Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Bellona
typ
papier
5.67 (27 ocen i 5 opinii)

Opis książki

W dziesięciu krótkich opowiadaniach autorka zmusza czytelnika do refleksji nad powszednimi przedmiotami, lecz także nad ludzką metafizyką ciekawości, przemijania, miłości i tęsknoty. Wspomina dzieciństwo i młodość, wydobywa z zakamarków pamięci detale, pokazuje w migawkowym ujęciu świat, ludzi i zdarzenia, które budowały osobowość młodej dziewczyny. Niekiedy prosta opowieść prowadzi do przewrotnej puenty niekiedy piętrzy absurdy i dyskretnie podkpiwa z utartych obyczajów. Margaret Atwood pisze też o sztuce pisania książek lecz pod złudnie prostymi wskazówkami doświadczonej autorki kryje się wiele warstw celnych refleksji, zawsze bliskich codziennemu życiu.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Karolina | 2014-02-10
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Pierwsze spotkanie z Margaret Atwood zakończone porażką. Sama nie wiem o czym czytałam. Może dlatego, że to czytanie nie sprawiło mi żadnej przyjemności, a wrecz przeciwnie, całą swoją silną wolą zmusiłam się do dokończenia tej króciutkiej książeczki.
Może to nie ten czas, może to nie to miejsce.
Nie mówię kategorycznego Nie, ale też nie biegnę z przyjemnością po kolejną Jej książkę.

zaczytAnia | 2012-12-16
Przeczytana: 02 grudnia 2012

W dwudziestu siedmiu (sic!) króciutkich tekstach, które trudno nazwać inaczej niż impresjami, Margaret Atwood zawarła wspomnienia, obserwacje i refleksje m.in. o ludzkiej naturze, mężczyznach i kobietach oraz łączących/dzielących ich (tj. nas) związkach, a także o literaturze i strukturze rzeczywistości.
Ostatnia z tych impresji, "Trzecie oko", być może tłumaczy proweniencję wszystkich poprzednich - kto wie, może autorka opisała świat oglądany trzecim okiem...?

Będę do tych tekstów wracać.

więcej:

Marla | 2011-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 lipca 2011

Dzika przyjemność.

Mariusz | 2013-08-11

Kilka pierwszych opowiadań bardzo dobrych, później niestety gorzej...

artdeco92 | 2010-07-26

Moja ukochana Atwood jak zawsze w formie.

magda | 2014-03-24

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku