Ja, Ozzy. Autobiografia

Ozzy OsbourneChris Ayres muzyka 402 str.
I Am Ozzy

Black Sabbath

1938 ocen 185 opinii

Kup książkę

1938 ocen

Jeśli chodzi o książki z przedziału "na wakacje" czy "dla relaksu" jest to numer 1. Mimo, iż znam jedynie 1 utwór tej kapeli to życie tego muzyka opisane zostało przezabawnie i na pewno wiele osób zrelaksuje się i ubawi przy tej pozycji.

Jadę autobusem.
Pora powrotów z pracy, więc w miarę tłoczno.

Siedzę, plecak na kolanach, słuchawki na uszach.
Śmieję się pod nosem. Raz, drugi. Ktoś zerka na mnie podejrzliwie. Śmieję się na całego. Przyciągam spojrzenia: „Musi, debil jak nic”.

Wysiadam na przystani, mam przesiadkę.
Stoję pod wiatą i rechoczę. Ktoś się ogląda.
Inny obserwuje spod obrzeża...

Czyta się bardzo dobrze, książka napisana tak jak by sam Ozzy stał obok z kufelkiem piwa i opowiadał Ci swoją historię. W wielu momentach śmiałem się sam do siebie a i były takie, że łzę można było uronić. Świetny gość i świetna książka. Polecam

Książka przeczytana jako "odbicie" biografii zespołu, pt. "Black Sabbath. U piekielnych bram". Ozzy jest na pierwszym miejscu do czasu grania z Black Sabbath. Później jest Sharon i Sharon i Sharon. Chciałem poczytać coś więcej o karierze solowej, jak poznał Zakk Wylde'a i tak dalej. A tu informacje, ile wypił, zapalił, przyjął lub oddał i gdzie moczu.

Rewelacyjna książka, z którą śmiałem się dość często. Ciekawa historia rockmena, który tak jak w wielu innych przypadkach, a szczególnie w autobiografiach, wydaje się być historią niesamowitych przypadków i zbiegów okoliczności, odarta ze wszystkich technicznych parć na szkoło. Przeczytać warto dla śmiechu.

Zabawna historia, zabawnego człowieka.

Obowiazkowa lektura dla kazdego fana heavy metalu.
Ja jako fan Black Sabbath, Ozziego oraz wspomnianego wyzej gatunku muzyki po prostu nie moglem oderwac sie od tej ksiazki. Pokusa przeczytania kolejnych stron byla zbyt wielka.
Swietny zbior wspomnien artysty, przedstawiajacy jego zycie oraz rozwoj kariery. Jak to zwykle bywa w przypadku Rock&rollowych postaci, nie obeszlo...

Książka z której nie tylko można się sporo dowiedzieć o samym Ozzy'im jak i członkach zespołu, ale także przyjemnie i lekko się czyta.

To chyba jedna z lepszych biografii jakie czytałam. Szczera, trochę wulgarna i nie cukierkowa. Dokładnie taka jaki jest Ozzy.

Czyta się dobrze i szybko. Można odnieść wrażenie, że rozmawia się z samym Ozzym, który opowiada o swoim życiu. Szkoda tylko, że większość historii jest o alkoholowo-narkotycznych ekscesach a nie o muzyce.

Dyskusje

2 286