Wir Pacyfiku

Wydawnictwo: Amber
Pacific Vortex
Dirk Pitt, sensacja, okręt podwodny,
alex2586

Supernowoczesny okręt podwodny USS Navy o napędzie atomowym znika w tajemniczych okolicznościach podczas próbnego rejsu na Pacyfiku, z dala od szlaków żeglugowych. Major Dirk Pitt z grupą ratunkową wyrusza na poszukiwania. Ich rezultat przekracza najśmielsze wyobrażenia...

źródło opisu: Amber

Pirate_Ship | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

Lubię czasami sięgnąć po książkę niewymagającą, taką która pozwala na odprężenie, relaks, która nie zmusza do jakiegoś szczególnego skupienia, a mimo to jest przyjemna, niesie ze sobą dawkę emocji i przenosi nas w świat wielkiej przygody. Niewątpliwie takimi książkami są powieści Clive Cusslera, które czytam z ogromnym zainteresowaniem od wielu lat.

„WIR PACIFIKU” to nie jest książka dla ambitnych czytelników, którzy lubię analizować treść, rozwodzić się nad kunsztem literackim autora, badać aspekt psychologiczny czy analizować inne walory książki, bo tego się tu po prostu nie znajdzie. Ta powieść ma przede wszystkim dostarczyć odbiorcy parę godzin doskonałej rozrywki i w tym aspekcie sprawdza się doskonale o czym wspomina sam autor w przedmowie powieści.

Czytając tę powieść przygodowo - sensacyjną bo do takiego gatunku należy ją zaliczyć, będziemy uczestnikami niezwykłego i nieprawdopodobnego wydarzenia, wartkiej akcji i szczęśliwego zakończenia. Nasz główny...

gwiazdka | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 14 lipca 2015

Pierwsza z serii przygód Dirka Pitta i muszę przyznać, że początek był udany. Autor nie zanudzał mnie szczegółami budowy i działania wszelkich maszyn, za to zaserwował sporą dawkę interesujących wydarzeń, tajemnicę, szczęśliwe rozwiązanie i oczywiście piękne dziewczyny. Książka należy do serii nazywanej przeze mnie: „zabili go i uciekł”, więc polecam ją miłośnikom właśnie tego typu literatury, dużo przygód, dzielny bohater, któremu zawsze się udaje, a dobro zawsze zwycięża. Bardzo dobra jako przerywnik na wakacje.

| 2018-02-01
Przeczytana: luty 2018

„Wir Pacyfiku” to powieść przygodowo - sensacyjna idealna dla czytelnika poszukującego odprężenia, relaksu i dobrej rozrywki. Z pewnością nie jest to książka dla ambitnych czytelników, którzy lubię analizować treść, rozwodzić się nad kunsztem literackim autora, badać aspekt psychologiczny czy analizować inne walory książki, bo tego się tu po prostu nie znajdzie. Jak przyznaje sam autor w przedmowie powieść, "Wir Pacyfiku" ma przede wszystkim dostarczyć odbiorcy parę godzin doskonałej rozrywki i w tym aspekcie książka sprawdza się doskonale. Pomimo iż nie jest to dzieło wybitne zachęcam do przeczytania tej powieści, ponieważ będziemy uczestnikami niezwykłej przygody, wartkiej akcji i szczęśliwego zakończenia oczywiście dla głównego bohatera Dirka Pitta i jego przyjaciół.
Akcja powieści ma miejsce na Pacyfiku gdzie w tajemniczych okolicznościach ginie najnowocześniejszy okręt podwodny „Starbuck” Departamentu Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Ostatni sygnał nadany przez...

