Prawie idealnie

Wydawnictwo: G+J

Maddy, Christiane i Amy cieszą się z nowiny, że ich przyjaciółka z college'u napisała bestsellerowy poradnik "Jak wieść idealne życie". Okazuje się, ku ich oburzeniu, że wykorzystała je jako przykłady kobiet, którym strach zniszczył życie. Szybko jednak zdają sobie sprawę, że miał rację. Zawierają między sobą umowę, że stawią czoło swoim lękom i w kilka miesięcy pokażą, na co je stać.

Karolina Jędraszak | 2015-03-06

Raczej słodki harlequin niż jakieś inne czytadło. Ja przeczytałam w ciągu jednego dnia i miałam mieszane wrażenia. Książka zapowiadała się fajnie i przez większa część czytało się ją przyjemnie. Bohaterowie byli dobrze wykreowani i już od początku pamiętało się ich cechy.
Przeszkadzały mi jednak takie niuansiki. Szczerze..? Nie do końca rozumiem problemy głównej bohaterki. Fakt, że cały utwór miał dzięki temu pewną budowę klamrową, ale jak dla mnie jest ona troszku naciągana. Opowieść poruszała też ciekawe kwestie nad ludzkim strachem, ale jakoś je pogubiłam w trakcie lektury.
Książka raczej z tych prostych, miłych i przyjemnych odmóżdżaczy, które zostają w pamięci najwyżej na kilka dni.

shanna | 2015-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Książkowe wyzwanie 2015 - "Autor ma takie same inicjały jak ja".

Książka przyjemna, lekka, dla mnie jest w rodzaju harlequina, ale przyjemna i fajnie się ją czytało w ten jakże upalny sierpniowy dzień.
Bohaterowie dobrze wykreowani i co najważniejsze widać w nich, że posiadają charakter. Nie jest to może książka, którą przeżywa się jeszcze przez kolejny tydzień po przeczytaniu i niestety nie występuje kac książkowy. Ale tak na rozluźnienie w leniwy dzień to jak najbardziej się nadaje. Polecam ją przeczytam w takie właśnie leniwe, upalne dni, gdy nic więcej poza czytaniem nie chce się robić! :)

isabelle142 | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Książkę wypożyczyła mi...mama. Cóż, nie dogadałyśmy się do końca, co ma mi przynieść z biblioteki. Sama pewnie bym po nią nie sięgnęła. A jednak ze stosiku, który przytargała do domu, to po 'Prawie idealnie' sięgnęłam jako pierwsze. Dlaczego? Bo mialo najmniej stron (ćwierć tysiąca), a ja jak zwykle nie mogłam zdecydować się, którą książkę przeczytać ;)
Krótko o treści... Powieść jest pierwszą częścią 'trylogii idealnej', którego bohaterkami są trzy przyjaciółki: artystyczna dusza - Maddy, pani doktor Christine i zmagająca się z nadmiarem kilogramów Amy. Nieoczekiwanie zostały opisane w wydanej przez ich koleżankę książce, nie najlepiej zresztą. To wydarzenie wstrząsa nimi do tego stopnia, że postanawiają zmienić swoje życia.
W tym celu główna bohaterka tejże części, a więc Maddy, przyjmuje propozycję matki swojego byłego chłopaka i podejmuje pracę na letnim obozie dla dziewcząt jako koordynatorka. Pobyt tam staje się okazją do wyjaśnienia sobie dawnych nieporozumień między Maddy a...

OkiemMK | 2013-09-03

Trzy przyjaciółki: Maddy, Christine i Amy, kibicują swojej koleżance ze studiów, która napisała książkę. Dowiadują się, iż owa koleżanka wykorzystała je w swojej książce podając je za przykład kobiet, którym strach zniszczył życie. Maddy nie rozwinęła się jako artystka, Amy nie może wyjść ze swojej bezpiecznej przystani i wiecznie zajmuje się wymagającą matką, a Christie nieustannie próbuje zadowolić rodziców. To tak w ogromnym skrócie. Dziewczyny dają sobie rok i zawierają pakt, iż zmienią swoje życie. Maddy wybiera się na obóz uczyć na zajęciach artystycznych, Christie wybiera się w góry, aby nauczyć się jeździć na nartach, przezwyciężyć lęk wysokości i w ten sposób udowodnić coś rodzinie, a Amy zostawia matkę pod opieką pani do towarzystwa i jednocześnie pielęgniarki i wyrusza na wycieczkę do ciepłych, egzotycznych krajów.

foto z empik.com
Prawie Idealnie to pierwszy tom opowiadający historię...

