Po dobrej stronie

Odnaleźć siebie

Link do recenzji

434 68 336

Moim zdaniem świetna książka

Jak porozumieć się ze światem może okaleczona fizycznie i psychicznie weteranka wojny w Afganistanie? Kto ją zrozumie? Może tylko Marcia, równie okaleczona koleżanka ze szpitalnej sali. To sąsiadka z łóżka obok i jednocześnie weteranka wojny w Iraku. Poza nią wszyscy kłamią, albo się nad nią użalają. Żołnierka nie jest w stanie dłużej tego znieść. Nawet psychologa...

Bardzo dobra, pisarz umie łączyć bohaterów ludzkich i zwierzęcych w interesujące duety (y)

Do przeczytania książki zachęcił mnie opis znajdujący się na odwrocie książki. Opis zwiastował książkę obyczajową,
z elementami kryminału i mroku a LeAnne Hogan została przedstawiona jako bohaterka, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Po przeczytaniu książki, pozostał niedosyt. Część wątków była prowadzona bardzo chaotycznie i nieprzemyślanie. Brak zwrotów akcji i zbyt...

Do książki nam mieszane uczucia.
LeAnne była dość odpychającą i nieprzyjemną postacią, jednak na to złożyły się jej przejścia na wojnie, kobieta mierzy się z ogromną traumą i stresem pourazowym, w dodatku bardzo trudno jest się jej przystosować do nowej rzeczywistości i świata widzianego tylko jednym okiem. Moim zdaniem autor całkiem dobrze pokazał jak urazy fizyczne i...

Zazwyczaj autorzy piszą o męskich weteranach wojennych. Tu natomiast mamy fizycznie okaleczoną wojną kobietę, która musi odnaleźć się w swoim kalectwie. Powieść wzruszająca i nietuzinkowa, napisana swietnie czytającym się językiem. Z całego serca polecam.

Książka większego wrażenia na mnie nie zrobiła, powiedziałabym nawet ze przez pierwszą połowę przebrnęłam z małą niechęcią. Druga połowa może trochę lepsza, ale jak dla mnie to na pewno nie jest jedna z książek ,,wow,,

Idealna na wieczorną lekturę. Nie jest to typowa nudna obyczajówka, więc z tego powodu duży plus. Czcionka sprawia, że bardzo szybko się czyta. Co do fabuły to mogę jeszcze dodać, że został podjęty wątek warty uwagi, brak jakiś dłuższych romansów działa korzystnie na fabułę.

Lesbijka weteranka wraca z Afganistanu i... No właśnie. Poradzi sobie z problemami w pierwszych dniach pokojowej egzystencji? Łatwiej będzie jej z ludźmi czy zwierzętami? Z tą książką nietuzinkowo można spędzić wieczór. Polecam!

Na półkach: , , , , ,

Niesamowita fabuła, dobrze napisana książka, czyta się dobrze.
Wciągająca,świetna.

• 2019