Na psa urok

2009-01-01
2009-01-01
Radosław Nowakowski
powieść amerykańska

Jest to książka pocieszna i ciepła.
Narratorem jest pies, Chet, który towarzyszy swemu panu, Berniemu, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
Autor ciekawie ukazał perspektywę psa. Podoba mi się, że uwzględnił to, że zwierzak nie zawsze jest skupiony na tym, co mówią ludzie. Czasami pójdzie sobie gdzieś powęszyć, usłyszy hałas i zwróci na niego większą uwagę... Nie zawsze też rozumie znaczenie słów wypowiadanych przez człowieka. W takich przypadkach pan Quinn opisuje nam przezabawny tok myślenia Cheta i jego próby zrozumienia sytuacji.
Moim zdaniem jest to dobra rozrywka. Urocza i humorystyczna za razem. Idealna na poprawę humoru i odstresowanie się.

Jest to książka pocieszna i ciepła.

Bardzo przyjemnie napisana historia Cheta i Berniego. Chet to pies, ale nie byle jaki pies. Razem z Bernim są partnerami-detektywami. I kiedy mają już dość rozwód pojawia się szansa - dziewczynka uciekła z domu. Ale czy jesteśmy pewni, że uciekła?
Akcja nie jest skomplikowana, jest całkiem fajnie poprowadzona z punktu widzenia psa. Czułam się, jakbym faktycznie go słuchała. Roztrzepany, urwane wątki, lojalność, głód, i tysiąc nowych zapachów. Chet jest fajny. Bernie jest fajny. Historia jest przyjemna i lekka. Książka w sam raz na wolne popołudnie.
Czyta się niesamowicie szybko, co jest dodatkowym plusem. Jak ktoś lub psy i inny rodzaj kryminalnych zagadek to polecam :)

Niesamowita fabuła kryminału, ciepła, fajnie napisana z humorem dobrym.
Opowieść o wiernym, oddanym...pięknym psie o imieniu Chet i jego panu Bernim Małym detektywie którzy tworzą zgrany, uroczy duet, rozwiązują sprawy razem i zagadki kryminalne...Niezwykli bohaterowie, po prostu wspaniali..doskonała akcja czytałam z uśmiechem na twarzy.
Przyjemna lektura dla miłośników psów...Polecam bo warto:)!

Niesamowita fabuła kryminału, ciepła, fajnie napisana z humorem dobrym.
Przyjemna lektura dla miłośników...

Pies w roli narratora kryminału. Pies inteligentny, ale z pewnymi ograniczeniami (gdyby nie kot zdałby prestiżowy egzamin),z których zdaje sobie zresztą sprawę. Miła lektura.

Troszeczkę inne spojrzenie na kryminalną zagadkę. Troszeczkę inne bo opowiedziane przez psa.
Chet to sympatyczny czworonóg, który ma poważną i wymagającą pracę. Wraz ze swoim partnerem Berniem, który dla odmiany chodzi na dwóch nogach, tworzą Małą Agencję Detektywistyczną. Ich zadaniem jest odnalezienie zaginionej nastolatki.
Książka na pewno spodoba się wielbicielom seriali z psimi bohaterami w roli głównej, jak Komisarz Rex (czy też spolszczony Alex). Jest dosyć zabawna, a przy tym stanowi kryminał, któremu nic nie brakuje.
I do tego rekomendowana przez samego Kinga:)

Książka na pewno spodoba się wielbicielom...

Wydawało mi się, że kryminał pisany z psiej perspektywy to kapitalny pomysł. Nastawiałam się na to, że będzie mnóstwo humoru, ciekawych psich spostrzeżeń oraz fajna zagadka. Może liczyłam na historię w stylu "Gliniarz i prokurator", "Komisarz Alex" etc. Niestety bardzo się rozczarowałam, mimo że tytułowy pies jest zwierzęciem sympatycznym.
Nie uśmiechnęłam się ani razu, wynudziłam okrutnie, a zagadka może i dobra, ale dla 10letnich dzieciaków.

Szkoda czasu.

Nie uśmiechnęłam się ani razu,...

Spencer Quinn to nikt inny jak Peter Abrahams. I jest to chyba jedyna książka PA, która mnie zawiodła. To ciągle jest pageturner, jednak naprawdę dobrych fragmentów nie ma w niej wiele a sama "zagadka" jest bardzo skromna.
Zasadniczo jest to książka dla dzieci i jako tak jest warta polecenia. Dla dorosłych niekoniecznie.

Wesoły kryminał z psem w roli głównej, czyli świetny psi agent z całą masą specyficznych nawyków oraz ciut słabszy i mniej bystry jego pan z bagażem ludzkich doświadczeń życiowych

Książka jest taka sobie. fakt,że historia opisana z perspektywy psa jest dość oryginalna, momentami było śmiesznie. Historia dość sympatyczna, ale mało wciągająca, momentami nudna. Nie wiem czy warto.

Bardzo sympatyczna książka. Bez dwóch zdań jest to zasługa Cheta jako narratora. Ciekawi bohaterowie, wciągająca akcja. Z chęcią poczytam więcej o tym duecie.

• Kryminał
  • 2015
  • Kryminał/Sensacja/Thriller

Dodaj cytat z książki Na psa urok