Pani Noc

Nominacja w plebiscycie 2016

Przyjemne czytadło, ale treść nie niesie ze sobą niczego odkrywczego.

Tą książkę znalazłam przez przypadek i to od niej zaczęłam uniwersum Cassandry Clare i totalnie się zakochałam . Nie trzeba znać ,, Darów Anioła " żeby się w niej odnaleźć , choć gdy wracam do niej po tym jak mam całe jej uniwersum za sobą równie dobrze się ją czyta . Nie powinno się przerażać gabarytem i ilością stron , ponieważ zanim się obejrzymy już jesteśmy przy końcu...

Dary Anioła nie były świetną lekturą, ale przynajmniej była to jakaś nowość. Mroczne Intrygi zapowiadają się jako przegadana kopia Darów Anioła. Clare mogła fajnie wykorzystać dorosłość głównych bohaterów. Zamiast tego skopiowała schemat i dała nowych bohaterów. Pani Noc to bardzo słaby początek nowej drogi. Zero emocji.

https://natcystycznapaplaninablog.blogspot.com/2020/04/nefilim-ale-tacy-mao-biblijni-c-clare.html ← tu całość
Emmę Carstairs poznajemy jeszcze w „Darach Anioła” (jeśli czytaliśmy, jeśli nie, żadna strata, bo jest wnerwiającą dwunastolatką, która wszędzie wpycha swój nochal i ubóstwia Jace'a), jednak w „Pani Nocy” zalicza level up. Wydaje mi się zdecydowanie łatwiej strawna,...

Książkę przeczytałam w kilka godzin, wciągnęła mnie i to bardzo. Bohaterów polubiłam w mniejszym lub większym stopniu. Jedynym minusem mogłoby być to, że przewidziałam kto jest za wszystko odpowiedzialny, jednak nie popsuło mi to w żaden sposób frajdy z czytania. Jednym słowem polecam przeczytać to grube tomisko.

Emma i Jules to parabati, wojownicy. Ich Życie po mały się odbudowuje po wielkiej bitwie Instytut w LA to ich dom

Dary anioła i Diabelskie maszyny to nadal książki życia dla mnie. Cudownie że mogłam znowu spotkać tamtych bohaterów jak i poznać i pokochać kolejnych cudownych. Znalazło się kilka schematów, jednak wszystko stwarza razem bardzo dobrą całość.

Bardzo długa książka, ale nawet wciągająca

To nie Dary Anioła, ale na Boga, Jules... No i podziwiam panią Clare, że nadal ma wyobraźnię i wszystko idelnie splata ze sobą

Na półkach: , , , , ,

Lubię Dary Anioła. Lubię tamtą fabułę. I nie-lubiłam Clary. Ale tutaj... jakby to powiedzieć? Jest żal. I to nie żal-żal, ale żaaal.

Emma jest oddana swojej rodzinie i z uporem godnemu osłu poszukuję zabójców rodziców. Chwalebne, naprawdę, też pewnie bym szukała bydlaka od... Jednak jej metody, kpiące podejście do sprawy i przesadna pewność siebie sprawia, że ani trochę...

Dyskusje

5 554