa fabuła, tajemnica, nietypowy główny bohater i zaginięcie okrętu podwodnego. Na tamte czasy to była wspaniała książka dla mnie i dałbym jej maksymalną ocenę. Jednak z perspektywy czasu zauważam, że książka, choć nadal ciekawa, jest przewidywalna i w paru momentach po prostu nudna i uproszczona.
Ale pomimo tego polecam przeczytać książkę osobom, które zaczynają przygodę z powieściami Cusslera. Ja dzięki tej książce zostałem wielkim fanem pisarza. I pomimo tego, że książkę przeczytałem parę razy nadal,z sentymentu, wracam do niej.