Co (prze)widziała Antonina

Wydawnictwo: Psychoskok
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Monika

„Co (prze)widziała Antonina” Marty Pastewki to thriller psychologiczny. Policjant Piotr Malczewski jest świadkiem morderstwa młodego mężczyzny. Kiedy Piotr składa wizytę rodzinie zamordowanego, poznaje 14-letnią Antoninę, dziewczynkę, która potrafi czytać w ludzkich myślach. Wyznaje mężczyźnie, że śmierć jej brata jest częścią pewnego skomplikowanego planu. Antonina nie mogła zapobiec temu co...

„Co (prze)widziała Antonina” Marty Pastewki to thriller psychologiczny.

Policjant Piotr Malczewski jest świadkiem morderstwa młodego mężczyzny. Kiedy Piotr składa wizytę rodzinie zamordowanego, poznaje 14-letnią Antoninę, dziewczynkę, która potrafi czytać w ludzkich myślach. Wyznaje mężczyźnie, że śmierć jej brata jest częścią pewnego skomplikowanego planu. Antonina nie mogła zapobiec temu co się musiało zdarzyć. Była bezradnym świadkiem tragedii rozgrywającej się w jej rodzinie. Policjant postanawia rozwiązać zagadkę morderstwa, a ona obiecuje mu w tym pomóc. Kluczem do jej odszyfrowania okazuje się powrót Malczewskiego do jego własnych wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości.

Książka składa się z trzech części. Kiedy czytelnik zaczyna nabierać pewności, że podąża za pewną logiką wydarzeń, w kolejnej części książki napotyka niejako na zaprzeczenie tej logicznej układanki. Trudno oderwać się od lektury. Trzyma ona czytelnika aż do ostatniej strony.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

majeczka241 | 2016-02-15

Cienka książeczka, którą pochłonie się w parę godzin. Przeczyta się i zaraz zapomni, jednak ,,Co (prze)widziała Antonina to niepozorna opowieść, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Więc o czym jest?

Piotr Malczewski jest policjantem, pewnym siebie, lubi przygody i adrenalinę, ale mimo to w swoich policyjnych działaniach zawsze pozostaje sumienny, pedantyczny, znany ze swej stanowczości i umiejętności podejmowania szybkich decyzji. Pewnego dnia przez okno widzi tajemniczą postać, która na jego oczach morduje napotkaną parę. Od razu biegnie na miejsce zbrodni, jednak po mordercy nie zostaje nawet ślad. Jest jedynym świadkiem zabójstwa, dlatego postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozwiązać zagadkę morderstwa bez niczyjej pomocy. Gdy coraz bardziej zagłębia się w śledztwie nowe okoliczności wychodzą na światło dzienne. Czy Piotr odnajdzie mordercę? Jakie przeszkody staną na jego drodze? Co jeszcze przygotowała dla niego autorka? Nie dowiecie się, jeżeli nie przeczytacie.

Pomimo, że...

Monika | 2016-02-05

Historia zaczyna się banalnie: policjant, zbrodnia, zagadka do rozwiązania. Kiedy czytelnik zaczyna podążać za pewną logiką wydarzeń, następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Trudno oderwać się lektury, trzyma w napięciu aż do samego końca.
Książka należy do gatunku: thriller psychologiczny.