| 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Powrót po wielu latach do książek autorstwa Clive Cusslera okazał się bardzo przyjemny. Książka „Wir Pacyfiku” od dłuższego czasu stanowiła dla mnie jedną z tych literackich pozycji, którą powinienem przeczytać.
Nie dlatego bynajmniej, że jest to jakaś wybitna, wielka światowa literatura ale czyta się ją przy odpowiednim nastawieniu bardzo przyjemnie.
Powieść jest reprezentantem gatunku literatury komercyjnej bez artystycznych ambicji.
Zawarty jest w niej pewien wątek fabularny, który chciałem przeczytać i poznać gdyż autor zaskakując wszystkich swoich czytelników wraca do niego po 20 latach.
Książka ta jak każda, którą podpisuje Cussler to worek pełen zwrotów akcji, szybkiego tempa, wspanialej niezwykłej przygody oraz historii szytej naprawdę grubymi nićmi :)
Główny bohater Dirk Pitt to połączenie Indiany Jonesa i James Bonda. Facet wychodzi cało (nie licząc wielu doznanych kontuzji podczas ratowania świta i pięknych kobiet) z każdej opresji. Schemat każdej historii jest...

Trochę się zawiodłam na autorze. Wiem, że powieści Cusslera nie są idealne, ale tym razem ilość wad znacznie przekroczyła ilość zalet. Była przewidywalna aż do bólu, sztuczna, gdyż głównemu bohaterowi wszystko udawało się aż nazbyt łatwo, a wątek miłosny banalny, nużący i zbyt melodramatyczny. Zdecydowanie odradzam i polecam sięgnąć po inne książki autora.

Czytane jakieś czasu, jako moje pierwsze takie książki przygodowo-sensacyjne. Robiły na mnie wrażenie, chociaż czasami bywają naiwne, a główny bohater niewiarygodny, nad mocarny czasem. Ale i tak do dziś kontynuuje swoją przygodę z panem Cusslerem.

Dobra powieść sensacyjno-przygodowa, chociaż czasami zbyt niewiarygodna.

cordiale | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

[recenzja pierwotnie ukazała się na moim blogu: http://zapomnianypokoj.blogspot.com/ ]

W tajemniczych okolicznościach na Oceanie Spokojnym ginie najnowocześniejszy okręt podwodny jaki został stworzony przez Stany Zjednoczone. Ostatni sygnał nadany przez jednostkę pochodził z osnutego złą sławą rejonu zwanego „wirem hawajskim”. Jest to miejsce (podobnie jak znany Trójkąt Bermudzki) gdzie często notuje się liczne zaginięcia statków. Pomimo akcji poszukiwawczej zakrojonej na szeroką skalę nie znaleziono najmniejszego śladu po jednostce USS Navy.

Głównym bohaterem powieści jest Dirk Pitt (postać rozpoznawalna chociażby z ekranizacji jednej z książek Cussler'a pt. „Sahara”). Pitt jest typowym bohaterem znanym nie tylko z literatury przygodowej ale i z amerykańskich filmów. Przystojny, dobrze zbudowany, inteligentny, cyniczny, ujmujący, posiadający powodzenie u kobiet żołnierz (posiada stopień majora). Krótko mówiąc typ, który łączy w sobie Rambo, Indiana Jones'a, Roberta Langdona i...

Pierwszy raz sięgnęłam po powieść tego autora i bardzo mi się spodobała. To powieść bardzo lekka, przyjemna, fabuła wciąga. Niczego więcej nie od niej nie oczekiwałam, a w autobusie sprawdziła się świetnie. Na pewno sięgnę jeszcze po kilka powieści pisarza :)

Ania Mróz | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Autorem zainteresowałam się gdy doszły mnie słych, że porównywany jest do niego James Rollins. I choć po tej części raczej tak nie sądzę to muszę przyznać że sam w sobie jest całkiem niezły.
Same książki są napisane już jakiś czas temu i czuć to w tekście. Nie jestem przyzwyczajona do tego typu powieści i czasem miałam wrażenie że autor (bohater) się wyśmiewa z czytelnika, ale jak już się "wrobiłam" w tę książkę to mi przeszło.
Historia ciekawa, akcja szybko się toczy, nie ma mowy o nudzie. Wyrazisty bohater. Zdecydowanie na tak.
Polecam. :)