Po trzecie dla zasady

Cykl: Stephanie Plum (tom 3)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Three to Get Deadly
Aniutka90

Inne wydania

Stephanie Plum ma za zadanie sprawdzić gdzie przebywa Mo Bedemier. Ludzie z miasteczka myślą, że prześladuje niewinnego człowieka. Nikt nie wie kim jest podejrzany, a gdy Stephanie się dowie to będzie w śmiertelnym niebezpieczeństwie....

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka słów, 2012

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi.php?id=658#searchkk

deana | 2016-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 listopada 2016

Jeśli ktoś, tak jak ja, po raz trzeci spotyka się ze Stephanie Plum, może już trochę wiedzieć czego powinien się spodziewać. Bo w końcu Stepanie to świeżo upieczony łowca nagród ale łowca nietypowy. Boi się broni i jej nie nosi, nie biega i ma wręcz nadprzyrodzoną zdolność ściągania na siebie kłopotów. Ale wydawać by się mogło, że to działa tylko wtedy gdy ma ,,trudne" zadanie. A co gdy ma znaleźć dobrodusznego sprzedawcę słodyczy? Cóż... okazuje się, że wtedy jest tylko gorzej i ... śmieszniej. Gdzie tylko bohaterka się pojawi, trup ściele się gęsto a policja nie nadąża z interwencjami. Zwariowana łowczyni ściągnie na siebie uwagę do tego stopnia, że nawet ona i jej chomik otrą się o tortury. Ale to trzeba przeczytać samemu.

Na tak ponure jesienne popołudnia nie ma nic lepszego niż seria Janet Evanovich. Wybuchy śmiechu gwarantowane. Cała szalona ferajna z nieocenioną babcią Mazurową na czele nam to zapewnią. Ja sama popłakałam się ze śmiechu w kilku miejscach - chyba najbardziej...

yaola | 2017-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Stefanie tym razem tropi Wujaszka Mo, który zapadł się pod ziemię, a ściganie go jest grzechem przeciwko wszystkim mieszkańcom. Tym razem Lula wkracza do akcji niosąc pomoc. Rzeczywiście w tej części brakowało mi trochę babci Mazurowej, ewidentnie zeszła na drugi plan. Szkoda, bo jest urocza.

lacerta | 2014-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2014

Janet Evanovich, tak jak i jej bohaterka, nie zawodzi.
Kolejna próba złapania zbiega, tym razem utrudniona przez powszechną sympatię do wujka Mo.
Nie mogłam powstrzymać śmiechu przy ekscytacji Luli pracą łowcy nagród, a jednocześnie byłam tak samo podekscytowana jak ona. Ucieszyłam się z ponownego spotkania z babcią Mazurową i rodzinką Plamów. Jestem strasznie ciekawa Rangera i chyba równie mocno jak Lula chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o nim.
Trzecie część przygód Stephanie Plum wydawała mi się trochę bardziej niebezpieczna od poprzednich. Razem z bohaterką drżałam o życie jej i biednego Rexa. No i nie mogłam nie podziwiać cierpliwości Stephanie w kwestii samochodu.
Strasznie żałuję, że serię odkryłam tak późno, bo Stephanie, jej rodzina, Morelli, Ranger, Lula i Connie niesamowicie poprawiają mi humor.

WampirkaJustynka | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

I mam za sobą kolejne przygody łowcy głów - Stephanie Plum. Przyznam jednak, że ta część nie była tak zabawna jak dwie poprzednie. Mimo to warto ją przeczytać choćby dla samego Morellego i Rexa, który po raz kolejny ociera się o śmierć.

Anna | 2010-07-23
Przeczytana: 2009 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tym którzy czytali poprzednie części nie muszę nic tłumaczyć, a tym co nie czytali niech przeczytają i się uśmiechną. W tej części:
- Stephannie zatrudni Lulę do pomocy
- Lula będzie sprawdzać czy Renger nie jest superbohaterem
- Stephannie będzie podejrzana o morderstwo i przefarbuje włosy!
- Babcia Mazurowa przyprowadzi się do domu swojego chłopaka
- Morelli upije Plum a potem...

