Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał

Wydawnictwo: InRock
Trust Me, I'm Doctor Ozzy. Advice from Rock's Ultimate Survivor
Biografia, muzyka, rock
niewymowne

Zrozumcie jedno. Wasz aptekarz nie połknął szerszenia, gnając z prędkością 70 mil na godzinę. Nie przeżył (dwukrotnie) śmierci klinicznej. Nie był głową najbardziej wykolejonej rodziny w całej zachodniej cywilizacji. Nie brał tygodniami zastrzyków przeciwko wściekliźnie (po nieporozumieniu z nietoperzem). Nie został omyłkowo uznany za chorego na parkinsona. Nie złamał karku po wywrotce na quadzie. Nie przeżył bezpośredniego (no, prawie) zderzenia z samolotem. Nie przetestował na sobie wszystkich leków znanych współczesnej medycynie.
A Ozzy Osbourne – tak!
Dlaczego więc nie dołączyć do rosnącej rzeszy pacjentów, którzy proszą Księcia Ciemności o radę w takich sprawach, jak sypianie z młodym chłopakiem własnej matki czy niewytłumaczalne zalewanie się łzami w czasie sikania?
Szczerze mówiąc... znalazłoby się wiele powodów, żeby tego nie robić. Niech was to nie zniechęca...
Oparty na przebojowych rubrykach w „Sunday Times” i „Rolling Stone” poradnik dr. Ozzy’ego będzie dla Was bezczelnie komiczną, na swój sposób pouczającą i najzabawniejszą konsultacją lekarską w życiu.
Ozzy Osbourne urodził się w 1948 roku w Aston, dzielnicy Birmingham. Jako wokalista zespołu Black Sabbath i wielokrotnie nagradzany artysta solowy sprzedał ponad sto milionów swoich płyt. Ma pięcioro dzieci, mieszka z żoną Sharon w Kalifornii i Buckinghamshire. Ja, Ozzy, jego autobiograficzna powieść, stała się międzynarodowym bestsellerem.

źródło opisu: http://www.inrock.pl/

źródło okładki: www.empik.com

książek: 1914

Jest tu ktoś, kto chociaż nie słyszał o Ozzym Osbournie i ten człowiek jest dla niego całkowicie nieznaną osobą? Ten sześćdziesięcioletni mężczyzna, członek znanego na całym świecie zespołu Black Sabbath, przeżył już naprawdę dużo. Jego organizm był wyniszczany przez alkohol, narkotyki, ogromną ilość leków. Ozzy nie ukrywa tego, że jest hipochondrykiem, a przez tę książkę przelewa się jego ogromne doświadczenie w kwestii różnych chorób, spaczeń i życiowych problemów.

Trudno uwierzyć, że jedna osoba mogła tyle przeżyć. Udało mu się dwukrotnie wybudzić ze śmierci klinicznej, został przez przypadek uznany za chorego na parkinsona, złamał kark jeżdżąc na quadzie i leczył się na wściekliznę po tym, jak... ugryzł nietoperza. Trudno aż uwierzyć, że Ozzy nadal ma się dobrze, a drugiego lipca 2016 roku Black Sabbath będzie grał w Polsce.

Jest to już druga książka jego autorstwa. Ja, Ozzy. Autobiografia kiedyś trafi w moje ręce. Byłam już tego pewna w momencie, gdy zaczęłam czytać tę...

jablek | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

Fajna, śmieszna, odstresowująca książka na poprawę humoru. Swoją drogą ciekawe jakich rad udzielałby Ozzy np. 30 lat wcześniej? Polecam przyszłym czytelnikom podejść do niej z dużym dystansem - choć niektóre porady mogą się jakimś desperatom (i nie tylko) przydać. Życzę przyjemnej terapii :)

Karolina Sosnowska | 2016-01-20
Przeczytana: 10 stycznia 2016

"Cóż, nie można odmówić Ozzy’emu doświadczenia… Do tego jest hipochondrykiem i wciąż biega po lekarzach, co daje mieszankę wybuchową i całkiem niezłą, jak na przeciętnego człowieka, wiedzę medyczną. I wiecie co? Pomysł chwycił, ludzie pisali do Ozzy’ego w najróżniejszych sprawach (Czy trzeba odstawić kokainę, jeśli okazało się, że ma się wysoki cholesterol? Czy tatuaże można zrobić samemu igłą i tuszem? Jak zliczyć kalorie w żywności, którą spożywamy? Jak długo można spoglądać w oczy nowo poznanej osobie, by nie wydało to się… dziwne?), a on odpowiadał im w swoim bezkompromisowym stylu."

