Zabójstwo na wysokich obcasach

Okładka książki Zabójstwo na wysokich obcasach Gemma Halliday
Okładka książki Zabójstwo na wysokich obcasach
Gemma Halliday Wydawnictwo: Amber Cykl: Maddie Springer (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Maddie Springer (tom 2)
Amber
2009-01-01
2009-01-01

Druga część serii "Na wysokich obcasach" równie zabawna jak pierwsza. Powieść, dzięki której po gorącym okresie sprawozdawczym w pracy po przyjściu do domu mogłam się zrelaksować i pośmiać. Główna bohaterka najpierw mówi, potem myśli i do wszystkiego podchodzi bardzo emocjonalnie, jak to kobieta. Maddie Springer da się lubić. Lubię też detektywa Ramireza i nie dlatego, że wygląda idealnie, ale dlatego, że jest oszczędny w mówieniu. Nie wypowiada zbędnych słów, mówi tylko tyle, ile trzeba - też bym tak chciała! Ramirez nie jest idealny, bo jednak czasem mówi za mało i Maddie snuje domysły, z czego wynikają kłopoty. Postacie drugoplanowe również nie są idealne, ale przez "dziwactwa" swoich charakterów i zachowań są barwnym i zabawnym tłem dla przygód głównej bohaterki. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą odetchnąć od obowiązków, pośmiać się i poczytać dla relaksu.

Na leniwe popołudnia idealna

Na leniwe popołudnia idealna

Zabawna jak inne książki z tej serii, w niektórych momentach poprostu nie da się nie roześmiać:) Do tego sensacja i romans, czyli perypetie zwariowanej Maddie - projektantki obuwia dziecięcego z tendencją do wplątywania się w kryminalne intrygi, czym niezwykle denerwuje najseksowniejszego detektywa z L.A. i uszczęsliwia tabloidy.
Polecam całą serię jako lekką pozycję do czytania.

Polecam całą serię jako lekką pozycję do...

Kolejna książka znakomitej amerykańskiej pisarki, autorki Śledztwa na wysokich obcasach. Główna bohaterka Madison Springer, sympatyczna projektantka butów dla dzieci ponownie wmiesza się w kłopoty. Pewnego dnia odsłuchuje tajemniczą wiadomość na automatycznej sekretarce. Jej ojciec Larry z którym od lat nie miała kontaktu nagle z rozpaczą w głosie prosi córkę o pomoc. Połączenie jednak zostało przerwane przez wystrzał z pistoletu.
Maddie postanawia odnaleźć ojca, jednak nie jest to łatwe bo jedynym wspomnieniem jaki po sobie zostawił było to, że gdy miała zaledwie trzy lata jej ojciec uciekł z kochanka o imieniu Lola do Las Vegas. Madie wraz z przyjaciółmi, przebojową Daną (wyposażona w paralizator w kształcie komórki) i gejem Marco wyrusza do Miasta Grzechu. Sprawy nie ułatwia fakt że jej śledzący samochód.
Gdy tam dociera okazuje się że Lola to był pseudonim artystyczny ojca Maddie. Larry był bowiem draq queen i przebierał się za kobiety. Maddie dowiaduje się ze Lola pracuje w Vicoria Club należącego do gangstera Monalda. Przed klubem zastają jednak policję, gdyż pewien mężczyzna prawdopodobnie skoczył z dachu. Nie był to Larry, lecz jego współlokator Hank. Maddie za wszelką cenę postanawia odszukać ojca i jak można się było spodziewać wejdzie w drogę Monaldowi. Okazuje się ze zaginął kolejny znajomy Larrego, Bobby. Niespodziewanie spotyka też pracującego tam incognito zabójczo przystojnego policjanta, Jacka Ramireza.
Pełna humoru komedia sensacyjna, błyskotliwe dialogi, barwne postacie, romans w tle. Pozycja lekka, kobieca idealna na deszczowe dni. Główna bohaterka przypomina mi perypetie Stephenie Plum Janet Evanowich. Gorąco polecam

Historia Maddie do której pewnego dnia dzwoni jej ojciec z którym nie utrzymywała kontaktu przez parę lat. Prosi o pomoc. Odnajdując go w Las Vegas dowiaduje się że ojciec jest transwestytą i jest zamieszany w nie mały kłopoty. Postanawia mu pomóc gdy do akcji włącza się Ramirez, policjant i zarazem kochanek Maddie. Razem próbują wyciągnąć ojca Maddie z tarapatów.

mało intersujące.... raczej nie rzeczytalabym drugi raz

mało intersujące.... raczej nie rzeczytalabym drugi raz

Książka bardzo przypadła mi do gustu. Czyta się szybko i przyjemnie. Gorąco polecam!! Szkoda, że przetłumaczono tylko 3 części.

Książka spieprzona po całości. A potencjał był niemały. Miało być śmiesznie, było żenująco. Niemniej jednak czyta się szybko.
Za to za retardację pani Halliday powinna być powieszona :)

Za to za retardację pani Halliday powinna być powieszona :)

Lepsza od poprzedniczki, z lepszą warstwą humorystyczną. Akcje z paralizatorem oraz sceny z Mamusią i panią R. z użyciem paralizatora i butelkowych tulipanów - przednie. Solidna dawka dobrej energii :)

Z początku nudna, ale później się rozkręca:)

Z początku nudna, ale później się rozkręca:)

• 2015

Gemma Halliday Zabójstwo na wysokich obcasach Zobacz więcej