Zgłosuj na książki roku 2017

Pani Noc

Cykl: Mroczne Intrygi (tom 1) | Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Wydawnictwo: Mag
Lady Midnight
Strzelba

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”. Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką,...

Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2016

źródło okładki: mag.com.pl

MarCyśka | 2016-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Rewelacyjna książka!
Autorka nadal ma głowę pełną pomysłów. Bardzo zaskakująca książka, pełna akcji, wciągająca na maksa. Czytając ją, nie mogłam się od niej oderwać. Z każdą stroną jest coraz bardziej niesamowita. Pełna uczuć - to na pewno.
Mam tylko jedno pytanie odnośnie zakończenia.. CO TO ZA ZAKOŃCZENIE?!
Ciągle mam go w głowie i boję się, że nie wytrzymam do premiery następnego tomu i w jakiś sposób eksploduję :P
GORĄCO POLECAM wszystkim Nocnym Łowcom i nie tylko. Naprawdę rewelacyjnie zaczęta nowa seria pani Cassandry.

"Anioł ma wobec ciebie wielkie plany."

Nocni łowcy aktywacja!

Tyle emocji, tyle wspomnień, wszystko to nagle się pojawiło, gdy kolejny raz wkroczyłam do świata pełnego Nocnych Łowców. Jak zawsze spotkanie było udane, szkoda tylko, że tak mało było w nim Clary i Jace'a... jednakże nowi bohaterowie przedstawiają nam zupełnie nową historię.

Emma z Julianem zamieszkują Instytut wraz z licznym rodzeństwem Julesa. Pewnego dnia do ich siedziby wpadają faerie z propozycją nie do odrzucenia. W zamian za znalezienie sprawcy ostatnich morderstw i ułożeniu do kupy układanki, Blackthornowie odzyskają swego najstarszego brata Marka, który kilka lat temu dołączył do Dziekiego Polowania. Oczywiście wszyscy się zgadzają i zaczyna się prawdziwe polowanie, gdzie nic nie jest oczywiste.
Dodatkowo nasza ukochana para – Emma i Julian – są parabatai, a co za tym idzie: nie mogą się obdarzyć miłością zwaną eros... "Wpdali na siebie jak zderzające się gwiazdy i Julian ją pocałował."
Historia pełna...

annaroza | 2017-07-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 lipca 2017

Kilka lat temu przeczytałam trylogię "Dary Anioła". Podobała mi się, ale nie stałam się jakąś wielką fanką Nocnych Łowców. Dlatego, gdy jakiś czas temu trafiłam na "Miasto niebańskiego ognia", ze zdziwieniem zorientowałam się, że w międzyczasie trylogia stałą się heksalogią a seria o Nefilim zawiera też inne pozycje. W dodatku z oryginalnej trylogii pamiętam tylko to, że ją przeczytałam. Książka do teraz leży na nieprzeczytanej półce, a ja nie mogłam się zdecydować, czy szukać 4 i 5 tomu, czy czytać cały cykl od początku. "Pani Noc" jak zdążyłam się zorientować, nie miała być o Jace i Clary, lecz innych Łowcach, dlatego wzięłam ją z bibliotecznej półki, mimo że nie zapoznałam się z wcześniejszymi pozycjami.
Myślę, że było warto. Historia Emmy i Juliana bardzo mnie wciągnęła. Intryga powieści przypomina dobry kryminał: zagadkowe morderstwa, grono podejrzanych, bohaterowie w niebezpieczeństwie i na koniec zaskakujące rozwiązanie.

Po pięciu latach od wojny z Sebastianem Morgensternem, Emma nie przestaje pałać chęcią zemsty za śmierć swoich rodziców. Gdy ciągle o tym rozmyśla i szuka wskazówek, w Los Angeles dochodzi do morderstw, które przypominają zabójstwo jej rodziców. Zaczyna się walka z czasem - Emma, Christina, Mark, Julian i reszta Blackthornów muszą odkryć sens makabrycznych śmierci i zrozumieć, w jakim celu ktoś używa najczarniejszej magii na świecie...