Reszta opinii pod adresem: https://tanayahczyta.wordpress.com/2016/01/20/zaufaj-mi-jestem-dr-ozzy-porady-rockmana-ktory-przetrwal-o-osbourne/ :)

KulturalnaAgni | 2019-02-08

Książka zdecydowanie z przymróżeniem oka, w sam raz dla fanów postaci Ozzy'ego.

Megan Jameson | 2016-03-04

Wyobraź sobie taką sytuację. Masz dość nietypowy problem, który może być nawet odrobinę wstydliwy dla ciebie. Do rodziny z tym nie pójdziesz, bo się nie znają, do przyjaciół też nie, bo cię wyśmieją... To do kogo się udasz? Może do lekarza? OK, to by miało sens.

Jednak sprawa zaczyna robić się dość... Nietypowa, gdy twoim lekarzem okazuje się nikt inny, jak... Sam Ozzy Osbourne.

Tak, dobrze widzisz. To ten sam Osbourne, który faszeruje się lekami i popija je whiskey. Ten sam, który daje czadu na scenie. Ten sam, który teraz... Okazuje się być twoją ostatnią deską ratunku...

Przerażająca wizja? Dla niektórych to jak spełnienie marzeń. Dla innych, jak opis okrutnego koszmaru, z którego nie mogą się obudzić.

"Zaufaj mi, jestem Dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał", jest jedną z tych książek, które czyta się dla relaksu. Nie jest to ani poważna biografia ani żadna fabularyzowana historia. Jest to zbiór listów, próśb, różnego rodzaju anegdot oraz ciekawych komentarzy, które...

Zmora | 2016-02-20

Choć we wstępie drażni się z czytelnikiem, by nie być głupim i nie korzystać z jego rad, to trzeba przyznać, że żadna z jego porad nie może być uznana za szkodliwą dla pytającego skarżącego się na różne dolegliwości. Pytania często są dziwna, ale odpowiedzi brzmią rozsądnie, choć podszyte są ironią, humorem i naszpikowane anegdotami z życia samego dr. Ozzy'ego.

zapraszam: http://mlotnakulture.blogspot.com/2016/02/kiedy-ozzy-osbourne-udziela-rad-czyli.html

Befta | 2016-02-06

Ta książka to prawdopodobnie pierwszy i jedyny poradnik jaki w życiu przeczytałam.
Od dawna wiedziałam, że Ozzy aka. Iron Man jest świetnym gawędziarzem, teraz dowiedziałam się, że jest także znachorem ;)Facet, którego organizm przyjął chyba każdą istniejącą na świecie substancję psychoaktywną ma prawo wypowiadać się w sprawach zdrowia i jest w tym niezastąpiony (chyba tylko Steven Tyler lub Nikki Sixx mogliby z nim konkurować). 100% Ozzy'ego, jego zwariowane przygody, garść interesujących ciekawostek okraszonych typowym dla wokalisty Black Sabbath poczuciem humoru. Zaufałam Doktorowi Ozzy'emu i nie żałuję.
Wszak nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie ;)

mflour | 2017-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Zbiór porad gwiazdy rocka, których nikt przy zdrowych zmysłach nie wziąłby na poważnie. Jak najbardziej polecam.

cytryn | 2013-09-27
Przeczytana: 2012 rok

Mi książka bardzo się podobała - śmieszna, w stylu Ozzy'ego.

Herbata11 | 2016-06-25

Rewelacja!
Wciągająca, zabawna. Na letnie wieczory idealna!