Ja, Ozzy. Autobiografia

Data 1. wydania:
2009-01-01
Dariusz Kopociński
Black Sabbath

Jedna z najzabawniejszych książek, jakie czytałem. Nie przepadałem za Ozzym, ale sięgnąłem po tę książkę po rekomendacjach Krzysztofa Cugowskiego i się nie zawiodłem.

Od początku do końca szczera i bogata w szczegóły opowieść o życiu. Prosta w odbiorze i napisana w przystępny sposób - mnóstwo smaczków dotyczących Black Sabbath, biznesu muzycznego i epizodów z różnymi muzykami w tle. Warto przeczytać. Momentami uśmiech nie schodził mi z twarzy :)

Black Sabbath i Ozzy zawsze towarzyszyli mi w moim muzycznym życiu, ale że nie ogarnęłam tej biografii wcześniej to wstyd i poniżenie. Łooo matulo, jak ja przez tę książkę przeleciałam, to było tak fantastyczne, że nie chciałam aby się kończylo. Ta książka ma tak wiele zabawnych i dziwnych historii, tak wiele odkrywa o samym Ozzy'm, jego rodzinie i współpracownikach, tak bardzo przesiąknięta jest wszelkimi używkami, że głowa się fajczy. To wszystko zebrane do kupy, tworzy tak naprawdę cholernie tragiczny obraz, nie ukrywajmy, jednej z największych gwiazd rocka. Lubię szczere i nieprzesadzone biografie, jeżeli na początku książki dostaję tekst: "Przeczytacie tu tylko to, co wycisnąłem z galarety, którą nazywam mózgiem, gdy próbowałem odtworzyć historię swojego życia", to wiedziałam i czułam, że przeżyję z Ozzy'm to wszystko jeszcze raz. Najbardziej podobało mi się to, że Ozzy nie próbował się wybielać, nie próbował robić z siebie inteligenta, którym zdecydowanie nie jest. Miałam wrażenie, że staruszek Ozzy, polał mi kielicha, zapaliliśmy papieroska, a on mi opowiadał jak kumplowi, historię swojego życia. Okazało się także, że Ozzy podobnie do mnie, dostaje białej gorączki jak ktoś nazywa jego i jemu podobnych muzyków: antychrystami czy satanistami, a ich muzyki słuchają tylko i wyłącznie szatańskie pomioty, bo przecież według wielu inteligentów o tym śpiewają! To ja, sługa szatana, powiem tylko tyle, że takie osóbki powinny poćwiczyć słuchanie ze zrozumieniem i interpretację utworów...A jak nie wyjdzie, to oznacza, że to po prostu: DEBILIZM WRODZONY. Książkę polecam każdemu, nie trzeba być fanem. Facet stawał na szczycie milion razy, dwa miliony z niego spadał.

Jestem zaskoczona jak finalnie spodobała mi się ta książka i jak dobrze została napisana. Mimo przekleństw na każdej stronie oraz kolesia, który całe życie przeleciał wstawiony i na haju, im idziemy dalej tym robi się coraz lepiej. Zaskoczyła mnie i zauroczyła ostateczna pokora Ozzy'ego i jego dojrzalsze spojrzenie na swoje życie. Mimo wszystko zmęczyłam się co nieco i muszę przeczytać coś lżejszego. Książka o neurobiologii zdecydowanie wystarczy.

Szalone i ciekawe życie, często na krawędzi. Aż dziw, że ten człowiek jeszcze stąpa po ziemi.

Nie trzeba być fanem Ozzy'ego by przeczytać historię tej legendy muzyki. Szalona opowieść opowiedziana w świetny sposób, w tym zarówno te zabawne jak i ciemniejsze strony sławy. Czasem trudno uwierzyć że to wszystko przytrafiło się jednej osobie.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana, ale również dla wszystkich, którzy chcą bliżej poznać legendą metalu jaką jest Ozzy. Bez ogródek przedstawia samego siebie jak i swoją drogą z dna aż na szczyt.

Super się czyta

Super się czyta

Szczere wyznania, jednego z lepszych wokalistów. Pomimo szaleńczego życia przetrwał wszystko i nie poddał się. Życie stawia przed człowiekiem wiele pokus i tylko o nas samych zależy czy sprostamy tym trudnościom i podniesiemy się z upadku. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby mieć wokół siebie kochające osoby, które zawsze wyciągną pomocną dłoń. Poruszająca historia. Polecam gorąco.

Jeśli pakt z diabłem istnieje to ten typ go podpisał własną krwią;)

Jeśli pakt z diabłem istnieje to ten typ go podpisał własną krwią;)