Wir Pacyfiku

Pacific Vortex
Dirk Pitt, sensacja, okręt podwodny,
alex2586

Inne wydania

Supernowoczesny okręt podwodny USS Navy o napędzie atomowym znika w tajemniczych okolicznościach podczas próbnego rejsu na Pacyfiku, z dala od szlaków żeglugowych. Major Dirk Pitt z grupą ratunkową wyrusza na poszukiwania. Ich rezultat przekracza najśmielsze wyobrażenia...

źródło opisu: Amber

gwiazdka | 2015-07-14
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2015

Pierwsza z serii przygód Dirka Pitta i muszę przyznać, że początek był udany. Autor nie zanudzał mnie szczegółami budowy i działania wszelkich maszyn, za to zaserwował sporą dawkę interesujących wydarzeń, tajemnicę, szczęśliwe rozwiązanie i oczywiście piękne dziewczyny. Książka należy do serii nazywanej przeze mnie: „zabili go i uciekł”, więc polecam ją miłośnikom właśnie tego typu literatury, dużo przygód, dzielny bohater, któremu zawsze się udaje, a dobro zawsze zwycięża. Bardzo dobra jako przerywnik na wakacje.

| 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Powrót po wielu latach do książek autorstwa Clive Cusslera okazał się bardzo przyjemny. Książka „Wir Pacyfiku” od dłuższego czasu stanowiła dla mnie jedną z tych literackich pozycji, którą powinienem przeczytać.
Nie dlatego bynajmniej, że jest to jakaś wybitna, wielka światowa literatura ale czyta się ją przy odpowiednim nastawieniu bardzo przyjemnie.
Powieść jest reprezentantem gatunku literatury komercyjnej bez artystycznych ambicji.
Zawarty jest w niej pewien wątek fabularny, który chciałem przeczytać i poznać gdyż autor zaskakując wszystkich swoich czytelników wraca do niego po 20 latach.
Książka ta jak każda, którą podpisuje Cussler to worek pełen zwrotów akcji, szybkiego tempa, wspanialej niezwykłej przygody oraz historii szytej naprawdę grubymi nićmi :)
Główny bohater Dirk Pitt to połączenie Indiany Jonesa i James Bonda. Facet wychodzi cało (nie licząc wielu doznanych kontuzji podczas ratowania świta i pięknych kobiet) z każdej opresji. Schemat każdej historii jest...

Trochę się zawiodłam na autorze. Wiem, że powieści Cusslera nie są idealne, ale tym razem ilość wad znacznie przekroczyła ilość zalet. Była przewidywalna aż do bólu, sztuczna, gdyż głównemu bohaterowi wszystko udawało się aż nazbyt łatwo, a wątek miłosny banalny, nużący i zbyt melodramatyczny. Zdecydowanie odradzam i polecam sięgnąć po inne książki autora.

Czytane jakieś czasu, jako moje pierwsze takie książki przygodowo-sensacyjne. Robiły na mnie wrażenie, chociaż czasami bywają naiwne, a główny bohater niewiarygodny, nad mocarny czasem. Ale i tak do dziś kontynuuje swoją przygodę z panem Cusslerem.

Dobra powieść sensacyjno-przygodowa, chociaż czasami zbyt niewiarygodna.

cordiale | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

[recenzja pierwotnie ukazała się na moim blogu: http://zapomnianypokoj.blogspot.com/ ]

W tajemniczych okolicznościach na Oceanie Spokojnym ginie najnowocześniejszy okręt podwodny jaki został stworzony przez Stany Zjednoczone. Ostatni sygnał nadany przez jednostkę pochodził z osnutego złą sławą rejonu zwanego „wirem hawajskim”. Jest to miejsce (podobnie jak znany Trójkąt Bermudzki) gdzie często notuje się liczne zaginięcia statków. Pomimo akcji poszukiwawczej zakrojonej na szeroką skalę nie znaleziono najmniejszego śladu po jednostce USS Navy.

Głównym bohaterem powieści jest Dirk Pitt (postać rozpoznawalna chociażby z ekranizacji jednej z książek Cussler'a pt. „Sahara”). Pitt jest typowym bohaterem znanym nie tylko z literatury przygodowej ale i z amerykańskich filmów. Przystojny, dobrze zbudowany, inteligentny, cyniczny, ujmujący, posiadający powodzenie u kobiet żołnierz (posiada stopień majora). Krótko mówiąc typ, który łączy w sobie Rambo, Indiana Jones'a, Roberta Langdona i...

Pierwszy raz sięgnęłam po powieść tego autora i bardzo mi się spodobała. To powieść bardzo lekka, przyjemna, fabuła wciąga. Niczego więcej nie od niej nie oczekiwałam, a w autobusie sprawdziła się świetnie. Na pewno sięgnę jeszcze po kilka powieści pisarza :)

Mel | 2014-04-14

Niezbyt zachęcający początek długiej serii. Banalne i przewidywalne. Podobno dalsze części lepsze. Może kiedyś będę kontynuować.

Foxtrot | 2015-06-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Do książki mam duży sentyment. Właściwie była to pierwsza poważna przeczytana książka w zalewie lektur szkolnych, które mnie nie interesowały (z drobnymi wyjątkami). Dawno temu to było i wtedy książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ciekawa fabuła, tajemnica, nietypowy główny bohater i zaginięcie okrętu podwodnego. Na tamte czasy to była wspaniała książka dla mnie i dałbym jej maksymalną ocenę. Jednak z perspektywy czasu zauważam, że książka, choć nadal ciekawa, jest przewidywalna i w paru momentach po prostu nudna i uproszczona.
Ale pomimo tego polecam przeczytać książkę osobom, które zaczynają przygodę z powieściami Cusslera. Ja dzięki tej książce zostałem wielkim fanem pisarza. I pomimo tego, że książkę przeczytałem parę razy nadal,z sentymentu, wracam do niej.

Betoniarka | 2015-09-04
Przeczytana: wrzesień 2015

Od zawsze fascynowały mnie łodzie podwodne i bezkres oceanu, takie trochę ze mnie wodne zwierzę. Kiedy zaczęłam czytać "Wir Pacyfiku" aż zatarłam ręce w oczekiwaniu na mnóstwo ekscytujących morskich scen. I nie zawiodłam się. Sensacyjne książki nie należą do moich ulubionych, ale Dirk Pitt w pierwszej odsłonie słynnej serii daje radę. Polecam.