Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

To tylko plotki

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Książnica
Rumour Has It
To, tylko, plotki
niteczka

Tilly Cole, singielka z wyboru,pod wpływem impulsu wyprowadza się z wielkiego miasta na angielską wieś. Tam pracuje jako asystentka uroczego projektanta wnętrz oraz opiekunka jego nastoletniej córki. Jednak życie w malowniczym Roxborough wcale nie przypomina sielanki. Tilly wpada w sam środek światka, którym rządzą plotki, mściwe kobiety i humorzaste koty. A wokół kręci się przynajmniej kilku interesujących- nie zawsze wolnych - mężczyzn. I choć kobieta nie zamierza angażować sie w kolejny związek, to gdy poznaje zabójczo przystojnego Jacka Lucasa, jej silna wola zaczyna słabnąć. Czy Tilly podąży za głosem serca?Iście angielska komedia omyłek prowadzi do niespodziewanych i zabawnych, ale także dramatycznych rozstrzygnięć.

ivv | 2017-02-16

Podobała mi się bardzo :)
Czytało się lekko, szybko i z humorem.

Tilly porzuca faceta, wyjeżdża na wieś i znajduje nową pracę jako Pani Domu u samotnego mężczyzny z dorastającą córką.

Pokazana jest też historia jej bliskiej kumpeli Erin i wrednej Stelli, która jest klientką w sklepie u Erin, ale nie tylko...

Bardzo wszystko fajnie zgrane. Chętnie poczytam inne pozycje tej autorki.

P.S. Wyjątkowo nie drażnił mnie kolejny motyw geja (jak to jest teraz w każdej książce New Adult) ;)

Ruthless_Woman | 2013-10-12

Świetna książka, bardzo mi się spodobała :)

Ewa | 2011-02-14
Przeczytana: luty 2011

Nie myślałam, że mogę pochłonąć ponad 400 stron w kilka godzin i jeszcze mi będzie mało ! świetna książka, dawno nie czytałam tak dobrej, typowo babskiej powieści.

Tilly się boi. Boi się związków, a jeszcze bardziej - zainicjowania rozmowy o rozstaniu. Dlatego doprowadza swoim zachowaniem aktualnego chłopaka do wyprowadzki ze wspólnego mieszkania w czasie gdy przebywa w pracy. Kiedy po powrocie odkrywa co się stało, czuje tylko ulgę. Pragnąc zmienić swoje życie postanawia (pod wpływem impulsu - po prostu widzi ogłoszenie w gazecie) przenieść się na wieś, gdzie najmuje się jako asystentka projektanta wnętrz o odmiennej orientacji seksualnej oraz opiekunka jego nastoletniej córki (!) Lou. Jak to w każdej mniejszej miejscowości bywa - każdy wie wszystko o każdym, a plotki roznoszą się z prędkością błyskawicy. Sprawa zaczyna się komplikować, kiedy nasza bohaterka zaczyna czuć pociąg do mężczyzny z wątpliwą reputacją. Ile prawdy jest w informacjach o jego podbojach, a jaki procent z...

Magdalena | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Z czystym sumieniem daje maksymalną ilość gwiazdek! od dawna tak dobrze nie bawiłam się czytając książkę. Wyobrażam sobie siebie jak musiałam wyglądać czytając książkę w pociągu i zakrywając usta by nie parsknąć śmiechem. Zdarzały się też wątki mniej wesołe, i w tym cały urok tej książki. potrafi zaskoczyć. Czyta się z ogromną przyjemnością. POLECAM!

rinos | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Spora dawka angielskiego humoru. Niby nic szczególnego, a dobrze spędziłam czas z bohaterami tej powieści. Nie wiem w sumie co było głównym powodem, ale nie mogłam się oderwać.
Pod koniec zaczęło mnie irytować zachowanie głównej bohaterki i jej ciągły upór, dlatego odjęłam za to gwiazdki.
Ogólnie 6,5 gwiazdki.

asia_33 | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Pełna uroku,zabawnych momentów komedia romantyczna Jill Mansell.Gwarantowana dawka zarówno śmiechu jak i wzruszeń.Polecam!!

sunshine | 2015-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Książka przyjemnie i szybko się czyta. Jest w niej spora dawka humoru :)
Pod koniec książki upór głównej bohaterki trochę mnie już nudził i denerwował, ale szalone i szczęśliwe zakończenie wszystko zrekompensowało ;)

Beata | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Typowa angielska komedia romantyczna. Mimo tego, że wiadomo jak się zakończy historia przeciętnej, 28-letniej kobiety i zabójczo przystojnego macho czyta się świetnie. Pełna humoru opowieść o życiu na wsi, gdzie wszyscy na wskroś się znają, a plotka to podstawa życia towarzyskiego.

nomika | 2015-12-09
Przeczytana: 30 listopada 2015

Jest to kolejna książka tej autorki, którą się zachwyciłam! Nie przeraża mnie ponad 400 stron, które można połknąć w weekend.
Świetna, pełna humoru i ciekawych postaci książka. Fantastycznie się bawiłam czytając wieczorami, musiałam się tylko pilnować aby co jakiś czas nie parskać śmiechem, bo rodzinka spała ;-)
Gorąco polecam, to typowo babska powieść i już szukam następnej autorstwa Jill Mansell!!

Sol | 2013-10-15

Drodzy czytelnicy, macie czasami tak, że zasiadacie wygodnie z jakąś książką i tracicie poczucie czasu? Ja miewam takie chwile dosyć często z książkami fantastycznymi, aż tu nagle – niespodzianka – zwykły obyczajowy romans sprawił, że zapomniałam o mijającym czasie. Powiem Wam, że takie niezobowiązujące, acz przyjemne i lekkie lektury, to dobre czasoumilacze, które oderwą nas od rzeczywistości, kiedy bardzo tego potrzebujemy. Tytuł „To tylko plotki” właśnie do takowych czasoumilaczy należy. Nie twierdzę jednak, że jest to książka wybitna i powalająca, ale przecież nie tego spodziewałam się po tytule. Chciałam raczej odprężyć się, a treść bardzo mi w tym pomogła. Zacznijmy jednak od samej fabuły, którą pragnę Wam nieco przybliżyć.

Poznajcie Tilly Cole, która stała się singielką z wyboru – jak sama o sobie sądzi. Twierdzę jednak, że nie do końca tak jest, gdyż na początku książki Tilly rzuca chłopak – więc raczej nie z wyboru, a z konieczności nasza bohaterka została singielką....