Cudowna opowieść, zaczyna się równie niesamowicie jak cykl "Darów Anioła"! Cassandra Clare pozytywnie zaskoczyła mnie historią postaci, które w "Mieście Niebiańskiego Ognia" były bohaterami pobocznymi. Książka trzymająca w napięciu, z wieloma niesamowitymi wątkami, które łączą się w idealną całość i wciągają całkowicie czytelnika w świat Nocnych Łowców. A skomplikowana relacja Emmy i Juliana jest tutaj wisienką na torcie, dopełniającą całą historię. Zakończenie historii bardzo mnie zaskoczyło, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, ale dzięki...

Natalia-Lena | 2016-03-20
Przeczytana: 16 marca 2016

[ http://room6277.blogspot.ie/2016/03/lady-midnightpani-noc-cassandra-clare.html ]

(Nazwanie tych przemyśleń „recenzją” byłoby nadużyciem, dlatego moją wypowiedź nazwijmy refleksjami fanki… która jest już zmęczona).

Czy istnieją historie, z których się wyrasta? Taka myśl przyszła mi do głowy, gdy skończyłam lekturę „Lady Midnight” zwanej w polskim wydaniu „Panią Noc”. Można wyrosnąć, ale wspominać z rozrzewnieniem, można też wyrosnąć i bez emocji podchodzić do czegoś, co niegdyś dostarczało mnóstwo przeżyć. W tym przypadku to chyba będzie ta druga opcja. Pomimo często mieszanych uczuć względem cyklu, którymi zdążyłam też obdarzyć ekranizację i ostatnio – serial, byłam bardzo podekscytowana nadchodzącą premierą „Lady Midnight”. Świat Nocnych Łowców wciągnął mnie, stał się moim gigantycznym guilty pleasure i gdy rozsądek mówił „nie czekaj na kolejny tom”, serce wrzeszczało „patrz, już przedsprzedaż!”. Tym bardziej dokucza myśl, że z grzesznej przyjemności zostały tylko grzeszki...

Weronika | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Są takie książki, które nigdy się nie znudzą i z których się nie wyrasta - w moim przypadku zdecydowanie są to dzieła Cassandry Clare. Kupiłam książkę od razu po premierze, w sumie dlatego, że uwielbiałam Dary Anioła i byłam po prostu ciekawa, co autorka wymyśliła tym razem. Nie nastawiałam się na żadną niesamowitą i oryginalną treść, od której nie będę mogła się oderwać itp. Ale już od pierwszych stron, przypomniałam sobie, za co tak bardzo pokochałam dwie poprzednie serie Clare i wiedziałam, że i tę pokocham całym sercem.

Akcja książki ma miejsce 5 lat po zakończeniu Mrocznej Wojny, jak nazwana została walka z Sebastianem Morgensternem, po której Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Głównymi bohaterami są Blackthornowie i Emma Carstairs, których poznaliśmy już w "Mieście Niebiańskiego Ognia". Od czasów wojny Emma pogrążona jest w żałobie po swoich rodzicach i zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto ich zabił i pomścić ich śmierć. Wraz z najbliższym przyjacielem, jej...

Zaneta88 | 2014-02-19

Zapowiada się trzecia już seria przygód Nocnych Łowców. Świat, który pokochały miliony, że nie wspomnę o sobie.
Tessa i Clary były grzeczny, niewinnymi dziewuszkami w porównaniu z Emmą, którą niebawem poznamy. I bardzo dobrze! Mimo miłości do Jace'a, chciałabym, by tym razem to dziewczyna przejęła inicjatywę, a sądząc po opisie Julesa, można wyciągnąć wniosek, że dziewczyna będzie miała nie lada wyzwanie.
Z wytęsknieniem oczekuję przygód nowego pokolenia Łowców, z jeszcze jednego powodu. A mianowicie: nasi starzy ŻYJĄCY znajomi z Darów Anioła będą się przewijać i nieco usłyszymy o nich jako o 22-latkach. Osobiście przeraża mnie w tym zdaniu słowo żyjący, którego w jednym z wywiadów użyła Pani Clare. Na to, kto przeżyje, poczekamy do majowej premiery ostatniego tomu...

AngelFire | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Cassandra Clare światowej sławy autorka po raz kolejny pokazuje swój talent.W pierwszej części Mrocznych Intryg znów można się znaleźć w świecie Nocnych Łowców.Spotkamy tu też nie tylko nowych głównych bohaterów,ale Clary i Jace'a lub Tessę i Jama.

Emmę Carstairs mieliśmy okazję poznać już wcześniej.Lecz dopiero teraz jest szansa odkryć jej prawdziwą historię.Przede wszystkim jest niezwykle odważna.Nie zawaha się ani chwili gdy jej bliskim grozi niebezpieczeństwo.A dla niej bliskimi jest tak naprawdę rodzina Blackthornów.A Julian jest jej parabatai.Łączy ich niezwykła więź,która czyni ich silniejszymi.Głównym celem życiowym Emmy jest znalezienie zabójcy rodziców i odpłacenie mu się pięknym za nadobne.

Już sam tytuł serii wskazuje,że nie jest on nudna.Już od samego początku Emma natyka się na zwłoki.Zaczęło się na jednej ofierze,skończy na o wielu więcej.Ta jedna sprawa zaczyna nabierać większego znaczenia,zwłaszcza,że może w końcu pomóc rozszyfrować Emmie kto jest winien śmierci...

książek: 2072
monishka90 | 2016-05-12
Przeczytana: 06 maja 2016

Pięć lat wcześniej tak jak wiele innych na świecie, Instytut w Los Angeles zostaje zaatakowany przez Sebastiana Morgensterna i jego Mrocznych Łowców. Rodzice Emmy Carstairs giną w niewyjaśnionych okolicznościach, a ojciec Juliana Blackthornów zostaje przemieniony. Po zakończeniu wojny Faerie zostają zmuszeni do podpisania Zimnego Pokoju, który wyklucza ich całkowicie z czynnego uczestnictwa w życiu Podziemnych. Nadal nie może się z nią pogodzić, nie wierzy, że byli ofiarami tej wojny. Nagle w mieście zaczynają ginąc Faerie, przedstawiciele mrocznego dworu zwracają się o pomoc do Instytutu. Emma próbuje rozwiązać zagadkę ich śmierci z pomocą swojego parabatai Julianem. Rany zadane ofiarom są takie same jak jej rodzicom. To zbieg okoliczności?

Pierwsza odsłona nowego cyklu nie zachwyciła mnie, ale nie wywołała również negatywnych odczuć. Przed sięgnięciem po „Pani Noc” , ponownie przeczytałam „Miasto Niebiańskiego Ognia”, tam po raz pierwszy pojawiają się Emma i Julian. Myślę, że...

Martyna | 2016-11-15

Co za wielka szkoda, że nie mogę dać więcej gwiazdek. Ta książka jest tak genialna, że uważam iż niekiedy rozdawałam je zbyt pochopnie. Zasługuje na więcej gwiazdek, niż jej poprzedniczki...Brak mi słów aby opisać to jak bardzo mi się podobała. Jest poza wszelkimi moimi oczekiwaniami. Jest najlepsza, rewelacyjna, powalająca!
Kiedy skończyłam ją czytać nie mogłam się pogodzić z tym, że to już koniec! Ostatnie zdania pozostawiły mnie... zupełnie niemogącą poradzić sobie z ciekawością :)Po prostu jak dla mnie to było absolutnie fantastyczne.
Autorka nie skąpi swoim czytelnikom akcji, strachu, niezwykle interesujących zagadek kryminalnych, wielkich uczuć, zakazanej miłości, ogromnej namiętność, płonącego pożądania, aż czytając omal nie eksplodujesz z nadmiaru emocji.
Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o tym kto mnie powalił w Mrocznych Intrygach. Skradł moje serce w tej książce, że tak powiem:) No wiecie uwielbiam Juliana jak mogło by być inaczej. Ale dla mnie Mark jest...

Powieści młodzieżowe, po które warto sięgnąć

Wystarczy spojrzeć na półki w księgarniach, żeby dojść do wniosku, że najwięcej w ostatnim czasie wydawanych jest książek młodzieżowych. Jest to również literatura najbardziej niedoceniana, bo kojarzy się z niedojrzałą kiepsko napisaną pulpą. Nic bardziej mylnego. Tak jak w przypadku pozostałych gatunków literackich, tak i młodzieżówki potrafią zaskoczyć głębią czy pisarskim kunsztem.