Karolina | 2014-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Trylogię idealną zobaczyłam już jakiś czas temu w bibliotece i postanowiłam, że jeśli następnym razem będzie, to ją biorę. Tak się też stało. Od jakiegoś czasu mam ochotę na książki lekkie, może lekko naiwne. I to dostałam.
"Prawie idealnie" opowiada historię Maddy, jednej z trzech przyjaciółek, które postanowiły zmienić swoje życie. Wciągu roku miały pokonać strach,robiąc coś, o czym dawno marzyły. Czy Maddy się to udało?
Książkę czyta się szybko, wystarczą dwie, trzy godziny. Jest napisana prostym językiem, trochę naiwna, bardzo w stylu harlequinowskiego uczucia i przebiegu sytuacji, natomiast w tym wszystkim jest jakaś taka subtelna i ciepła. Daję nadzieję na spełnienie marzeń. Czy polecam? Tak,przyjemna lektura na przyjemny dzień :)

Andzia Popiołek | 2015-03-19

Mimo, ze czytałam ją już kilka razy, to nadal chętnie do niej wracam. Cała trylogię czyta się szybko i przyjemnie, ale daje też czasami powody do przemyślenia. ;)

Dorotka88 | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Życie znów skrzyrzowało drogę młodzieńczej miłości. Odrzucone zaręczyny z przed lat odbijają się teraz na zaufaniu i współpracy dwóch głównych bohaterów książki. Co z tego wyniknie? Musicie się sami przekonać. Zachęcam do przeczytania książki.

Daję wysoką ocenę ponieważ książka przypadła mi do gustu :).

| 2012-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Gdy spojrzałam na tylną stronę okładki, na której tkwiła informacja - przytaczam - Julie Ortolon to perła w gronie autorów ("Romantic Times"), domyślałam się, że książka, którą trzymam w rękach jest wybitna, wciągająca i z pewnością mi się spodoba. Tymczasem okazało się, że jest wręcz przeciwnie.

Trzy przyjaciółki - Maddy, Christine i Amy - dowiadują się, że ich znajoma z college'u napisała poradnik pt. Jak wieść idealne życie. Okazuje się, że podała je (oczywiście nie z imienia i nazwiska) za przykład kobiet, którym strach przeszkodził z spełnianiu marzeń. Wzburzone przyjaciółki zawierają umowę: w ciągu roku muszą stawić czoła swoim lękom i dowieść, że potrafią walczyć o swoje. Główna bohaterka, Maddy Howard ma talent malarski, jednak zrezygnowała z kariery artystycznej na rzecz opieki nad śmiertelnie chorym mężem. W ramach umowy zatrudnia się jako koordynator warsztatów plastycznych na letnim obozie. Jego dyrektorem jest Joe Fraser - dawna miłość Maddy, któremu jako nastolatka...

Carolline | 2011-06-11
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawa, lekka książka ale zawsze musi się znaleść jakieś "ale". Jeśli chodzi o akcja to była bardzo przewidywalna. Główni bohaterowie to byli ze sobą to się kłócili. I tak w kółko. Pomimo tego jestem ciekawa dalszej części dotyczącej kolejnej, chcącej przezwyciężyć swój lęk bohaterce.

Magda | 2013-01-11

Pierwsza z trylogii o przyjaciółkach z swoimi lękami. W każdej z części każda podejmuje się zwalczyć swój lęk.
Bardzo lekka i przyjemna lektura, jak zresztą następne dwie części. Czasem potrzeba czegoś prostego, by wyluzować duszę i ciało :)