Śledztwo na wysokich obcasach

Wydawnictwo: Amber

Szyk, elegancja i eksplozja kobiecości w pełnej humoru powieści z kryminalną intrygą. Maddie Springer, projektantka dziecięcych butów, jest wściekła i zaniepokojona a jej chłopak przepadł bez śladu, i to właśnie wtedy, kiedy chciała z nim bardzo poważnie porozmawiać! Na domiar złego policja podejrzewa, że jej ukochany jest zamieszany w defraudację dwudziestu milionów dolarów... Maddie rozpoczyna więc własne śledztwo, a jej typowo kobiece metody doprowadzają do szału najprzystojniejszego faceta, jakiego w życiu widziała a detektywa oficjalnie prowadzącego dochodzenie.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

lkkolo | 2014-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2014

Pierwsza część przygód Maddie jest pełna zabawnych postaci i zdarzeń.
Jak to jest możliwe,że świat projektantki obuwia dziecięcego, z wielkim zamiłowaniem do znanych marek szczególnie jeśli chodzi o buty, staje się nagle opowieścią kryminalną? Dlaczego jej chłopak - adwokat nagle znika i co ukrywa? Czy spóźniony okres bedzie największym problemem głównej bohaterki? I co ma z tym wspólnego ciacho zwane inaczej Ramirez? Odpowiedzi na te pytania rozbawiły mnie do łez;)

Kokosanka | 2014-04-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Faktycznie bardzo przyjemna książka, coś na tzw odmóżdżenie. Owszem, Maddie działała czasem irracjonalnie i zastanawiam się, jak przez tydzień nie można zrobic testu ciążowego albo nie mając okresu nie udac się prosto do ginekologa, no ale to tylko książka. Książka z humorem, aczkolwiek sentencje Wina u Cobena plasują się u mnie nadal na 1 miejscu, ale zapamiętałam jeden tekst podczas ucieczki z Moonlight Inn, że Dana albo Maddie kwiczały jak hieny podczas rui. Rozłożyło mnie to na łopatki:) Powiem szczerze, że chętnie obejrzałabym ekranizacje tej powieści. Polecam na leniwe popołudnie dla kobiet.

lenuszka | 2013-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Czy kryminał może być zabawny? Gemma Halliday udowadnia nam, że można jednocześnie śmiać się i obgryzać z przejęcia paznokcie. Doskonałe połączenie dwóch gatunków literackich: komedii i kryminału. Książka ma małe niedociągnięcia, ale mnie to w ogóle nie przeszkadza. Maddie - główna bohaterka urzeka swoją niezdarnością i zadziornym charakterkiem. Znakomite lekarstwo na nudę czy depresję.

betina360 | 2015-01-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Dobry i zabawny kryminal. Usmialam sie. Maddie szalona projektantka butow dla dzieci po tym jak zaginal jej chlopak i pewnym morderswie bawi sie w pania detektyw co jest szalenie zabawne bo metody ma dziewczeskie jak sama mowi. Poznaje pewnego sexownego i przystojnego detektywa Ramireza i wszystko w jej zyciu sie zmienia.

enka | 2015-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2015

Nie da się, w trakcie czytania, nie porównywać tej książki z serią J. Evanovich. Tu i tam jest roztrzepana bohaterka prowadząca śledztwo, zajadająca się wysokokalorycznym żarełkiem, jest mega seksowny gliniarz i ba, nawet babcia (choć tutaj w znacznie ograniczonej wersji). I chociaż ma się wrażenie, że 'to już było", to czyta się całkiem przyjemnie. Jestem wierną i zadeklarowaną fanką Stephanie Plum i Maddie na pewno nie strąci jej z piedestału moich ulubionych bohaterek. Jednakże na tyle przyjemnie spędziłam wieczór w jej towarzystwie, że z pewnością sięgnę po kolejne części. Jeśli szukacie książki, przy której chcecie się zrelaksować, to "Śledztwo..." spełnia ten wymóg. Polecam.

Jusia | 2010-09-09
Przeczytana: 09 września 2010

Jedna z tych książek które czyta się jednym tchem i pozostaje niedosyt że już się skończyła, ale na szczęście są dwie kolejne części, świetny kryminał napisany z humorem dzięki któremu oderwałam się od codziennych problemów, Polecam!

ElViento | 2015-03-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 marca 2015

Lekkie, łatwe i przyjemne. W stylu Janet Evanovich i jej Śliweczki, jednak mniej śmiesznie ;) Aczkolwiek Mamusia i pani R niezłe :)Polecam na odprężenie :)

Caroline | 2010-07-24
Przeczytana: lipiec 2010

Wszystko w jednym - humor, zagadka, seksapil! Kocham wszystkie książki z tej serii! ;)

Ewa | 2010-09-28
Przeczytana: wrzesień 2010

Książkę pochłonęłam w jedno wolne przedpołudnie. Zabawnie, ciepło z humorem - może nie do końca są to przymiotniki, które powinny opisywać pozycję tego gatunku, ale autorce udało się połączyć najlepsze cechy powieści obyczajowej z kryminałem. :)

Basisko | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

troszku przewidywalna i odniosłam dziwne wrażenie, że niektóre wątki spotkałam już w innych pozycjach, jednak przyznaję, że książka jest naprawdę bardzo wciągająca, napisana bardzo lekkim stylem i przepełniona świetnym humorem.
Faktem jest, że niektóre wybory i zachowania głównej bohaterki są dla mnie dziwne i niezrozumiałe, ale to właśnie czyni tą książkę tak interesującą i zabawną :)