Mroczny powód

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Lloyd Hopkins (tom 2)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Because the Night
śledztwo

Hopkins to błyskotliwy, choć niepokorny glina. Teraz - gdy Janice odeszła do innego, zabierając córki - Lloyda pochłania tylko praca. I smutek, bo mogło być inaczej. W takim nastroju zaczyna interesowac się sprawą zaginięcia jednego z policjantów z LA, Jacka "Dzikusa" Herzoga.

źródło opisu: C&T, 2007

geokuba | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Dobry, mocny kryminał/thriller. James Ellroy w formie. To jeszcze nie jest, co prawda, „Tajemnice Los Angeles”, ale druga część z Lloydem Hopkinsem bije na głowę pierwszą; jest bardziej spójna, klarowniejsza i zwarta.
Rzecz się dzieje w 1984 roku w Los Angeles. Ciekawy to okres dla kryminału noir. Taki nieoczywisty. Nie kojarzę innych tego typu, które działy by się w tych latach.

Isadora | 2010-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2010

Interesujący kryminał będący zapisem rozgrywki pomiędzy dwoma wyjątkowo błyskotliwymi umysłami.Z jednej strony doskonały policjant,detektyw wydziału zabójstw w Los Angeles Lloyd Hopkins,z drugiej zwyrodniały psychopata i psychiatra w jednym,bezwzględny mistrz manipulacji,doktor John Havilland.
Ten pierwszy prowadzi sprawę tajemniczego potrójnego zabójstwa w sklepie monopolowym,jednocześnie zajmuje się niejako na własną rękę sprawą zaginięcia legendarnego policjanta Jacka Herzoga zwanego Dzikusem.W pewnym momencie okazuje się,że obie sprawy się łączą...
Jego antagonista to psychiatra opętany pragnieniem dominacji i kontrolowania ludzi,który nie cofnie się przed niczym,aby tylko przeprowadzić swoją wolę ; jest on jednocześnie prześladowany przez własne demony mające korzenie we wczesnym dzieciństwie - fanatycznie wręcz dąży on do poznania wydarzeń ze swojej przeszłości.Tym dwóm celom całkowicie podporządkował swoje życie.Jest typowym socjopatą - ludzie w ogóle się dla niego nie...

Małgorzata Gnitecka | 2016-11-11
Przeczytana: 30 maja 2011