Najdłuższa podróż do domu: Wspomnienia

The Longest Trip Home
978-83-240-1141-4
dzieciństwo wspomnienia
mad28

Przypomnij sobie cudowne lata beztroskiego dzieciństwa, paczkę przyjaciół, smak pierwszego pocałunku i pierwszego papierosa. Przypomnij sobie wybryki i grzeszki ukrywane przed dorosłymi, ciągłe spory i konflikty z rodzicami oraz miłość, która trwa mimo wszystko. To wszystko staje przed oczyma Johna, gdy pewnego wieczoru odbiera telefon od chorego ojca i wyrusza w "najdłuższą podróż do domu"....

To wszystko staje przed oczyma Johna, gdy pewnego wieczoru odbiera telefon od chorego ojca i wyrusza w "najdłuższą podróż do domu". Bohater przypomina sobie rodzinę, która z pewnością nie była typowa. W domu święte obrazy sąsiadowały z marihuaną hodowaną na parapecie przez zbuntowanego syna, a dzieci na wakacje zamiast do Disneylandu jeździły na pielgrzymki. W tym wszystkim musiał odnaleźć się John, który surowe wychowanie odreagowywał w sposób typowy dla epoki dzieci kwiatów.

Grogan opowiada historię prawdziwą, a zarazem uniwersalną. Mówi o rzeczach najważniejszych - miłości i śmierci, wierze i wątpliwościach oraz o niezwykłej sile, jaką daje rodzina.

Grażyna | 2011-03-18
Przeczytana: 18 marca 2011

ciepła, rodzinna, z humorem, wzruszająca

Jaguś | 2010-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2010

Świetna książka o miłości do rodziców. Bardzo wzruszająca, uświadamia nam, że w każdym momencie Mamy i Taty może zabraknąć..

szczypiorek5 | 2011-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2011, Pożyczone
Przeczytana: 14 maja 2011

Autobiograficzna powieść autora "Marley i ja". Ciepła i pełan anegdot o życiu na przedmieściach Detroit, między plażą a szkołą Matki Boskiej Ucieczki Grzesznych.
Rodzice Johna Grogana to pobożni, wręcz ortodoksyjni katolicy.
Wierzą i żyją zgodnie z zasadami tej wiary. Tak też wychowują czwórkę swoich dzieci.
Bardzo ciepła, miejscami wzruszjąca książka o rodzinie i jej fundamentalnej roli w naszym życiu.

nina31 | 2010-05-04
Przeczytana: 2009 rok

Super książka, napisana lekko i z humorem. Polecam

kawa | 2015-12-13

Książka o relacjach rodzinnych, gdzie rodzice są głęboko wierzącymi ludźmi, którzy rozumieją tę wiarę dosłownie i chcą swoje dzieci wychować według zasad wiary. Bunt nastolatków, odejście od nauk rodziców.
Ale to wszystko procentuje w obliczu choroby i śmierci, gdy dzieci są także rodzicami.
Wspaniałe wspomnienia Autora, momentami zabawne, momentami wzruszające.
Polecam.

cath | 2013-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Niesamowita historia, momentami zabawna z bardzo wzruszającym zakończeniem. Skłaniająca do pewnych refleksji. Skończyłam ją parę godzin temu, a jeszcze o niej myślę.

Jakub | 2011-11-30

Książka, którą każdy facet może przeczytać i się nie zawiedzie. Ciekawa historia życia pewnej rodziny. Byłem poruszony po przeczytaniu książki.

asia749 | 2012-09-17
Przeczytana: 09 lipca 2012

Ciepła, rodzinna, wzruszająca. Myślę, że warto przeczytać

Daga | 2012-07-14

Ciepła i wzruszająca książka. Niestety uświadamia, że prędzej czy później każdy z nas będzie musiał wyruszyć w swą najdłuższą podróż do domu...

Yanek_R | 2014-04-30

Uwielbiam tę książkę, pełna sentymentu. Daje do myślenia!