Pani Noc

Świetne, jeżeli chodzi pod kątem pomysłu - trochę tajemnic, trochę niedomówień, szczypta humoru i poruszenie ważnej kwestii, jaką jest obarczenie dziecka odpowiedzialnością za młodsze rodzeństwo.

Minus za wątek romansu. Tutaj C.Clare powtarza schemat z każdej swojej serii o łowcach. I po wstawce z Clara i Jacem na końcu książki widać, że nie radzi sobie z prowadzeniem akcji z ułożonym już związek. Ma potrzebę budowania go, trzymania w napięciu. Nie czuć rozwoju postaci poprzez bliskość z ukochaną osobą.

Nie da się ukryć, że jest to książka młodzieżowa. Ja z reguły jestem sceptycznie nastawiony do tego gatunku - ze względu na to, że fabuła zazwyczaj jest prowadzona raczej słabo. Jednak tutaj sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej!

Fabuła książki jest dobrze poprowadzona, jest przede wszystkim logiczna i zaskakująca. Ma wszystko co powinien mieć kryminał z domieszką fantasy. Bohaterowie sią całkiem ciekawi (biorąc pod uwagę główną piątkę) i mimo że są to nastolatkowie to są jednak całkiem dojrzali. Historia od początku właściwie jest jasno nakreślona, lokacje opisane bardzo dobrze. Polecam pozycję każdemu kto lubi kryminały z domoeszką fantasy. Polecam ją także młodzieży a nawet osobom starszym ponieważ mimo wszystko, można powiedzieć o dojrzałości wynikającej z historii.

Niestety porzucam książkę na około 200 stronie. Na rzecz innych ciekawszych dla mnie powieści, które wołają do mnie w półeczki.

Może kiedyś wrócę....

Może kiedyś wrócę....

Rzadko sięgam po fantastykę (nie licząc Kinga),ale ta pozycja jest po prostu rewelacyjna! Żałuje, że nie poznałam wcześniej pierwszej części przygód Nocnych Łowców.

Reread.
Po latach była dla mnie trochę przydługa i miała momenty przestoju. To co w niej doceniam to bohaterowie, relacje między nimi i przeplatające się wątki i postacie z innych serii.

Reread.

Poprzednie historie osadzone w tym świecie czytałam dawno, bardzo dawno temu. Mam po nich jednak miłe wspomnienia (gdzieś daleko z tyłu głowy). Podobnie będzie z tą książką. Młodzieżówka, w której ważne wybory życiowe mieszają się z problemami sercowymi i to one wydają się wszystkim w danym momencie, a na miłości kończy się świat. Mnogość wątków i postaci, jednak wątki ładnie się przeplatają. Przy czytaniu większości romansów pojawia się "jak by porozmawiali ze sobą, to nie byłoby całej historii" a tutaj widać, że nawet jak dojdzie do rozmowy, to jeszcze obie strony muszą rozumieć i chcieć tego samego. Z przyjemnością sięgnę po kolejną część.

Książka jest naprawdę wciągająca. Zachwyca duża ilością ciekawych wątków. Ma bardzo dobrze rozwiniętą fabułę i wszystko jest dobrze przemyślane i ułożone. Nic nie bierze się bez przyczyny.

🪽PANI NOC🪽

9/10 ⭐️

🪽Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.🪽

🪽Nie mogłam się doczekać aż w końcu zacznę czytać tą serię. Jak już wiecie, uwielbiam książki tej autorki, a w szczególności serie Darów Anioła. Na razie to podtrzymuję, ale zobaczymy jak ta seria mnie poprowadzi przez świat nocnych łowców

🪽Losy toczą się 5 lat po wydarzeniach w ostatniej części Darów Anioła, Tom 6 Miasto Niebiańskiego Ognia.

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #Paninoc #mroczneintrygi #nocniłowcy #cassandraclare #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽PANI NOC🪽

9/10 ⭐️

Myślałam, że ta książka nigdy się nie skończy🤣 Audiobook ma ponad 24 godziny i nawet na mojej ulubionej prędkości x3 trochę to trwało.
Było okej, ale nic mnie nie urzekło. Samo zakończenie było ciekawe, ale nie na tyle bym brała się za kolejną część. Strzelam, że i tak nasza parka skończy z wielkim happy endem, pewnie w międzyczasie ktoś zginie *przecież zawsze tak jest*🙈 Jednak nie będę sprawdzać swoich domysłów.
I tak, wiem że zaczynanie przygody z tym uniwersum od Mrocznych Intryg było strzałem w kolano, ale twarde oprawy były tak piękne, że musiałam je mieć😅

Rewelacyjna powieść młodzieżowa. Bardzo lubię universum Nocnych Łowców i z przyjemnością powróciłam do tego świata.

• Cassandra Clare