Joanna | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z biblioteki
Przeczytana: 06 marca 2014

Wielkimi krokami zbliża się zima.W Trenton nastała szaruga, która nikogo nie napawa optymizmem. Plotki na temat Stephanie Plum, po ostatnich dramatycznych wydarzeniach z płonącym zakładem pogrzebowym w roli głównej, niemal całkowicie ucichły, a sama Stephanie coraz lepiej radzi sobie w zawodzie windykatora do spraw poręczeń zwanym potocznie łowcą nagród. Co prawda broń nadal nie należy do jej ulubionych narzędzi pracy, za to z gazem pieprzowym i paralizatorem radzi już sobie całkiem nieźle.

Wszystko zdaje się dobrze układać. Równowaga nie trwa jednak długo. Pewnego dnia bowiem Vinnie, pracodawca Stephanie i jej kuzyn w jednej osobie, zleca jej doprowadzenie przed wymiar sprawiedliwości niejakiego Mosesa Bedemier'a, znanego wszystkim w Grajdole i okolicach jako Wujaszek Mo. To powszechnie szanowany i kochany właściciel sklepu ze słodyczami. Co prawda chodzą słuchy, że w sklepie ostatnio coś niezbyt przyjemnie pachnie, ale może to tylko głupie plotki? Mo oskarżony o posiadanie...

8_oclock | 2014-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Trzecie spotkanie ze Stefanią Plum, niezdarną łowcą głów, w komedii parakryminalnej. Polubiłam Stefanię, jej rodzinę i znajomych, Miasteczko o przeszłości mafijnej, w którym mieszkają same oryginały, a panie podczas wizyty u fryzjera porównują broń. Miła, niezobowiązująca, pełna humoru lektura.

aleksnadra | 2012-09-13
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Jeżeli masz ochotę na lekką i bardzo dowcipną opowieść z sensacją w tle, musisz koniecznie przeczytać najnowszą propozycję Janet Evanovich.

Książka "Po trzecie dla zasady" jest trzecią częścią serii o Łowczyni Nagród Stephanie Plum, a dla mnie stanowi początek niezwykłej przygody w towarzystwie przebojowej, nietuzinkowej, pechowej, a czasem fajtłapowatej dziewczyny z wielkimi ambicjami, ogromnym sercem i ogromną radością życia.

Dla tych, którzy nie znają Stephanie przedstawię krótką charakterystykę, a dla wielbicieli będzie to małe przypomnienie najważniejszych informacji o swojej idolce. "Stephanie Plum, metr siedemdziesiąt wzrostu, sześćdziesiąt dwa kilo wagi, niebieskooka i brązowowłosa- krótko mówiąc: łowca nagród". Przez krótki okres czasu zajmowała się zakupem bielizny dla sieci E.E. Martina. Niestety została zwolniona i jak sama twierdzi "nie z własnej winy". Samodzielność kosztuje, rachunki trzeba płacić więc ambicje i oczekiwania Stephanie Plum musiała zweryfikować....

książek: 1947
Aniutka90 | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Jak zwykle mnóstwo śmiesznych sytuacji, Lula, Morelli, Ranger i Stephanie w akcji! Mnóstwo dawki śmiechu, pościgów, strzelania. Jedyny minus że babcia Mazurowa była tym razem na dalszym planie.
Polecam!

red_diva | 2016-12-19

Dużo lepsza niż druga część, jak dla mnie więcej w niej humoru, no i w końcu zaczyna się więcej dziać pomiędzy Stephani i Morellim :)

75 mln czytelników kupiło książki Janet Evanovich!

Książki o Stephanie Plum są jak kolejne odcinki dobrego serialu – śmieszne i wciągające. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród. Wybuchowa mieszanka sensacji i kryminału z dużą dawką solidnego humoru.