Śledztwo na wysokich obcasach

Okładka książki Śledztwo na wysokich obcasach Gemma Halliday
Okładka książki Śledztwo na wysokich obcasach
Gemma Halliday Wydawnictwo: Amber Cykl: Maddie Springer (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Maddie Springer (tom 1)
Amber
2008-01-01
2008-01-01

Kiedy nie jesteś pewny, kto zabił, spójrz tam, gdzie nikt nie patrzy. Jednym zdaniem można podsumować każdy "lekki" kryminał, który próbuje być jednocześnie komedią, do tego romantyczną i jeszcze trzymającą w napięciu. Rzadko kiedy taka książka może się udać. Tu się nie udała.

"Śledztwo na wysokich obcasach" przepełnione jest... szpilkami. Chociaż i ich projektanci to czołówka banałów mody - Prada, Gucci... Cóż, powieść sympatyczna, główna bohaterka całkiem urocza, dialogi nudne, postaci stereotypowe. Klasycznie bogaty prawnik w blond włosach skontrastowany z szarmanckim latynosem z zabójczo seksownym ciałem i uśmiechem. Wszystko osadzone w konwenansach. Wszystko już było. Nuda. Kilka wątków nie trzyma się całości. Kilka zupełnie nie pasuje, a jeszcze parę wciśnięte na siłę. Można się zmęczyć, próbując być wyrozumiałym.

Książka już dość dawno została wydana, a ja trafiłam na nią dopiero w 2019 roku. Szukałam książki lekkiej, łatwej i przyjemnej w stylu serii o Stephanie Plum i gdzieś wyczytałam, że "Śledztwo na wysokich obcasach" to powieść w tych klimatach. I rzeczywiście jest to książka, która nie należy do ambitnych, czy też do książek z ważnym przesłaniem. Jest natomiast doskonałą lekturą na leczenie stresu, zmęczenie codziennymi obowiązkami i zły humor. Napisana lekkim i przyjemnym językiem i przede wszystkim z humorem. Bohaterka nie jest idealna, czasami zachowuje się idiotycznie (której z nas to się nie zdarza),a to, co jej się przytrafiło nie przytrafia się na co dzień kobietom. Ale fajnie się o tym czyta. Polecam każdej kobiecie, która chce poczytać coś lekkiego. Zaznaczam, że nie jest to powieść ambitna. Jestem ciekawa kolejnych części - w Polsce przetłumaczono tylko trzy tytuły, a jest ich dużo więcej. I tak jak serię o Stephanie Plum, tak i tej w Polsce nie wydaje się systematycznie, tylko urywa, na którymś tam tomie. A szkoda, bo takie książki z humorem i o kobietach dobrze się czyta pomiędzy lekturami poważniejszymi i trudniejszymi.

Lekkie, łatwe i przyjemne. W stylu Janet Evanovich i jej Śliweczki, jednak mniej śmiesznie ;) Aczkolwiek Mamusia i pani R niezłe :)Polecam na odprężenie :)

Nie da się, w trakcie czytania, nie porównywać tej książki z serią J. Evanovich. Tu i tam jest roztrzepana bohaterka prowadząca śledztwo, zajadająca się wysokokalorycznym żarełkiem, jest mega seksowny gliniarz i ba, nawet babcia (choć tutaj w znacznie ograniczonej wersji). I chociaż ma się wrażenie, że 'to już było", to czyta się całkiem przyjemnie. Jestem wierną i zadeklarowaną fanką Stephanie Plum i Maddie na pewno nie strąci jej z piedestału moich ulubionych bohaterek. Jednakże na tyle przyjemnie spędziłam wieczór w jej towarzystwie, że z pewnością sięgnę po kolejne części. Jeśli szukacie książki, przy której chcecie się zrelaksować, to "Śledztwo..." spełnia ten wymóg. Polecam.

Dobry i zabawny kryminal. Usmialam sie. Maddie szalona projektantka butow dla dzieci po tym jak zaginal jej chlopak i pewnym morderswie bawi sie w pania detektyw co jest szalenie zabawne bo metody ma dziewczeskie jak sama mowi. Poznaje pewnego sexownego i przystojnego detektywa Ramireza i wszystko w jej zyciu sie zmienia.

Blondynka, która przypadkowo natrafia na swojej drodze na zabójstwa +detektyw, któremu przeszkadza w śledztwie =zabawna, ciekawa i wciągająca książka. Zakończenie zaskakujące, jak w każdej części. Trzy przeczytane, czwarta w trakcie. Zainteresowanych tłumaczeniem zapraszam.

Lekka książka, w sam raz na na wakacje. Zabawnie prowadzona narracja powoduje, że buźka sama się uśmiecha.

Nieźle spędziłam czas przy jej lekturze.
Stylem i humorem przypomina mi trochę L. Howard (Mr Perfect, Polowanie na sobowtóra, Ryzykowna piękność) i J. Evanovich (serię o S. Plum).
Odprężająca lektura na lato :)

Nieźle spędziłam czas przy jej lekturze.
Odprężająca lektura na lato :)

Książka zła nie jest. W miarę krótka, czyta się przyjemnie. W pełni zasługuje na 6.

Lekka, przyjemna, z humorem i wciągająca - takiej właśnie potrzebowałam dla relaksu. Chętnie sięgnę po kolejne części :)

• 2015
  • Kryminały
  • Romans

Dodaj cytat z książki Śledztwo na wysokich obcasach