Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał

Okładka książki Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał Ozzy Osbourne
Okładka książki Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał
2011-01-01
Dariusz Kopociński
Biografia muzyka rock

Okładka książki Ja, Ozzy. Autobiografia Chris Ayres, Ozzy Osbourne
Ja, Ozzy. Auto... Chris Ayres, Ozzy O...

Zbiór porad dr Ozzy’ego okraszonych brytyjskim humorem, który nie każdemu przypadnie do gustu. Ja lubię, więc czas spędzony z tą książką do straconych nie należy.

Zastanawiałam się wcześniej, jak daleko odchodzę od fantastyki w trakcie drobnego detoksu od tego gatunku - #ozzyosbourne słynie bowiem z dość niekonwencjonalnych pomysłów i dawnych ekscesów ze wszelkimi używkami, jakie tylko mogły przyjść mu na myśl. A to i tak wierzchołek góry lodowej.
Postanowiłam zaryzykować z tytułem, który w gruncie rzeczy kojarzyłam z wydania anglojęzycznego czytanego kiedyś we fragmentach. Rockman, który stał się fenomenem, bo przetrwał wspomniane wcześniej przeboje, udziela rad czytelnikom #sundaytimes i #rollingstonemagazine jako #drozzy mimo że #rockman wykształcenia medycznego nie posiada. Co by tu nie mówić - doradza z dość charakterystyczną dla siebie gracją, ale nie jest szkodliwy. Gdy czytelnicy zwracają się z poważną sprawą, doradza pójście do lekarza zamiast... chociażby wyczyszczenia zębów środkiem do odkamieniania czajnika (a że śledzę pewne grupki na Fejsie, to doskonale zdaję sobie sprawę z pomysłów pacjentów. Sama też 👼nie jestem, ale taktycznie milczę).

Postanowiłam...

Moim zdaniem książka raczej tylko dla fanów Ozziego jako uzupełnienie kolekcji. Nic nowego się nie dowiemy z niej, wielokrotnie podobne odpowiedzi Dr O. i momentami zwyczajnie nudna. Ciężko również stwierdzić na ile pytań to Ozz rzeczywiście udzielał porad, a ile z nich pisanych jest w jego stylu. Po rewelacyjnej autobiografii ,,I am Ozzy'' duże rozczarowanie.

Całkiem ciekawe porady. Ozzy jakiego nie znałem.

Całkiem ciekawe porady. Ozzy jakiego nie znałem.

Uwielbiam Ozzyego. Krótko i na temat. A książka? Hmmm.... Ubawiłam się u w sumie tylko tego oczekiwałam. Jedyne co mnie zdenerwowało to forma wydania, a dokładnie to że jest dziadowskie. Dbam o książki jak o własne dzieci, a z tej zaczęła mi schodzić folia z okładki. Więc obniżam ocenę, bo się zirytowałam.

Książka zdecydowanie z przymróżeniem oka, w sam raz dla fanów postaci Ozzy'ego.

Książka zdecydowanie z przymróżeniem oka, w sam raz dla fanów postaci Ozzy'ego.

Zabawny zbiór największych pierdół pod słońcem. Jak najbardziej polecam dla rozrywki!

Fajna, śmieszna, odstresowująca książka na poprawę humoru. Swoją drogą ciekawe jakich rad udzielałby Ozzy np. 30 lat wcześniej? Polecam przyszłym czytelnikom podejść do niej z dużym dystansem - choć niektóre porady mogą się jakimś desperatom (i nie tylko) przydać. Życzę przyjemnej terapii :)

Zbiór porad gwiazdy rocka, których nikt przy zdrowych zmysłach nie wziąłby na poważnie. Jak najbardziej polecam.

Rewelacja!
Wciągająca, zabawna. Na letnie wieczory idealna!

Rewelacja!
Wciągająca, zabawna. Na letnie wieczory idealna!

• Biografia
  • 2016

Ozzy Osbourne Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał Zobacz więcej