Instynkt zabójcy

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Albatros
Killer Instinct
firma, ochrona, tragedia, wróg

Jason Steadman jest doskonale zarabiającym dyrektorem handlowym w dużej korporacji zajmującej się elektroniką. Mógłby awansować jeszcze wyżej, ale brak mu "instynktu zabójcy" - pewnej bezwzględności i braku skrupułów w podejmowaniu decyzji. W niecodziennych okolicznościach poznaje Kurta Semko, byłego żołnierza sił specjalnych, który właśnie wrócił z Iraku. Dzięki jego wstawiennictwu Semko dostaje pracę w ochronie firmy. Od tego momentu kariera Jasona nabiera niespodziewanego rozpędu - zaczyna piąć się po korporacyjnych szczeblach. Jego potencjalnych rywali dotyka seria tragicznych wypadków. Okazuje się, że za wszystkim stoi Kurt. Kiedy Jason odkrywa prawdę, stara się go powstrzymać. Na próżno. Nieoczekiwanie najbliższy przyjaciel staje się jego najgorszym wrogiem, a do stracenia jest coś więcej niż tylko stanowisko.

tajus | 2012-03-06
Przeczytana: 04 marca 2012

Joseph Finder to amerykański pisarz i dziennikarz, autor thrillerów osadzonych w świecie biznesu i związanych z zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania służb wywiadowczych. Studiował w Yale i Harvardzie, jest członkiem Stowarzyszenia Byłych Oficerów Wywiadu. Do tej pory napisał ponad dziesięć powieści, które zyskały dużą popularność na całym świecie. Książka "Pod karą śmierci" została zekranizowana pod tytułem "Bez przedawnienia" z Ashley Judd i Morganem Freemanem w rolach głównych.

"Instynkt zabójcy" to pierwsza powieść Findera, z którą miałam przyjemność się zapoznać. Utwór ten otrzymał tytuł Najlepszego Thrillera 2006 Roku od Międzynarodowego Stowarzyszenia Autorów Powieści Kryminalnych. Nic dziwnego - jest naprawdę dobry. Krążący wokół tematyki biznesowej, opowiada o realiach rozwoju i losach pewnej dużej korporacji elektronicznej w Bostonie, ale nie tylko. Jest to także opowieść o dążeniu do realizacji swych marzeń zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, o przyjaźni...

tracik | 2016-10-06
Przeczytana: 02 października 2016

Fajnie napisana pozycja, w której sposób pisania autora nie pozwala na oderwanie się na sekundę od książki.Niestety z drugiej strony ciekawy pomysł, ale fabuła nie należy do najbardziej ekscytujących i ciekawych. Komu polecam? Jeśli zainteresował Cię opis książki to przeczytaj ale nie licz na jakieś "wodotryski".

Hendoslaw | 2013-06-15
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Do przeczytania książki zachęcił mnie opis. Rzadko sięgam po książki nowego autora. Specyficznie sobie ich dobieram i przeważnie bazuje na opisie z tyłu książki. Po przeczytaniu opisu "instynkt zabójcy" Findera całkiem inaczej wyobrażałem sobie treść książki i zostałem mile zaskoczony. Uważam ze tą książkę powinien przeczytać każdy kto ubiega się o jakieś wyższe stanowisko kierownicze. Po przeczytaniu jej zobaczy czy się nadaje, czy nie na to stanowisko. Zobaczy jak bardzo zmienia się jego obowiązki i życie prywatne.

Historia opowiada o Jasone Steadmanie, który jest zwykły, szarakiem w firmie zajmującej się sprzedażą telewizorów. Pewnego dnia rozmawiając z żoną przez komórkę jadąc samochodem ulega wypadkowi. Wpada do rowu. Wyciąga go stamtąd pracownik pomocy drogowej Kurt Semko. Jeszcze nie wie jak bardzo to spotkanie odmieni życie jego i innych w jego otoczeniu.

Szczerze Polecam.

Rak25 | 2012-03-07

Ciekawa książka, czyta się jednym tchem, poolecam, chyba najlepsza pozycja tego autora.

Paula Czapla | 2010-10-07

chociaż nie przepadam za kryminałami ten mi sie podobał

dzwiad | 2012-01-16

Dobry kryminał/sensacja w świecie biznesu, nic dodać nic odjąć

Maciej Korpuliński | 2014-08-03

Dzięki tej książce szybciej wyszedłem z choroby.

Anna J | 2015-04-15
Na półkach: 2015 -2016, Przeczytane

Ciekawa książka, czyta się jednym tchem.

TessaAndKatiss | 2013-07-27
Przeczytana: 13 lipca 2011