Na psa urok

Tłumaczenie: Radosław Nowakowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Dog On It
powieść amerykańska

Bestseller New York Timesa Książka, w której zakochał się sam Stephen King Na psa urok to pierwszy na świecie kryminał opowiedziany z perspektywy psa! Narratorem jest Chet, mieszaniec-labrador, który po wyrzuceniu z elitarnej szkoły policyjnej dla psów K9, stał się wiernym przyjacielem i współpracownikiem Berniego Małego, prywatnego detektywa. Bernie, znajdujący się akurat w psychicznym...

Bestseller New York Timesa

Książka, w której zakochał się sam Stephen King

Na psa urok to pierwszy na świecie kryminał opowiedziany z perspektywy psa! Narratorem jest Chet, mieszaniec-labrador, który po wyrzuceniu z elitarnej szkoły policyjnej dla psów K9, stał się wiernym przyjacielem i współpracownikiem Berniego Małego, prywatnego detektywa. Bernie, znajdujący się akurat w psychicznym dołku po niedawnym rozwodzie, czeka aż w końcu ktoś zleci mu do rozwiązania porządną kryminalną zagadkę. Pewnego dnia zjawia się klientka, która pragnie, aby detektyw Mały odnalazł jej córkę. Sprawa na pierwszy rzut oka nie wygląda ciekawie, ale Chet ma nie tylko oczy, ma także niezawodny nos! Wkrótce okaże się, że za zniknięciem dziewczyny stoją potężne siły…

Niezwykli bohaterowie, brawurowa fabuła, humor i przede wszystkim niesamowity narrator, dzięki któremu możemy bliżej poznać psią psychikę - to wszystko sprawia, że Na psa urok jest książką, którą muszą przeczytać właściciele psów. Więcej - powinni to zrobić również miłośnicy kotów!

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Justyna Antoniewicz | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Niesamowita fabuła kryminału, ciepła, fajnie napisana z humorem dobrym.
Opowieść o wiernym, oddanym...pięknym psie o imieniu Chet i jego panu Bernim Małym detektywie którzy tworzą zgrany, uroczy duet, rozwiązują sprawy razem i zagadki kryminalne...Niezwykli bohaterowie, po prostu wspaniali..doskonała akcja czytałam z uśmiechem na twarzy.
Przyjemna lektura dla miłośników psów...Polecam bo warto:)!

Karolina | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Bardzo przyjemnie napisana historia Cheta i Berniego. Chet to pies, ale nie byle jaki pies. Razem z Bernim są partnerami-detektywami. I kiedy mają już dość rozwód pojawia się szansa - dziewczynka uciekła z domu. Ale czy jesteśmy pewni, że uciekła?
Akcja nie jest skomplikowana, jest całkiem fajnie poprowadzona z punktu widzenia psa. Czułam się, jakbym faktycznie go słuchała. Roztrzepany, urwane wątki, lojalność, głód, i tysiąc nowych zapachów. Chet jest fajny. Bernie jest fajny. Historia jest przyjemna i lekka. Książka w sam raz na wolne popołudnie.
Czyta się niesamowicie szybko, co jest dodatkowym plusem. Jak ktoś lub psy i inny rodzaj kryminalnych zagadek to polecam :)

Joanna | 2011-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2011

Tytuł: „Dog on it” (Pies na to”) tak brzmi tytuł oryginału i moim zdaniem jest lepszy, bardziej pasuje do treści niż polski tytuł „Na psa urok”.
Autor: to pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam i na pewno będą następne.
Opis na okładce: świetny, napisany z humorem. Pasuje do kryminału.
Treść: był kiedyś taki serial pt „Komisarz Rex” i ten kryminał właśnie jest trochę do tego podobny, ponieważ narratorem jest Chet – pies głównego bohatera (Bernie), który jest prywatnym detektywem. Jednak Chet ma też swój udział w sprawie. Polecam wszystkim fanom kryminałów

Troszeczkę inne spojrzenie na kryminalną zagadkę. Troszeczkę inne bo opowiedziane przez psa.
Chet to sympatyczny czworonóg, który ma poważną i wymagającą pracę. Wraz ze swoim partnerem Berniem, który dla odmiany chodzi na dwóch nogach, tworzą Małą Agencję Detektywistyczną. Ich zadaniem jest odnalezienie zaginionej nastolatki.
Książka na pewno spodoba się wielbicielom seriali z psimi bohaterami w roli głównej, jak Komisarz Rex (czy też spolszczony Alex). Jest dosyć zabawna, a przy tym stanowi kryminał, któremu nic nie brakuje.
I do tego rekomendowana przez samego Kinga:)

beataj | 2011-12-14
Przeczytana: maj 2010

Wesoły kryminał z psem w roli głównej, czyli świetny psi agent z całą masą specyficznych nawyków oraz ciut słabszy i mniej bystry jego pan z bagażem ludzkich doświadczeń życiowych

AMisz | 2011-03-18

Bardzo zabawna powieść! Pisana z punktu widzenia psa - przekomiczne momenty :))

dzjustyna | 2012-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Wydawało mi się, że kryminał pisany z psiej perspektywy to kapitalny pomysł. Nastawiałam się na to, że będzie mnóstwo humoru, ciekawych psich spostrzeżeń oraz fajna zagadka. Może liczyłam na historię w stylu "Gliniarz i prokurator", "Komisarz Alex" etc. Niestety bardzo się rozczarowałam, mimo że tytułowy pies jest zwierzęciem sympatycznym.
Nie uśmiechnęłam się ani razu, wynudziłam okrutnie, a zagadka może i dobra, ale dla 10letnich dzieciaków.

Szkoda czasu.

Pugnacious | 2011-12-17
Przeczytana: listopad 2011

Spencer Quinn to nikt inny jak Peter Abrahams. I jest to chyba jedyna książka PA, która mnie zawiodła. To ciągle jest pageturner, jednak naprawdę dobrych fragmentów nie ma w niej wiele a sama "zagadka" jest bardzo skromna.
Zasadniczo jest to książka dla dzieci i jako tak jest warta polecenia. Dla dorosłych niekoniecznie.

Książka jest taka sobie. fakt,że historia opisana z perspektywy psa jest dość oryginalna, momentami było śmiesznie. Historia dość sympatyczna, ale mało wciągająca, momentami nudna. Nie wiem czy warto.

Edi | 2014-10-31
Przeczytana: październik 2014

Pies w roli narratora kryminału. Pies inteligentny, ale z pewnymi ograniczeniami (gdyby nie kot zdałby prestiżowy egzamin), z których zdaje sobie zresztą sprawę. Miła lektura.